Jonas Brothers wręczą Grammy!

Sprawdź kto jeszcze pojawi się na słynnej gali!

 

Jak dowiedział się Kotek, rozśpiewani Bracia wystąpią w roli wręczających nagrodę na corocznej największej, a zarazem jednej z trzech najważniejszych imprez przemysłu muzycznego - Grammy.

 

Grammy, którą potocznie nazywa się muzycznym Oscarem, przyznawana jest co roku przez członków Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji w USA. Co ciekawe, i zarazem imponujące, Grammy przyznawane są w aż 110 kategoriach, które obejmuję 30 gatunków muzycznych! Do najważniejszych kategorii należą m.in. Piosenka Roku, Album Roku, czy Najlepszy Nowy Artysta.

 

O nominacjach do tegorocznych nagród Kotek pisał  >>>TUTAJ<<<

 

A skąd nazwa Grammy? Wyjaśnienie jest prozaiczne. Nazwa wzięła się od wyglądu statuetki, która przedstawia mały pozłacany gramofon.

 

Kto jeszcze pojawi się na gali? Lista artystów jest długa. W roli wręczających wystąpią m.in.: Ke$ha, LL Cool J, Carlos Santana, Norah Jones.

 

Impreza muzyczna nie może się również obyć bez występów gwiazd. Na scenie pojawi się wiele sław. Lady GaGa, Pink Green Day, Taylor Swift, Black Eyed Peas, Beyonce Knowles i inni.

 

Grammy 2010 odbędą się 31 stycznia i będą transmitowane na żywo przez amerykańską stację CBS.

 

Kotek z chęcią by się wybrał na taką imprezę pełną gwiazd, a Wy? :)

Więcej o: