Spektakl z Wojewódzkim: Tony kwiatów, 10 minutowy aplauz!

Wśród gości Piotr Najsztub i Tomek Lis z Hanią.

Wczorajsza premiera spektaklu "Zagraj to jeszcze raz, Sam", który otworzył teatr Michała Żebrowskiego, okazała się wielkim sukcesem. Na otwarcie przybyło mnóstwo gości. Miłośników teatru, ludzi kultury czy gwiazd. Tu zagrało wszystko. Piękne wnętrza Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (naprawdę "komnaty" pałacu robią wrażenie), muzyka i miłe przywitanie. Gdy goście zaczęli zasiadać na swoich miejscach okazało się, że... zabrakło miejsc siedzących. Atmosfera jednak była tak dobra, że ludzie sobie ustępowali. Michał Żebrowski odniósł ogromny sukces - stworzył teatr dla wszystkich.

 

 

Spektakl o Kubie Wojewódzkim

 

Największą atrakcją premiery był Kuba Wojewódzki, który zagrał główną rolę Allana. Ubrany w kraciastą koszulę, wyciągnięte spodnie i wełnianą czapkę bawił całą salę. Historia mężczyzny, który walczy z kryzysem wieku średniego idealnie pasowała do showmana. Kuba poradził sobie fantastycznie. Nie zapomniał tekstu i starał się zagrać według wskazówek mistrza Michała Żebrowskiego. Niestety ciężko było zobaczyć na scenie głównego bohatera Allana. Przez dwie i pół godziny widzieliśmy tylko wygłupiającego się Kubę Wojewódzkiego. I bardzo ważna rzecz (chyba dla samego Kuby) - zagrał zdecydowanie lepiej niż Mroczki i Kasia Cichopek.

 

Żebrowski, Socha, Olbrychski

 

Zanim opowiem wam, jak widownia przyjęła przedstawienie, muszę poświęć jeszcze kilka zdań obsadzie. Dobra gra aktorska Gosi Sochy. Duży szacunek za wcielenie się w rolę aż czterech postaci (nie lada wyczyn). Daniel Olbrychski jak Humphrey Bogart - bezcenne. Paląc papierosa podpowiadał Allanowi, jak ma wyrywać "babki" i bawił przy tym wszystkich. Ania Cieślak umiliła wieczór, jednak największe oklaski należą się Michała Żebrowskiemu. Sprawił, że zapomniałem, kim jest naprawdę. Uwierzyłem w graną przez niego postać.

 

 

Aplauz, kwiaty, sukces

 

Ogromny sukces sztuki "Zagraj to jeszcze raz, Sam". Aplauz trwał ponad 10 minut. Aktorzy wchodzili na scenę i z niej schodzili a widownia bez przerwy klaskała. Było wręczenie kwiatów i aplauz na stojąco, gdy na scenę wszedł reżyser Eugeniusz Korin. Na twarzy Żebrowskiego widać było ulgę i ogromne wzruszenie. Na koniec na gości czekał poczęstunek i muzyka na żywo.

 

Mrock

 

 

Więcej o:
Komentarze (22)
Spektakl z Wojewódzkim: Tony kwiatów, 10 minutowy aplauz!
Zaloguj się
 • julka6655

  Oceniono 60 razy 36

  Chciałam na to iść, ale najtańsze bilety w najgorszych miejschach kosztują 80zł :/

 • seznam

  Oceniono 57 razy 25

  "Kuba poradził sobie fantastycznie. Nie zapomniał tekstu i starał się zagrać według wskazówek mistrza Michała Żebrowskiego." - no, jeśli dla autora recenzji fakt, że nie zapomniał tekstu oznacza kunszt aktorski, a przed młodym reżyserem pada na kolana piszą o nim mistrz, to ja idę zwymiotować przed przyjęciem valium.

 • lopez_2

  Oceniono 15 razy 13

  @sweyda. Ehm, haloooooo???? To jest plotek.pl. Strona o bzdetach typu owłosione nogi jakieś laski Mo'nique, której nikt nie zna.
  Nie teatry.art.pl albo powazna_krytyka_spektakli_teatralnych.pl. Więc sorry, ale jeżeli się spodziewasz, że tutaj się pisze poważne recenzje spektakli, to chyba nie wiesz za bardzo jakie strony odwiedzasz?:) Ten tekst jest tak naprawdę tu tylko dlatego, że jest w nim kilka znanych nazwisk, obok recenzji to nawet nie stało, ale wcale stać nie miało, bo nie taki jest w ogóle cel tego tekstu, tyle, że trzeba czytać ze zrozumienim, si?:))

 • sweyda

  Oceniono 26 razy 10

  Strasznie amatroska recenzja-nie rozumiem dlaczego osoby, ktore to stwierdzily maja tak malo pozytywnych komentarzy!Nie wiem, o czym dokladnie jest to przedstawienie. Wiem tylko, ze Wojewodzki sie spisal i nie zapomnial tekstu. I ze zagral dobrze, ale w sumie nie-bo wiecej bylo Wojewodzkiego niz Allana.

 • cosma

  Oceniono 30 razy 6

  klakierzy ,są wszędzie !

 • podpisany

  Oceniono 56 razy 6

  Wielkie brawa za pomysł Pana Michała Żebrowskiego! Wielkie brawa dla całej obsady aktorskiej! Wielkie brawa dla Kuby Wojewódzkiego, z którym nie sposób się nudzić! :))))

 • rysiek

  Oceniono 13 razy 5

  co to za debil napisał, że bogart grał sama w casablance???? a "redaktor" pltka tak sie podjarał zaproszeniem na spektakl, że bez wazeliny sobie poradził, brawo...

 • moonflower

  Oceniono 30 razy 4

  bardzo chciałabym zobaczyć ten spektakl...

 • pause_break

  Oceniono 52 razy 4

  Kto pisał tę recenzję? Chociaż w zasadzie trudno to nazwać recenzją, jakiś bezsensowny słowotok...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX