Wakacje z rodzicami muszą być nudne? Nie!

Narzekasz na wyjazd z rodzicami? Naprawdę, nie masz się czym martwić :)
Wakacje z rodzicami Wakacyjny wyjazd nastolatka z rodzicami wcale nie musi być nudny Planując wyjazd nastolatka z rodzicami, warto wspólnie wybrać miejsce i opracować trasę podróży. Wszyscy powinni pamiętać, że kompromis jest kluczem do sukcesu Podstawowym problemem jest namówienie dorastającego dziecka na wspólny wyjazd z rodzicami. Konkurencją dla rodzinnych wakacji jest wyjazd z przyjaciółmi. Wakacje z rodzicami kojarzą się z nudnym wylegiwaniem się na plaży, zwiedzaniem wszystkich okolicznych skansenów i muzeów, a także chodzeniem spać zaraz po 22. Fajnym pomysłem, jest wspólne wybranie miejsca, do którego chcielibyśmy jechać. Gdy szczęśliwie miejsce zostanie wybrane, razem z rodzicami opracujcie plan i trasę podróży, a więc co zamierzacie zwiedzić oraz miejsca, które warto zobaczyć po drodze. Należy pamiętać, że największym zagrożeniem jest nuda. Nastolatek nie wytrzyma kilkugodzinnego leżenia plackiem na plaży 7 dni w tygodniu. Warto zagrać w piłkę plażową czy wspólnie popływać. Natomiast rodzice mogą mieć problem z ciągłym bieganiem po sklepach, czy wyszukiwaniem miejscowych dyskotek. Wszyscy uczestnicy rodzinnej eskapady powinni pamiętać, że wspólne wakacje to nie kara i tylko od nich samych zależy czy przerodzą się one w koszmar, czy mile spędzony czas. Nie ma sensu tracić wakacji na bezsensowne kłótnie o drobiazgi. Wszyscy muszą się wyluzować i pamiętać, że kompromis jest kluczem do sukcesu.

 

Podstawowym problemem jest namówienie dorastającego dziecka na wspólny wyjazd z rodzicami. Konkurencją dla rodzinnych wakacji jest wyjazd z przyjaciółmi. Wakacje z rodzicami kojarzą się z nudnym wylegiwaniem się na plaży, zwiedzaniem wszystkich okolicznych skansenów i muzeów, a także chodzeniem spać zaraz po 22. Fajnym pomysłem, jest wspólne wybranie miejsca, do którego chcielibyśmy jechać. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku ;) Wybór Grenlandii, Wysp Owczych albo wyjazdu na tournee Justina Biebera ;), podczas gdy mamy środki jedynie na skromny wypad na Mazury lub w polskie Tatry, może zakończyć się irytacją po obu stronach. Gdy szczęśliwie miejsce zostanie wybrane, razem z rodzicami opracujcie plan i trasę podróży, a więc co zamierzacie zwiedzić oraz miejsca, które warto zobaczyć po drodze.

 

Należy pamiętać, że największym zagrożeniem jest nuda. Nastolatek nie wytrzyma kilkugodzinnego leżenia plackiem na plaży 7 dni w tygodniu. Warto zagrać w piłkę plażową czy wspólnie popływać. Natomiast rodzice mogą mieć problem z ciągłym bieganiem po sklepach, czy wyszukiwaniem miejscowych dyskotek ;)

 

Dla każdego coś miłego

 

Każdy uczestnik wyjazdu powinien mieć czas dla siebie i na swoje przyjemności. Ważne, aby uczestniczyli w nich wszyscy. To znaczy, jeżeli tato kocha kilkugodzinne wędkowanie, postaraj się wytrzymać ten jeden dzień. Pamiętaj, co cię nie zabije, to cię wzmocni. Rodzice także powinni wyjść naprzeciw oczekiwaniom dziecka i dać się namówić na szalony wieczór w Luna Parku i przejażdżkę rollercoasterem.

 

Zapytaj rodziców czy możesz zabrać ze sobą koleżankę lub kuzynkę. Wtedy na pewno nie będziesz się nudzić. Jeżeli nie wchodzi to w grę, poszukaj rówieśnika wśród innych wczasowiczów. Na campingach czy w ośrodkach wczasowych nie stanowi to problemu. Masz szansę zawrzeć nowe znajomości i fajnie spędzić czas. Rozejrzyj się, może w waszym lub okolicznych ośrodkach wczasowych organizowane są atrakcje dla wczasowiczów, na przykład konkursy czy warsztaty. To szansa nauczenia się czegoś nowego, zabicia nudy, a także poznania wielu ciekawych osób z całej Polski. Przed wyjazdem sprawdź w internecie jakie imprezy, festiwale organizowane są w miejscowości, do której się wybieracie.

 

Sztuka kompromisu

 

Wszyscy uczestnicy rodzinnej eskapady powinni pamiętać, że wspólne wakacje to nie kara i tylko od nich samych zależy czy przerodzą się one w koszmar, czy mile spędzony czas. Nie ma sensu tracić wakacji na bezsensowne kłótnie o drobiazgi. Wszyscy muszą się wyluzować i pamiętać, że kompromis jest kluczem do sukcesu. W przypadku rodzinnych wakacji sukcesem jest spokojnie, ciekawie i mile spędzony czas.

 

Udanego wyjazdu!

 

Artykuł pochodzi ze strony edukacja.gazeta.pl

 

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w Twoim mieście w wakacje? Pod tym linkiem znajdziesz wszystkie potrzebne informacje!