Mensah: Nie chcieli pomóc mojej mamie, bo rodziła kolorowe dziecko

Jesteśmy rasistami?!

Piotr Galiński mówiąc o odpadnięciu Patrycji Kazadi z "Tańca z gwiazdami" zaczął dyskusję o rasizmie. Omenaa Mensah w "Między kuchnią a salonem" opowiedziała o swoich doświadczeniach.

Kiedy moja mama trafiła na oddział położniczy i powiedziała personelowi, że urodzi kolorowe dziecko, to położna powiedziała, że jej nie pomoże.

Nawet teraz gdy jest znaną reporterką, styka się z rasizmem.

Dwa lata temu pojechałam z operatorem na wyjazdową pogodę. Zgubiliśmy się w jakiejś wsi, która liczyła zaledwie dziesięciu mieszkańców. Operator zapytał o drogę napotkanego mężczyznę, który zaczął nam tłumaczyć: pojedziecie w prawo, prawo, lewo... Kiedy dostrzegł mnie siedzącą za kierowcą powiedział: A dalej wam nie powiem, bo jestem rasistą.

Według was Kazadi naprawdę odpadła z "TzG" przez kolor skóry?!

 

Janus

 

Zobacz także:

Galiński o odpadnięciu Kazadi: W Polsce panuje rasizm

SEXY Omenaa w bieliźnie

 

 

Więcej o:
Komentarze (76)
Mensah: Nie chcieli pomóc mojej mamie, bo rodziła kolorowe dziecko
Zaloguj się
 • aeris

  Oceniono 42 razy 32

  jakby polacy byli rasistami, to ta cala pogodynka by sprzatala kible a nie brylowala w telewizorni

 • lenore

  Oceniono 39 razy 29

  W Polsce taki jest "rasizm", ze karki chcieliby ciemnoskore panienki bzykac, ale czarnych facetow potraktowac z bejsbola.

 • rezun

  Oceniono 37 razy 27

  Rasizmu nauczyłem się w Brazylii. Na swoje nieszczęście byłem "biednym" białym. O tamtego czasu odruchowo utrzymuję dystans do "kolorowych". O dziwo nie odczuwam tego dyskomfortu w Japonii, tam mogą się dziwić ich inności, nie obrażają się, wprost mówią co ich dziwi u mnie. Przez większość życia byłem "inny", to że biały nie dawało mi żadnych forów. Rasizm ma wiele odcieni i kolorów.

 • cosma

  Oceniono 26 razy 24

  To jest taki ludzki charakter /niestety/ , a nie rasizm !!!
  To samo mogą powiedzieć - wysocy , niscy , rudzi , grubi , chudzi itp . itd - zawsz się znajdą "fajni" , którzy wyszydzą , obrzydzą życie !
  A Omenaa - podała tylko te 2 przykłady , innych złych wspomnień /a ma 3 dychy/nie miała !

 • jarzebiak

  Oceniono 30 razy 22

  Pani Omeno, czy pani się wydaje, że w żadnym innym kraju poza Polską nie ma głupców? Dopiero co włoscy kibice wygwizdali czarnego piłkarza z włoskiej drużyny.

 • wicur

  Oceniono 23 razy 21

  Wszystkich wrzuca do jednego kotla? Rasistami sa przewaznie ludzie nieuswiadomieni (tak jak ten rolnik z jej opowiadania) ale to jeszcze dlugo nie daje jej prawa do okreslania wszystkich Polakow jako rasistow. Jako osoba medialna powinna bardziej uwazac na swoje wypowiedzi.

 • cromio

  Oceniono 26 razy 20

  Nie wiem, dlaczego odpadła Kazadi. Wiem dlaczego na odpadnięcie zasługuje Mensah. Z powodu głupoty ! Widzicie ten dialog, jak ktoś mówi "... bo jestem rasistą" ? Przeciez to niemożliwe. Pani Mensah ma zbyt bujna wyobraźnię.

 • matani

  Oceniono 28 razy 20

  Długo było cicho o Omenie? Sorki, jej matka rodziła 30 lat temu i trochę inne czasy były, niech nie bredzi i zabierze się do roboty, albo chociaż staniki reklamuje (to jeszcze jej jakoś wychodzi...)

 • joaninha23

  Oceniono 29 razy 17

  W Polsce jest taki rasizm, ze jesli jest sie kolorowym, to nie mozna znalezc pracy w telewizji!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX