Afera w "Mam Talent". Były problemy z głosowaniem!

Telefony wysyłały automatycznie niezliczoną liczbę smsów.

Wynik finału "Mam talent" zaskoczył wszystkich. Wygrała Magda Welc pokonując Kamila Bednarka. Okazuje się, że część głosów mogła być oddana pomyłkowo, bez wiedzy użytkowników telefonów.

 

Kłopoty mieli wszyscy użytkownicy Mixplusa oraz Simplusa w sieci Plus GSM. Jeśli wysłali SMS z głosem na uczestnika finału, w odpowiedzi dostawali informację, że wystąpił błąd.  Telefon próbował wysłać wiadomość jeszcze raz za każdym razem pobierając opłatę. Problem opisał jeden z użytkowników serwisu Kontakt24.pl:

W finałowej edycji podczas wysyłania głosów doszło do wielkiej wpadki operatora Plus GSM. Podczas wysyłania sms'ów od użytkowników Mixplus'a powstał błąd w systemie, telefon wysyłał sms'a a w odpowiedzi dostawał błąd i próbował ponownie wysłać sms'a, nic by nie było w tym nie zwykłego gdyby nie fakt że każdy sms był naliczany. Powstała w ten sposób pętla kończyła się dopiero w momencie gdy użytkownikowi zabrakło środków na koncie.
Po rozmowie z konsultantem można się domyśleć że to większy problem bo od razu się spytał czy nie wysłałem sms'a podczas finałowego głosowania i wyjaśnij na czym problem polegał.

Od razu internauci zaczęli komentować, że wysłali jednego SMS-a, a stracili po kilkanaście albo kilkadziesiąt złotych.

 

Firma Polkomtel, właściciel sieci Plus GSM, nie skomentowała jeszcze zarzutów. Nie wiadomo jaki wpływ na wyniki miały powtarzające się SMS-y. W finale Magda Welc pokonała Kamila Bednarka. Czy mieliście podobny problem? Jeśli tak piszcie na mail redakcja(at)plotek.pl.

 


Janus

 

Zobacz także:

Eva Minge apeluje do rodziców Magdy Welc

Finalistka "Mam Talent" całkowicie SKOPIOWAŁA występ Burke!

Więcej o: