Zaćmienie, czyli wampiry i spółka raz jeszcze :)

Eclipse już w kinach!

natalia_

Eclipse już w kinach! Zaćmienie, czyli wampiry i spółka raz jeszcze "Zaćmienie", czyli wampiry i spółka raz jeszcze. Obejrzenie dzieła Davida Slade'a na dużym ekranie jest bardzo dobrym pomysłem na spędzenie popołudnia. Chociaż znam kilka lepszych filmów, to obejrzenie dzieła Davida Slade'a na dużym ekranie było dobrym pomysłem na spędzenie wtorkowego popołudnia. Starałam się nie mieć zbyt dużych wymagań, wolałam się przyjemnie rozczarować. Udało się! Może nie było idealnie, ale ekranizacja "Zaćmienia" jest zdecydowanie lepsza od "Księżyca w nowiu". Najbardziej podobały mi się sceny, w których było dużo akcji - wydarzenia w Seattle, przygotowania do bitwy, czy też samo starcie. Żałuję, że te momenty były krótkie - są atutami tej produkcji. Podobały mi się też drobne gesty aktorów - pewne naturalne odruchy, które sprawiały, że wszystko zdawało się być bardziej realne. Minusy? Dłużyły mi się dialogi między Bellą, Edwardem i Jacobem (w dowolnej konfiguracji) - zdecydowanie fajniej jest czytać ich rozmowy, niż wysłuchiwać je w kinie. Cieszę się, że w filmie pojawiła się jedna z moich ulubionych scen - rozmowa Edwarda i Jacoba w namiocie. Chociaż w moich wyobrażeniach wyglądało to trochę inaczej, czuję się usatysfakcjonowana. Na koniec jeszcze jedna informacja - Robert Pattinson ma chyba lepszego makijażystę - Edward wygląda o wiele lepiej niż w "Księżycu w nowiu". Podsumowując, mimo, że film nie pobije książki, moim zdaniem, jest dobrze. W moim prywatnym rankingu, na pierwszym miejscu jest ekranizacja "Zmierzchu", na drugim - "Zaćmienia", a stawkę zamyka "Księżyc w nowiu". Zobaczymy, co będzie dalej...

UWAGA!

 

Poniżej znajdziecie informacje o filmie. Jeśli nie chcecie dowiedzieć się, co zobaczycie na ekranie, nie czytajcie, poczekajcie, aż wybierzecie się do kina, a następnie wpiszcie w komentarzach swoje zdanie o filmie. Jeśli chcecie poznać moje zdanie o "Eclipse" - zapraszam do lektury :)

 

 

Gdy oglądałam zwiastuny, spoty telewizyjne, filmiki z planu i inne nagrania, które pojawiały się na długo przed premierą "Zaćmienia", serce biło mi coraz mocniej. Były fajne, bałam się, że po filmie będę oczekiwać bardzo dużo, a później (tak, jak to było w przypadku "Księżyca w nowiu") rozczaruję się. Całe szczęście było inaczej :)

 

 

Chociaż znam kilka lepszych filmów, to obejrzenie dzieła Davida Slade'a na dużym ekranie było dobrym pomysłem na spędzenie wtorkowego popołudnia :) Starałam się nie mieć zbyt dużych wymagań (było to bardzo trudne - patrz akapit wyżej ;)), wolałam się przyjemnie rozczarować. Udało się! Może nie było idealnie, ale ekranizacja "Zaćmienia" jest zdecydowanie lepsza od "Księżyca w nowiu".

 

Najbardziej podobały mi się sceny, w których było dużo akcji - wydarzenia w Seattle, przygotowania do bitwy, czy też samo starcie. Żałuję, że te momenty były krótkie - są atutami tej produkcji. Podobały mi się też drobne gesty aktorów - pewne naturalne odruchy, które sprawiały, że wszystko zdawało się być bardziej realne. Minusy? Dłużyły mi się dialogi między Bellą, Edwardem i Jacobem (w dowolnej konfiguracji) - zdecydowanie fajniej jest czytać ich rozmowy, niż wysłuchiwać je w kinie ;) Wszystkie "stop klatki" na klacie Jacoba, czy spojrzeniu Edwarda były śmieszne, ale zdaję sobie sprawę, że konieczne ;)

 

Cieszę się, że w filmie pojawiła się jedna z moich ulubionych scen - rozmowa Edwarda i Jacoba w namiocie. Chociaż w moich wyobrażeniach wyglądało to trochę inaczej, czuję się usatysfakcjonowana :)

 

Na koniec jeszcze jedna informacja - Robert Pattinson ma chyba lepszego makijażystę - Edward wygląda o wiele lepiej niż w "KwN" :)

 

Podsumowując, mimo, że film nie pobije książki, moim zdaniem, jest dobrze. W moim prywatnym rankingu, na pierwszym miejscu jest ekranizacja "Zmierzchu, na drugim - "Zaćmienia", a stawkę zamyka "Księżyc w nowiu". Zobaczymy, co będzie dalej...

 

 

Koniecznie napiszcie, jak Wam się podobało "Zaćmienie". Czekam na Wasze relacje!

 

Pamiętajcie, że to moje subiektywne zdanie o filmie, nie musicie się z nim zgadzać.

 

Więcej o: