To już 18 finał WOŚP, jak gwiazdy pomagają Owsiakowi w akcji?

WOŚP jest najważniejszym wydarzeniem stycznia w Polsce od 18 lat. W tym roku akcja zbierania pieniędzy stała się pełnoletnia. Jak zawsze gwiazdy pomagają Jurkowi Owsiakowi i ekipie, jak zawsze Polacy wrzucają pieniądze do puszek.

Jurek Owsiak i cała ekipa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rok rocznie wykonują unikalną akcję na skalę światową. Potrafi zmusić Polaków do otwarcia serc i portfeli. W tym roku po raz drugi zbierane są pieniądze dla dzieci z chorobami onkologicznymi, na doposażenie klinik onkologicznych w sprzęt wysoko wysokospecjalistyczny. Gwiazdy też wspomagają Orkiestrę.

 

Oczywiście zdarzają się też niechlubne przypadki. W zeszłym roku wybuchła afera po tym jak okazało się, że niektóre gwiazdy zażądały pieniędzy występ. Stało się tak pomimo apeli Jurka Owsiaka.

 

Nie psujcie nam tego nasi drodzy artyści. Mój drogi artysto! Nie bierz kasy. Wyluzuj. Weź - to co ci się należy - zwrot kosztów podróży.

 

Najwięcej chciał Szymon Wydra - 30 tysięcy złotych, ostatecznie za występ wziął 10 tysięcy. Na liście artystów pomagających za kasę znaleźli się jeszcze De Mono - 22 tysięcy, Arka Noego - 12, bracia Cugowscy - 10 tysięcy.

 

W tym roku nic nie wiadomo na temat stawek gwiazd, które wspomagają XVIII finał WOŚP. Na głównej imprezie na placu Defilad w Warszawie zagra między innymi Arka Noego, Ewelina Flinta, Kasia Kowalska, gwiazdą wieczoru będzie Justyna Steczkowska, a całość poprowadzi Irek Bieleninik. Sprawdź spis imprez w całym, kraju pod tym linkiem.

 

Gwiazdy nie tylko wspierają WOŚP swoimi twarzami i występami. Największy dochód przynoszą aukcję rzeczy podarowanych przez znane osoby. W tym roku można licytować między innymi:

citroen C5 przekazany przez Tomasza Lisa (dostał za Dziennikarza Roku),

mercedes G klasa od Mateusza Damięckiego (był nim na Syberii),

zaproszenie do jubileuszowego odcinka "Szkła Kontaktowego",

Paweł Małaszyński wraz z Marcinem Bosakiem i Tomaszem Karolakiem posprzątają mieszkanie,

epizod w serialu "Ojciec Mateusz",

przejażdżka harleyem z Kamilem Durczokiem,

sesja fotograficzna z Martą Żmudą Trzebiatowską,

kolacja z Anną Wyszkoni z zespołu Łzy,

wizyta w operze i kolacja z Justyną Steczkowską,

szpilki Prady od Moniki Olejnik,

ciasto upieczone przez Joannę Liszowską.

 

W tym roku także PLOTEK przygotował specjalną aukcję z paczką, z której dochód zostanie przeznaczony na akcję WOŚP. Pod tym linkiem możecie zobaczyć ile niespodzianek znajduje się w paczce.

 

 

 

Więcej o:
Komentarze (15)
To już 18 finał WOŚP, jak gwiazdy pomagają Owsiakowi w akcji?
Zaloguj się
 • zolwik1397

  Oceniono 27 razy 23

  Niech Ci trzej panowie mi posprzataja mieszkanko! Dobra inwestycja! :)

 • ada0309

  Oceniono 17 razy 15

  Arka Noego chciała kasy? Fałszywy, oj fałszywy zespół... pośpiewali w "Ziarnie" o miłości i bezinteresowności i teraz widac jakie sami mają o tym zdanie...

 • eau_de_vie

  Oceniono 14 razy 14

  Mnie wzrusza moja sąsiadka, starsza pani która ledwo wiąże koniec z końcem ale co roku w styczniu wyskrobie dwa złote i wrzuci do puszki pod kościołem ... Ale tak to juz jest ten co mam mało podzieli sie a ten co opływa w kasiorkę (artyści) żada kasy za wystep.. Żenada

 • jadzka

  Oceniono 8 razy 8

  @Markuz mnie też to rozbawiło a jeszcze bardziej to z Małaszyńskim i Bosakiem ha ha a kolacją z Jusią??o matko. Wydra i arka Noego chciała kasy??co za chamy zamiast pomóc dzieciom tylko by kasy chcieli widać jacy mili są nasi "artyści" pff...

 • ktosktosiowy

  Oceniono 18 razy 8

  Jusia Steczkowska gwiazdą wieczoru? chyba wybłagała to...

 • markuz

  Oceniono 18 razy 6

  ale się uśmiałem z tej kolacji z Wyszkoni,ha ha żałosne wolę się dołożyc do Mercedesa G niż patrzeć i nudzić się z tą dziewuchą.

 • dedaa66

  Oceniono 13 razy 5

  ciasto upieczone przez liszowska pewnie pojdzie za najwieksza cene moglaby sie nie marac i dac mikrofon z jak oni spiewaja :P

 • katarzynkaj

  Oceniono 4 razy 4

  No no Cała europa o nim słyszy, co ja gadam cały świat.Ja wrzucam co roku 5 złotych bo więcej nie mam.Zawsze lepsze coś niż nic ;)

 • jankaj

  Oceniono 10 razy 4

  kazdy postepuje wedle wlasnego uznani,kto chce to daje kto niechce niech nie daje i nie krytykuje,moge robic z moimi pieniedzmi to co chce,wystarczy ze z podatkow sie utrzymuje wiezniow,zboczencow i bezrobotnych leni czy diety poselskie-to jakos nikomu nie przeszkadza a wspaniala iddee łatwo skrytykowac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX