Ładnym żyje się lepiej?

Nie zawsze...

 

Dzisiaj na kotku pojawił się forumowy wątek o tym, czy bardziej urodziwym osobom lepiej się wiedzie w życiu (tutaj znajdziecie ten wątek). Jak się okazuje, tematem tym zajmują się również naukowcy.

 

Według niedawno przeprowadzonych badań ładne kobiety mogą mieć problem w dostaniu pracy na stanowisku, które uważa się za typowo męskie. Uroda stanowi poważną przeszkodę w zrobieniu kariery...  Jednak co ciekawe, ładny wygląd przeszkadza jedynie w staraniach o wysokie stanowiska, w innych przypadkach ładna buzia pomaga i często jest tak, że osoby powszechnie uważane za ładne łatwiej znajdują pracę.

 

Aby potwierdzić tę tezę, przeprowadzono ciekawy eksperyment. Badanym pokazano zdjęcia kobiet i poproszono ich o ocenę atrakcyjności od 1 do 7, następnie poproszono ich o przyporządkowanie zdjęć do zawodów - dwóch typowo męskich i dwóch typowo kobiecych. Jak się okazało, do zawodów kobiecych przydzielane były zdjęcia kobiet wcześniej ocenionych jako atrakcyjne, do zawodów męskich te z niższą punktacją... O czym to świadczy? Atrakcyjne kobiety przypisywane są do zwodów typowo kobiecych, w skład których nie wchodzą wysokie i kierownicze stanowiska, stąd znacznie trudniej im takie stanowisko uzyskać...

źródło:supermozg.gazeta.pl

 

Macie zdanie na ten temat? Myślicie, że ładnym ludziom jest łatwiej w życiu?

 

Więcej o: