Miłosny scenariusz

Zbliża się Dzień Zakochanych i wszędzie dookoła zaczyna się eksplozja serduszek, kartek, wyznań i rozmów o uczuciach. Zakochani starają się okazać sobie swoją miłość, nieśmiali odkryć swoje uczucia przed obiektem westchnień, a single marzą o wielkiej miłości!

olga_l

 

Życie pisze najpiękniejsze scenariusze poznania się i miłości dwojga ludzi. Spotkanie czasem odbywa się w romantycznych okolicznościach, czasem przy romantycznej muzyce, w tańcu czy na łonie przyrody. Czasem jednak to najpiękniejsze z uczuć rodzi się w pozornie zupełnie niesprzyjających warunkach, na przykład w poczekalni u dentysty czy w zatłoczonym autobusie. I mimo, iż wiemy, że wielka miłość może spotkać nas wszędzie, to lubimy sobie wyobrażać ten moment.

 

Pomarzyć zawsze wolno, prawda? Ach, w wyobraźni wszystko dzieje się oczywiście bardzo romantycznie, spontanicznie i pięknie. Wyglądamy jak boginie, mamy na sobie najlepsze ciuchy, a Ten Jedyny zjawia się i wystarcza jedno spojrzenie, żeby uczucie połączyło Was na zawsze. Cóż, romantyczny pocałunek to oczywiście nieodłączny atrybut tych magicznych chwil.

 

Trzeba przyznać, że takie marzenia nie biorą się przecież znikąd. Nasza wyobraźnia jest nieustanie inspirowana przez filmy, książki, piosenki, a jeśli ktoś lubi, także przez poezję. Ileż tam historii miłosnych! Same seriale to wprost kopalnia sercowych podbojów. Ile przygód miłosnych przeżywają bracia Jonas, czy Hannah Montana. Bohaterowie "High School Musical" udowadniają, że nawet szkoła może stać się miejscem, w którym wybucha pierwsze uczucie. Także saga Zmierzchu nadziana jest pięknymi scenami, jak keks bakaliami. Klasyczne komedie romantyczne gdzieś tam w nas zostają i dają nadzieję, że i nas spotka prawdziwe uczucie. I że tak jak to bywa w filmach, mimo przeszkód i różnych perypetii zakończy się happy endem i słynnym bajkowym "żyli długo i szczęśliwie"! A póki nie trafimy na swoją drugą połówkę możemy rozkoszować się, pięknymi historiami miłosnymi w książkach i filmach. Tylko faceci nie rozumieją, że można do łez wzruszyć się losem bohaterów filmu!

 

Która historia miłosna w filmie lub literaturze podoba Ci się najbardziej?