Polscy artyści apelują: Tak dla polskiej muzyki!

Kto popiera tę akcję i kto na niej skorzysta?

Minister Kultury Bogdan Zdrojewski pracuje nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji.

 

Nadawcy programów radiowych przeznaczają co najmniej 33 % czasu nadawania w programie utworów słowno-muzycznych na utwory, które są wykonywane w języku polskim, z tego co najmniej 75 % w godzinach 6-23.

 

Aby wypełniać aktualne wymagania ustawy, stacje telewizyjne i radiowe puszczają polską muzykę w nocy. Tłumaczą, że słuchacze wolą w dzień muzykę zagraniczną. Swoją drogą Doda, Michał Wiśniewski, Mandaryna, Łzy czy wiele innych polskich gwiazd nawet nie ma szans na emisję w żadnym czasie antenowym czy dniem czy nocą.

 

W poparcie dla przygotowywanych zmian ochoczo zaangażowali się polscy artyści, wśród nich m.in. Candy Girl (która ma angielski pseudonim), Szymon Wydra, Kombii, Lady Pank, Marika (kto to jest?), DJ Adamus - Wet Fingers oraz dziennikarz muzyczny Marek Sierocki.

 

Co sądzicie o tej propozycji? Wolicie muzykę polską czy zagraniczną?

 

Aik

 


Więcej o:
Komentarze (45)
Polscy artyści apelują: Tak dla polskiej muzyki!
Zaloguj się
 • kloceklego

  Oceniono 23 razy 17

  wolę muzykę dobrą, bez znaczenia czy polska czy zagraniczna.
  ale wymuszanie grania polskiej muzyki tylko dlatego, że jest polska, to chory pomysł. kiedyś było głośno o tym, że polskie zespoły nie będą mogły miec obcobrzmiących nazw, jedynie polskie. widzę, że popie...iki dalej wymyślają gó...ane akcje.

 • wobo

  Oceniono 12 razy 10

  Dla polskiej muzyki TAK, dla polskiego, komercyjnego kiczu w wykonaniu "gwiazd" - Doda, Feel i zbliżone knoty - NIE!!!!

 • agness117

  Oceniono 9 razy 9

  kliknijcie sobie w wyraz MARIKA. Plotek robił z nią wywiad a nie wie, kto to jest? :////////////

 • julussska

  Oceniono 9 razy 9

  Jezu co za problem! Puszczajcie 50% polskiej i 50% zagranicznej, w dzień i w nocy!

 • blacke

  Oceniono 9 razy 9

  Jestem na tak dla stawiania wymogu radiom publicznym (opłacanym z abonamentu), aby ileś tam czasu przeznaczały na muzykę polską. Ale niekoniecznie polskojęzyczną! W reklamówkach akcji trójka artystów (Smolik, Plastic i Marika) prezentuje swoje anglojęzyczne utwory (i przy okazji są oni chyba najciekawsi ze wszystkich wykonawców biorących w akcji udział). Natomiast komercyjne radia powinny kierować się tylko gustem słuchaczy, a polska muzyka niech o nie walczy jakością, a nie ustawami.

 • madziam1986

  Oceniono 10 razy 8

  kto to jest Marika? hehe redaktorzy pudlka wiedza tylko kto to Doda, Candy, Gosia Andrzejewicz i reszta show biznesu smiesznego naszego:-P

 • slodka_wredotka

  Oceniono 16 razy 8

  Rozumiem wspieranie polskich muzyków, ale niektórzy z nich nie powinni tworzyć, np: Cady Girl - wierna kopia Lady Gagi, w dodatku z marnym głosem; Doda - "artystka" latająca z gołym tyłkiem w teledyskach i na scenie. Jak promować polskich artystów to takich którzy mają w sobie jakieś wartości i nie tworzą dla pieniędzy, np: Kasia Nosowska wraz z zespołem Hey, Perfect, Ania Wyszkoni. Mówcie co chcecie, ale ja jestem za promowaniem artystów, a nie komercyjnymi gwiazdeczkami.

 • kinguska111

  Oceniono 12 razy 8

  Muzyka musi byś dobra! Nie zależnie czy polska czy zagraniczna. Ale w polskiej 100% polaków wie o czym jest ;p

 • magnolka

  Oceniono 8 razy 8

  za abonament, jeszcze OK. ale radia niszowe niech grają to co chcą słuchać słuchacze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX