Były muzyk Maanamu odnalazł się w...

Wiemy, czym się teraz zajmuje.

Maanam swego czasu był największą gwiazdą polskiej sceny. W pierwszym składzie zespołu basistą był Krzysztof Olesiński. Jednak po trzech latach grania w 1982 odszedł z grupy. Co teraz dzieje się z Olesińskim?

Nagrał płytę, która nigdy się nie ukazała. Teraz (od 4 lat) mieszka w Londynie z rodziną i mówi, że to miasto jest dla niego wielką inspiracją. Może niedługo ukażą się na krążku jego londyńskie kompozycje. Oprócz tego, że robi muzykę, został Dyrektorem Artystycznym jedynej na wyspach telewizji polskiej TVPL.tv. Ostatnio udzielał wywiadu dla TVP 2 na obchodach Roku Chopinowskiego w Londynie.

Jak widać muzyka jest cały czas obecna w jego życiu, choć nie w takim stopniu jak w początkach Maanamu.

 

Całą rozmowę z Olesińskim znajdziecie pod tym linkiem.

 

Janus

 

Zobacz także:

Kora: Jak można czarownicę pochować na Wawelu?

SZOKUJĄCY klip Kory

Więcej o:
Komentarze (12)
Były muzyk Maanamu odnalazł się w...
Zaloguj się
 • kayak123

  Oceniono 12 razy 12

  Co wy za bzdury piszecie??? Krzysztof Olesiński rzeczywiście grał w Maanamie na początku lat 80, po czym zastąpił go Bodek Kowalewski, ale po wypadku Bodka w 1992, zastąpił go w Maanamie właśnie Krzysztof Olesiński i grał tam przez następne chyba 12 lat, dopóki przy okazji płyty "Znaki Szczególne" w zespole nie nastąpiła wielka czystka. Od 4 lat mieszka w Londynie, bo od 5 lat nie gra w Maanamie.
  Tak swoją drogą moglibyście napisać cos o Bodku...

 • olie67

  Oceniono 4 razy 4

  Bodek Kowalewski już grał w Maanamie w 1981, widać go na nagraniu z Opola '81. Olesiński nagrał z nimi wtedy tylko pierwszą płytę (1980). W filmie "Wielka majówka" z 1981 zamiast niego na basie gra Krzysztof Kownacki (menedżer). Po wypadku Kowalewskiego grał w Maanamie w latach 1992-2003. Potem bracia Olesińscy nagrali płytę jako grupa EX. Bodek Kowalewski ostatnio współpracuje z Panasewiczem, napisał kilka piosenek na jego solowej płycie oraz zagrał na gitarze i na basie, więc niewykluczone, że już może grać.

 • kayak123

  Oceniono 3 razy 3

  @ wgorach
  Wiem, że mam rację. Najgorsze jest to, że za pisanie takich artykułów biorą się niedouki, którym nawet nie chce się sprawdzić o kim tak naprawde piszą. Ale jest to normalna praktyka w GW i był czas się do tego przyzwyczaić.

 • bo_sie_nudze...

  Oceniono 7 razy 3

  Najlepszym basista w historii Maanamu byl Bodek Kowalewski. Kropka.

 • wgorach

  Oceniono 5 razy 3

  Farbowany z Ciebie omnibus, skoro mylisz basistę Krzysztofa Olesińskiego z jego bratem, gitarzystą solowym Ryszardem Olesińskim. Tak się składa, że obaj grali w Maanamie, z tym że ten pierwszy znacznie krócej, na początku lat 80.

 • mruczka

  Oceniono 2 razy 2

  Była i jestem wierną fanką Maanamu od wielu wielu lat. Krzysiek Olesiński - dokładnie jak pisze kayak123- grał na początku powstania grupy Maanam , następnie przez dłuższy czas grał w jednym z najlepszych światowych zespołów jazzowych LABOLATORIUM - tuurnee po całej Europie a nawet Azji-, żeby po 1992r roku powrócić ponownie do Maanamu (zastąpił Kowalewskiego po wypadku) , gdzie nagrali m.in. z bratem Ryszardem Olesińskim jeden z najlepszych i najlepiej się sprzedających albumów Róża. Z Maanamem rozstał się chyba ok 2005-2006r.

 • wgorach

  Oceniono 2 razy 2

  Sorry, Kayak123, masz rację. Za stroną maanam.pl:
  W lecie 1979r.(...) w skład grupy (obok Kory i Marka) weszli: gitarzysta Ryszard Olesiński, jego brat gitarzysta basowy Krzysztof Olesiński i perkusista Ryszard Kupidura. W styczniu 1982 r. (...)Krzysztofa Olesińskiego na gitarze basowej zastępuje Bogdan Kowalewski.(...) W 1992 r. poważnemu wypadkowi samochodowemu ulega basista Bogdan Kowalewski. Zastępuje go pierwszy basista Maanamu Krzysztof Olesiński. (...)20 września 2003r. (...)odeszli na własną prośbę i za obopólną zgodą: Ryszard Olesiński, Krzysztof Olesiński i Paweł Markowski.

 • Gość: Ongi wiceperezes fan clubu Maanam

  0

  Jak zwykle gw bierze się za sprawy o których nie ma pojęcia.

 • mruczka

  Oceniono 2 razy 0

  http://grupaex.info/ Z tego co wiem, to jest nowy zespół braci Olesińskich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX