Piróg i Niklińska w kontrowersyjnej reklamie. Wideo

Wystąpili dla znienawidzonej minister.

Gdy organizacje walczące o tolerancję głośno domagają się odwołania Elżbiety Radziszewskiej, minister ds. równego traktowania, Michał Piróg, otwarcie przyznający się do swojego homoseksualizmu poparł ją, występując w firmowanym przez nią spocie wyborczym.

 

Minister Radziszewska ma na koncie wiele wpadek, które udowodniły jej nietolerancję. W ostatniej publicznie ujawniła orientację seksualną swojego telewizyjnego rozmówcy. Uznała też, że szkoła katolicka ma prawo zwolnić nauczycielkę lesbijkę.

 

Ministerstwo Elżbiety Radziszewskiej przygotowało spot, pokazujący twarze ludzi różnych ras, wieku i płci w tym Michała Piróga i Marii Niklińskiej i promujący hasło "Jesteśmy różni, jesteśmy równi". Na koniec minister Radziszewska mówi: "Głosuj na różnorodność", co w obliczu jej ostatnich wybryków brzmi jak żart.


Zdecydowanie jesteśmy za różnorodnością. Jesteśmy też za tolerancją i równouprawnieniem. Nie jesteśmy tylko za nietolerancyjną minister. Tym bardziej dziwi nas udział  Piróga i Niklińskiej w tym spocie.

 

 

 

Mart


Zobacz także:

Kwaśniewska chce odwołania Radziszewskiej

Piróg o Ziemkiewiczu: Zachował się jak idiota