OCENZUROWALI klip Gawlińskiego

Goła kobieta we krwi, zabijanie Gawlińskiego. Zbyt mocne?
Ocenzurują Gawlińskiego? Wytną zbyt mocne sceny? Teledysk promujący najnowszy solowy krążek R. Gawlińskiego zawiera tak drastyczne sceny, że telewizja może go ocenzurować. Reżyserem klipu jest Borys Lankosz. We wtorek do sklepów trafił drugi solowy krążek Roberta Gawlińskiego "Kalejdoskop". Płytę promuje utwór "Grzesznicy" oraz teledysk. Okazuje się, że klip jest zbyt drastyczny, aby pokazywać go w telewizji. Dlaczego? Jak zdradza reżyser teledysku Borys Lankosz (twórca filmu "Rewers") wideoklip ma wywołać kontrowersje, dlatego w grę wchodzi nawet jego ocenzurowanie. - W pomyśle wykorzystałem symbolikę masońską oraz autentyczne relacje adeptów szamanizmu syberyjskiego. Opowieść jest w zasadzie cyklem wizji, które towarzyszą inicjowanemu w trakcie obrzędu przejścia, czyli tzw. rite de passage. Choć miejscami pojawiają się sceny drastyczne, mam nadzieję, że zaufacie mojemu poczuciu dobrego smaku - powiedział reżyser w rozmowie z portalem Dziennik.pl.

Do sklepów trafił wczoraj piąty solowy krążek Roberta Gawlińskiego "Kalejdoskop". Płytę promuje utwór "Grzesznicy" oraz teledysk. I o teledysk się rozchodzi. Okazuje się, że klip jest zbyt drastyczny, aby pokazywać go w telewizji. Dlaczego?

 

Jak zdradza reżyser teledysku Borys Lankosz (twórca filmu "Rewers"), klip ma wywołać kontrowersje, dlatego w grę wchodzi nawet cenzura:

W pomyśle wykorzystałem symbolikę masońską oraz autentyczne relacje adeptów szamanizmu syberyjskiego. Opowieść jest w zasadzie cyklem wizji, które towarzyszą inicjowanemu w trakcie obrzędu przejścia, czyli tzw. rit de passage. Choć miejscami pojawiają się sceny drastyczne, mam nadzieję, że zaufacie mojemu poczuciu dobrego smaku - czytamy na Dziennik.pl.

 

Klip bez cenzury: