ABC: Polski pesymizm czasem mnie przeraża

Alicja przyleci wkrótce do Polski na Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni.

Alicja Bachleda-Curuś jest już aktorką międzynarodową, a nie Polską. Wkrótce przyleci do Gdyni na Festiwal Filmów Fabularnych, będzie jurorką. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" opowiedziała co sądzi o polskim kinie.

W Polsce, chociaż warsztatowo jesteśmy świetni, idziemy często na łatwiznę: albo naśladujemy amerykańskie wzory, albo koncentrujemy się na ciemnych stronach naszej historii czy naszej tożsamości. Ten polski pesymizm czasem mnie przeraża.

Podczas pobytu w Polsce Alicja będzie miała szansę poznać najnowsze produkcje.

I bardzo się z tego cieszę, bo wymądrzam się tu strasznie i krytykuję polskie filmy, a przecież od dłuższego czasu w Polsce już nie mieszkam. Wiem, że dzieje się coś dobrego w polskim kinie, że jest teraz naprawdę dobry czas dla młodych twórców.

Ciekawe czy Alicja przywiezie ze sobą do Gdyni Henry'ego Tadeusza.

 

Sprawdź wszystkie możliwości Facebooka. Zostań FANEM PLOTKA NA FACEBOOKU>>>.

 

Więcej o:
Komentarze (37)
ABC: Polski pesymizm czasem mnie przeraża
Zaloguj się
 • diver77

  Oceniono 74 razy 58

  Większość Polaków to niestety tylko IPN, Katyń i śmierć Ruskim, Szwabom i całej reszcie która się zmawia przeciwko Polsce... poza tym tak nie wypada, tego się nie robi, a co ludzie powiedzą... co sąsiad powie... sto barierek w głowie podczas gdy wiele narodów ma ich co najmniej o połowę mniej... przeciętny Polak nie potrafi korzystać z życia na co dzień... jest więźniem własnych i nieuzasadnionych krat w świadomości! Smutny, zmęczony, zapracowany, zakompleksiony... są wyjątki... ale bardzo niewiele!

 • bezkrytycznie

  Oceniono 42 razy 36

  News o tym, co sadzi ABC o polskim kinie. Cytuje się jej wypowiedzi. A na koniec najwazniejsze ppytanie dla idiotki z pl0tka plodzacej ten nius - czy Alicja przywiezie do polski syna?!?! A co ma jedno z drugim wspólnego?

 • podpisany

  Oceniono 51 razy 31

  Nie pani jedna czuje się przerażona pesymizmem Polaków. Ja również. Polacy to smutasy. Przykre ale prawdziwe.

 • karola26

  Oceniono 39 razy 25

  Popieram diver77. My sie sami ''blokujemy''. Moglibysmy duzo wiecej osiagnac gdybysmy tylko nie tracili calej energii na krytykanctwo, zamartwianie sie, zawisc, wzajemne dolowanie itd. Bo przecietny polaczek niestety: Jak ci bedzie dobrze to bedzie zazdroscic, a jak ci bedzie zle to sie bedzie cieszyc. Po prostu ZAL. Takze niestety Alicja ma 100% racji, i nie dotyczy to tylko polskiego kina...

 • kriss_de_valnor

  Oceniono 40 razy 18

  Zdolna dziewczyna, życzę jej szczęścia! Jest o wiele lepsza niż puste plastikowe potworki z Hollywood.

 • fanfaronada

  Oceniono 24 razy 18

  Kochajna, podoba mi się Twój upór i całkowicie zgadzam się z tym, co piszesz. Jako że zdecydowanie wolę ABC od polskich gwiazdek serialowych, zostawiam komentarz.

 • mika17

  Oceniono 31 razy 17

  Nie ja jedna. Mnie tez ten pesymizm i szukanie dziury w calym przerazaja.

 • ravenmorgoth

  Oceniono 33 razy 11

  I ma 100% racji.

 • katarzynkaj

  Oceniono 26 razy 10

  ma trochę racji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX