COOLturalna powtórka

Co? Gdzie? Kiedy? Sprawdź!

 

DVD

 

"Kamień życzeń - magiczne przygody"

 

Historia o tym, co może się zdarzyć, gdy kamień spełniający życzenia wpadnie w ręce ludzi, opowiedziana oczami reżysera i scenarzysty Roberta Rodrigueza (reżyser filmów serii Mali Agenci)

 

"Po prostu miłość"

 

Romantyczna komedia, pełna optymizmu i wiary w potęgę miłości, rozgrywająca się w plenerach Londynu przepięknie sfotografowanego przez Johna de Bormana, twórcę zdjęć do "Goło i wesoło". Nowojorczyk Harvey Shine (laureat Oscara - Dustin Hoffman) przyjeżdża do Londynu na ślub córki. Tutaj spotyka go niemiła niespodzianka. Jego córka zdecydowała, że do ołtarza odprowadzi ją ojczym. To jednak nie koniec fatalnych wiadomości. W trakcie rozmowy telefonicznej ze swoim szefem Harvey traci pracę. Niespodziewanie spotkanie na lotnisku z Kate (laureatka Oscara - Emma Thompson) odmienia jego sytuację na lepsze

 

"Odlot"

 

Pewnego dnia Carl Fredricksen postanawia zrealizować marzenie swego życia i wyrusza w podróż do tajemniczej krainy w Ameryce Południowej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Carl podróżuje we własnym domu unoszonym przez setki balonów, a w wyprawie przypadkowo towarzyszy mu pewien ośmiolatek. Jednak prawdziwe przygody zaczynają się dopiero po dotarciu na miejsce, gdzie dwóch podróżników spotyka dziwacznego ptaka i mówiącego ludzkim głosem psa.

 

"Brzydka prawda"

 

Stojąca przed romantycznymi wyzwaniami producentka porannego programu (Heigl) zostaje wplątana przez swojego szowinistycznego korespondenta (Butler), w serię oburzających eksperymentów.


KSIĄŻKI

 

"Avatar" Jamesa Camerona; Tajny Raport o Świecie Pandory

Avatar to kamień milowy w historii kina. Tworząc opowieść o ziemskim podboju tajemniczej planety Pandora i o sparaliżowanym komandosie uwikłanym w wojnę dwóch cywilizacji, James Cameron wykorzystał zupełnie nowe technologie, nie tylko 3D. Na potrzeby realizacji skonstruowano specjalne kamery, aparaturę, studia. Avatar, trzecia z najdroższych produkcji w historii kina, to film nowego tysiąclecia, czasów gdy technologia może wreszcie dorównać fantazji. To fantastyka wysokiego lotu, obraz, który burzy barierę pomiędzy ekranem a widzem, a ekran staje się oknem do nowego fantastycznego świata. Świata, jakiego nie stworzono od czasów Tolkiena i Gwiezdnych Wojen.

 

Książka Avatar jest przewodnikiem po tym świecie, po siostrzanej planecie Ziemi - Pandorze, jej ekosystemie i historii. Zawiera informacje o zamieszkującej ją rasie, jej zwyczajach, języku, broni - czyli wszystko, co trzeba wiedzieć, żeby przetrwać we wrogim środowisku groźnej planety stworzonej przez Jamesa Camerona w filmie wszech czasów.


"Reality show"; Emma McLaughlin, Nicola Kraus

 

Osiemnastoletnia Jesse zostaje wytypowana do obsady "dokumentu" o życiu nastolatków kręconego w jej szkole przez modną stację telewizyjną. Wcale nie marzy o byciu gwiazdą, ale pieniądze, które zarobi, pozwolą jej pójść do college'u, więc pokusa jest ogromna. Cena, którą przyjdzie jej zapłacić - również: udawane przyjaźnie, manipulacje producentów i pogoń za coraz większą oglądalnością sprawią, że życie Jesse wywróci się do góry nogami. Reality show to więcej niż lekka opowieść o przyjaźni, miłości i telewizji - to także świat obłudy, gry pozorów i bezlitosnej walki o widownię.

 

"Moje Rzymskie Wakacje"

 

Aromat prawdziwego cappuccino, smak lekkiego wina, dotyk słońca na twarzy To wszystko czuje rozsądna Cat, kiedy w porywie serca wraca do Włoch, by odnaleźć młodzieńczą miłość. Jednak sprawy przybierają niespodziewany obrót. Przystojny nieznajomy powiedzie ją przez Wieczne Miasto śladami księżniczki Anny, bohaterki "Rzymskich wakacji", filmowego romansu z Audrey Hepburn.Zabawna i wzruszająca opowieść o tym, że warto zaryzykować, by spełnić marzenia i odnaleźć prawdziwą miłość. Romantyczna historia, malownicze zakątki Rzymu oraz przepisy na pachnące bazylią i rozmarynem włoskie przysmaki.

 

 

 

MUZYKA

 

Nick Jonas and The Administration "Who I Am"


1. Rose Garden

2. Who I Am

3. Olive & An Arrow

4. Conspiracy Theory

5. In The End

6. Last Time Around

7. Tonight

8. State Of Emergency

9. Vesper's Goodbye

10. Stronger (Back On The Ground)


Nick Jonas & Administration to projekt muzyczny, który oprócz Nicka tworzą muzycy od dawna związani z branżą muzyczną - byli członkowie zespołu Prince'a New Power Generation. Za produkcję odpowiada Jonas oraz producent John Fields znany ze współpracy z gwiazdami Disneya: Demi Lovato, Miley Cyrus i Jonas Brothers. Fields jest również basista The Administration.

 

Justin Bieber "My World"

 

1. One Time

2. Favorite Girl

3. Down To Earth

4. Bigger

5. One Less Lonely Girl

6. First Dance

7. Love Me

8. Common Denominator

9. One Less Lonely Girl

10. One Time

 

Lil Wayne - "Rebirth"

 

Powodem wielokrotnego przekładania premiery czwartego albumu było chęć dopracowania go przez Lil Wayne do perfekcji. "Rebith" jest pierwszą w jego karierze płytą z wyraźnymi rockowymi inspiracjami. Lil Wayne w większości utworów gra na gitarze i śpiewa, jak w pierwszym singlu "Prom Queen".

 

 

Kanye West - VH1 Storytellers

 

Niedługo po wydaniu ostatniego jak do tej pory albumu studyjnego Kanye West zarejestrował koncert z kultowej serii VH1 Storytellers. Na płytach znalazło się ponad 70 minut materiału z koncertu, w tym "See You In My Nightmares", "Robocop", "Say You Will" oraz "Amazing". Na DVD dodatkowo umieszczono komentarz Kanye do każdego utworu. Płyta CD to zapis audio koncertu.

 

Alicia Keys - The Element of Freedom (Eco System)

 

Po singlowych hitach 'Another Way to Die' z filmu 'Quantum of Solace' o przygodach agenta 007 - Jamesa Bonda I napisanym dla Whitney Houston 'Million Dollar Bill', Alicia Keys powraca z autorską kompozycją 'Doesn't Mean Anything' z zapowiadanego na 30 listopada nowego albumu 'The Element of Freedom'. Przypomnieć należy, że poprzedni album Alicii - ?AS I Am?, zdobył w Polsce status platyny!!!! Nowa płyta ukaże się w niskiej cenie i ekologicznym opakowaniu, a także w postaci płyty winylowej a także jako CD+DVD z 2 dodatkowymi piosenkami na CD oraz koncertem Alicii składającym się z 4 piosenek i klipem video do singla 'Doesn't Mean Anything' na krążku DVD.

 

A na koniec...

 

KĄCIK DOBRYCH MANIER

 

Czy witając się z kimś, zastanawialiście się kiedyś kto komu powinien podać rękę? Albo kto pierwszy powinien powiedzieć dzień dobry? Oto kilka zasad, które rozwieją Wasze ewentualne wątpliwości!

Kto pierwszy wyciąga rękę na powitanie?
- Osoby starsze, o wyższym statusie społecznym oraz kobiety pierwsze wyciągają rękę. Natomiast w miejscu pracy przełożony pierwszy wyciąga rękę do podwładnych, również do kobiet. Na ulicy, mężczyźni przed podaniem ręki muszą zdjąć rękawiczki, kobiety nie mają takiego obowiązku

Kto pierwszy powinien się przywitać?
-Generalna zasada: jako pierwszy wita się ten, który wchodzi do pomieszczenia (np. biura, pokoju, mieszkania), nie ten który się już w pomieszczeniu znajduje - taka jest oficjalna zasada, jednak savoir-vivre podaje również, że nigdy nie popełnimy błędu, jeśli przywitamy się jako pierwsi.

 


Wypatrzyłeś coś w sklepie? Chcesz coś polecić innym? Pisz w komentarzach!

Więcej o: