Kayah zabrała "Testosteron" Wiśniewskiej

Ta druga dowiedziała się o tym... z "Dzień Dobry TVN".

W "Dzień Dobry TVN" ma swoje miejsce cykl "Historia Jednej Piosenki'. Dziś na tapetę redakcja programu wzięła piosenkę Kayah "Testosteron". Wiemy jak powstał przebój o facetach oraz jak ważny dla Kayah był teledysk. Okazuje się, że początkowo kompozycja była zarezerwowana dla innej piosenkarki Sylwii Wiśniewskiej:

 

 

Zabrałam Sylwii, świntucha ze mnie - powiedziała Kayah.

Nie ma w tym nic złego, w końcu to częste, gdy utwory napisane dla konkretnych artystów lądują w rękach zupełnie innych gwiazd. Problem w tym, że Sylwia Wiśniewska nie wiedziała nawet, że "Testosteron" był napisany dla niej. Dowiedziała się o tym tak jak my wszyscy - z "Dzień Dobry TVN":

Jeżeli Sylwia się dopiero teraz o tym dowiedziała, to przepraszam Cię Sylwio - mówi Krzysztof Pszona - kompozytor utworu.

I tu faktycznie przydadzą się przeprosiny. Trochę to przykre, gdy Sylwia o takich rzeczach dowiaduje się z telewizji. Może inne utwory pisane dla niej ktoś "pożyczył"? Polecamy sprawdzić.

 

 

 

 

Mrock

Więcej o:
Komentarze (20)
Kayah zabrała "Testosteron" Wiśniewskiej
Zaloguj się
 • anius

  Oceniono 36 razy 20

  bardzo nie lubię Kahay - za całokształt - za jej wizerunek w mediach, za muzykę - na każdej płycie tylko jeden przebój - bez "testosteronu" płyta Kayah przeszłaby bez echa - jedyne co jest przyswajalne dla mnie to jej współpraca z Bregovicem, ale poza tym nic...

 • meg77

  Oceniono 25 razy 13

  No cóż, taka bezwzględność wtedy i taki brak wyczucia teraz to bardzo pasuje do tej osoby...:-/ Tupeciara i tyle, której nigdy nie lubilam, i jak ktoś wczesniej wspomniał, tylko kawalki z Bregovicem to bylo coś. Czego ona mu do dziś darować nie może, a i samych tych kawałkow nie lubi wykonywać, bo za malo ambitne;-)

 • lastone

  Oceniono 23 razy 13

  Sylwia świetne miała kawałki kiedyś, chrzanić testosteron

 • magnolka

  Oceniono 15 razy 5

  bardzo fajna jest ta piosenka, już swego rodzaju klasyk

 • appelsin

  Oceniono 11 razy 3

  to jest chore... uważają się za wielkie gwiazdy a muzykę i tekst pisze dla nich *ktoś* inny one tylko wykonują dobrą robotę kogoś innego.. artysta powinien pisać komponować śpiewać i czuć to wszystko możne to jest gł. problem polskiej sceny muzycznej..

 • maxia

  Oceniono 26 razy 2

  ja uważam, że Wiśniewska nie zaśpiewałaby tej piosenki w taki sposób. Kayah nadała jej charakter (choć za nią nie przepadam, to ma jednak siłę głosu, która nadała utworowi "kształt), a Sylwia śpiewa bez wyrazu... te jej "12łez" puszczane kiedyś we wszystkich rozgłośniach. to jej jedyny utwór jaki słyszałam. i ten tekst. Jak to powiedział Karolak o tekście Cerekwickiej "ta piosenka jest tak prosta, że aż prosta i prosta..."
  i nie boję się minusów:)

 • sprawiedliwy

  0

  Jednak TESTOSTERON W WYKONANIU KAYAH JE ŚWIETNY.

 • londres

  0

  a skąd wiecie, że "testosteron" w wykonaniu s.wisniewskiej byłby przebojem?

 • bezkrytycznie

  Oceniono 6 razy 0

  piękna reklama DD TVN...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX