Dzięki Kownackiej zaczęliśmy adoptować

Nigdy się tym nie chwaliła.

Gabriela Kownacka grała przez 10 lat w serialu "Rodzina zastępcza". Aktorka wcielała się w rolę Anki Kwiatkowskiej - kochającej i niekonwencjonalnej mamy. Z Piotrem Fronczewskim, który grał Jacka, założyli rodzinę zastępczą. Mieli dwójkę własnych dzieci i piątkę adoptowanych.

 

Mało kto wie, że serial "Rodzina zastępcza" przyczynił się do powstania wielu prawdziwych domów zastępczych. Gabriela Kownacka oswoiła Polaków, że adopcja jest piękna. Mało tego. Aktorka jeździła po całej Polsce i spotykała się z rodzicami, którzy chcieli założyć rodziny zastępcze. Wspierała przy tym szczególnie kobiety. Niesamowita była...

 

Mrock

 

Zobacz także:

Przyjaciele wspominają Gabrielę Kownacką

Syn Kownackiej rzucił wszystko, by się nią opiekować

Gwiazdy żegnały Gabrielę Kownacką

Więcej o:
Komentarze (14)
Dzięki Kownackiej zaczęliśmy adoptować
Zaloguj się
 • moris

  Oceniono 89 razy 89

  Szkoda, że musiała umrzeć, żebyście zaczęli pisać o Jej zaangażowaniu w tą sprawę. No tak, za życia nie było o czym pisać, bo nie robiła skandali, no to teraz trzeba trochę pożerować na Jej śmierci. Przykre!

 • paga

  Oceniono 81 razy 81

  Dlaczego dopiero po śmierci mówi się tyle dobrego o danej osobie?? A za życia NIE....

 • rysiek

  Oceniono 62 razy 62

  a dopóki żyła, pisaliscie tylko o blacharze i innych miernotach.

 • rysiekbukiet

  Oceniono 39 razy 39

  Pani Gabriela w ogóle się niczym nie chwaliła, tworzyła granicę, przez którą nie przepuszczała. Tak wspominają ją znajomi, nie pokazywała jak cierpi, z niczym się nie upubliczniała. Natomiast serwis plotkarski Plotek, postanowił trochę się wypromować na cudzym nieszczęściu. Wydaje mi się, że Pani Gabrieli by się to nie spodobało. Dajcie już Jej spokój, uczepiliście się tego tematu jak rzep.

 • misia_54

  Oceniono 27 razy 25

  Pani Gabriela była to bardzo kulturalna i ciepła kobieta! Ale mili przedmówcy, dlaczego dać spokój i nic nie pisać o porządnych miłych i sympatycznych ludziach? Wydaje mnie się, że właśnie Tacy Ludzie zasługują na nasz Szacunek i Ciepłe Wspomnienie! Bardzo lubiłam Panią Gabrielę Kownacką i jej grę: w Halo Szpicbródka a szczególnie uwielbiam do tej pory, choć lecą powtórki na okrągło, oglądać – Rodzinę zastępczą, która leci codziennie na Polsat2
  i czasami w soboty w Polsat. Cześć Jej Pamięci !

 • tyka

  Oceniono 22 razy 18

  Dopiero teraz przeczytałam że p.Gabrysia angażowała się w powstanie rodzin zastępczych wcześniej o tym nikt nie pisał. Piszecie jakieś pierduły a to czyściła buty druga pierdła a jeszcze inna w obcasach chodzi,a ważne rzeczy gdzieś wam ulatują...!!!

 • feela

  Oceniono 13 razy 13

  Pani Gabrysia miała dobre serce ;)To przykre że odeszła :( Plotek przestań już o niej pisać niech śpi w spokoju bo dopiero gdy odeszła zaczołeś pisać o niej dobre rzeczy, a tak to o żywych piszesz skandale;( P. Gabrysiu Tęsknimy z panią, ale i tak się spotkamy kiedyś.

 • andrea

  Oceniono 6 razy 6

  Kobieta z klasą. Dama. Piękna, godna, zdystansowana lecz przy tym życzliwa i serdeczna. Rzadkość, bo podobała się niemal wszystkim. W naszym skłóconym społeczeństwie, w którym każdy wszystko wie najlepiej a za nic w świecie zdania nie zmieni - to prawdziwy cud, że poruszała się w nim i istniała w taki właśnie sposób, przy pełnej akceptacji otoczenia. Niestety, nie dostała roli na miarę talentu, a próbek bardzo znakomitych dała wiele. No nic już tego nie naprawi.

 • kociak..

  Oceniono 6 razy 6

  koralikk jeśli czytałaś artykuł to widzisz napis "byŁA"
  Co oznacza, że zmarła..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX