Kotkowy kącik porad

Odpowiadamy na Wasze pytania :)

olga_l

 

Drogi kotku. Nie wiem czy były już takie problemy, ale w każdym razie proszę o pomoc. Pod pewnego czasu podoba mi się jeden chłopak. Chodziłam z tym nim do klasy. Kilka miesięcy temu on i jego koledzy zaczęli mnie klepać po tyłku. Wiem, to żenujące. Ostatnio chciałam ich trochę podpuścić i spytałam czy oni mi tak dokuczają bo im się podobam czy po prostu robią mi na złość. Odpowiedzieli że im się podobam. Ale nie mogę zrozumieć tego, że skoro im się podobam to czemu nie zagadają do mnie po ludzku, nie umówią się. Teraz ta banda jest w równoległej klasie, ale widuję ich często. Jak się zachować? Podoba mi się jeden z nich, ale jak się dowiedzieć czy podoba mu się również to co mam w środku? Co robić?

charlotteee

wątek na forum

 

Witaj!

 

Zachowanie kolegów jest naprawdę poniżej krytyki. To niedopuszczalne żeby gdziekolwiek, a szczególnie w szkole zdarzały się takie historie. Takie zachowanie naprawdę nie świadczy o zainteresowaniu z ich strony lecz o braku kultury i szacunku do Ciebie. Stanowczo powiedz, że nie życzysz sobie takiego traktowania. Na pewno poczują, że przesadzili. Jeżeli takie zaczepki będą się powtarzały, powiedz, że zawiadomisz o tym kogoś dorosłego. A jeśli chodzi o chłopaka, który Ci się podoba - cóż, może jego zachowanie wynikało z presji kolegów? Radziłabym jednak lepiej go poznać i poobserwować, żeby mieć pewność, że zasługuje na Twoje zainteresowanie

 

Pozdrawiam!

 

Kotku, mam problem. Nie mam pojęcia co kupić tacie. Zegarek odpada. Nie mam już pięciu lat, żeby zrobić mu laurkę. Płyty też odpadają. Co mogę mu kupić?

angie2

wątek na forum

 

Witaj!

 

Tak to jest, że kupienie prezentu przedstawicielowi płci męskiej przeważnie sprawia nam kłopot. Zakup prezentu dla taty trzeba po prostu przemyśleć. Przeprowadzić małe śledztwo, może kończy mu się ulubiony kosmetyk? Można też podpytać mamę, czy wie o czym marzy tata. Zawsze na miejscu jest dobra książka, album, woda kolońska, coś związanego z hobby solenizanta. A może kosz ulubionych przysmaków taty? Na pewno też ucieszy się ze zdjęcia córki w gustownej ramce! I szczerych, przemyślanych, płynących z serca życzeń.

 

Pozdrawiam!


olga_l

 

Jeśli coś Cię nurtuje, potrzebujesz pomocy - napisz na forum KLIK

 

Więcej o: