Paul już nie będzie wyrocznią

Ośmiornica Paul, która zasłynęła podczas tegorocznego mundialu, idzie na zasłużoną emeryturę.
Paul nie będzie wyrocznią Ośmiornica Paul, która zasłynęła podczas mundialu, idzie na zasłużoną emeryturę Mimo zainteresowania firm bukmacherskich, ośmiornica Paul idzie na zasłużoną emeryturę. Paul zasłynął podczas MŚ 2010 tym, że trafnie przewidział wyniki meczów. Ostatnie tygodnie były bardzo ciężkie dla Paula. Odkąd okazało się, że głowonóg trafnie przewiduje wyniki meczów, na jego macki zwrócone były oczy całego świata. Miał też za sobą chwilę grozy, gdy planowano zrobić z niego potrawkę (wszystko przez to, że przewidział przegraną Niemców). Całe szczęście, historia zakończyła się dla niego dobrze, Niemcy zajęli trzecie miejsce, a Paul został narodowym skarbem. Dostał nawet swój własny Puchar Świata. Paula chciały kupić firmy bukmacherskie, ale zostaje w swojej dawnej pracy. - Nie będzie już typował wyników ani piłkarskich, ani wyborów, ani w ekonomii. Wraca do swojego poprzedniego zajęcia, czyli rozśmieszania dzieci. - mówi Tanja Munzig z Akwarium Morskiego w Oberhausen Czy Paul ma naprawdę jakieś nadprzyrodzone umiejętności, czy to kwestia wyszkolenia, czy jeszcze co innego - tego się nie dowiemy. Jedno jest pewne - Paul jest najpopularniejszą ośmiornicą na świecie, a Hiszpanie i Niemcy długo zapamiętają jego przepowiednie.

 

Ostatnie tygodnie były bardzo ciężkie dla Paula. Odkąd okazało się, że głowonóg trafnie przewiduje wyniki meczy, na jego macki zwrócone były oczy całego świata. Miał też za sobą chwilę grozy, gdy planowano zrobić z niego potrawkę (wszystko przez to, że przewidział przegraną Niemców...). Całe szczęście, historia zakończyła się dla niego dobrze, Niemcy zajęli trzecie miejsce, a Paul został narodowym skarbem :) Dostał nawet swój własny Puchar Świata...

 

 

Paulem zainteresowanych było kilka film bukmacherskich, które chciałyby, aby ośmiornica dalej przewidywała wyniki spotkań, jednak to nie wchodzi w grę. Paul odchodzi na sportową emeryturę.

 

Paula chciały kupić firmy bukmacherskie. Ale Paul zostaje u nas, to pewne. Teraz Paul nie będzie już wróżył. - Nie będzie już typował wyników ani piłkarskich, ani wyborów, ani w ekonomii. Wraca do swojego poprzedniego zajęcia, czyli rozśmieszania dzieci. - mówi Tnja Munzig z Akwarium Morskiego w Oberhausen

 

Czy Paul ma naprawdę jakieś nadprzyrodzone umiejętności, czy to kwestia wyszkolenia, czy jeszcze co innego - tego się nie dowiemy. Jedno jest pewne - Paul jest najpopularniejszą ośmiornicą na świecie, a Hiszpanie i Niemcy długo zapamiętają jego przepowiednie.

 

Więcej o: