Pospieszalski mści się na Skibie

Plotek przewidywał odwet. Ale nie aż taki!

W zeszłym tygodniu pisaliśmy jako pierwsi, że Big Cyc napisał piosenkę o Janie Pospieszalskim. Żeby była jasność - piosenka ma charakter satyryczny, a lider zespołu Krzysztof Skiba naśmiewa się z Pospieszalskiego.

 

Przypuszczaliśmy wtedy, że kontrowersyjny prowadzący "Warto Rozmawiać" odpowie Skibie. Nie przypuszczaliśmy, że aż tak. Pospieszalski nazywa Skibę propagandzistą reżimu:

Są dwie tradycje satyry w Polsce. Pierwsza grająca aluzją, humorem, niedopowiedzeniem, ironią - ta od Szpota, Janka Pietrzaka, Maćka Rybińskiego, ta druga to Szpilki, Urban i towarzystwo reżimowych propagandzistów. Pierwsza antysystemowa - była bronią oporu społecznego, drwiła z dyktatury ciemniaków. Ta druga, na pasku władzy, opluwała i szydziła z tych, którzy mieli odwagę iść pod prąd, wystąpić przeciw reżimowi. Skiba dołącza dziś do tych drugich, do propagandzistów i pałkarzy systemu. Ustawia si w tej ekipie co Olga Lipińska, która w stanie wojennym zgłosiła postulat odebrania kartek na żywność aktorom bojkotującym telewizję Jaruzelskiego - czytamy na blogu Jana Pospieszalskiego.

Oldze Lipińskiej - legendzie kabaretu też nie będzie miło. Jak się okazuje, każdy ma sprawy z przeszłości, o których nie chciałby mówić. Czekamy na odpowiedź Skiby i Lipińskiej.

 

 

 

 

Mrock

 

Zobacz także:

Big Cyc żartuje z Pospieszalskiego

Majewski nie poprowadzi "Wiktorów" przez Pospieszalskiego