To już 18 finał WOŚP, jak gwiazdy pomagają Owsiakowi w akcji?

WOŚP jest najważniejszym wydarzeniem stycznia w Polsce od 18 lat. W tym roku akcja zbierania pieniędzy stała się pełnoletnia. Jak zawsze gwiazdy pomagają Jurkowi Owsiakowi i ekipie, jak zawsze Polacy wrzucają pieniądze do puszek.

Jurek Owsiak i cała ekipa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rok rocznie wykonują unikalną akcję na skalę światową. Potrafi zmusić Polaków do otwarcia serc i portfeli. W tym roku po raz drugi zbierane są pieniądze dla dzieci z chorobami onkologicznymi, na doposażenie klinik onkologicznych w sprzęt wysoko wysokospecjalistyczny. Gwiazdy też wspomagają Orkiestrę.

 

Oczywiście zdarzają się też niechlubne przypadki. W zeszłym roku wybuchła afera po tym jak okazało się, że niektóre gwiazdy zażądały pieniędzy występ. Stało się tak pomimo apeli Jurka Owsiaka.

 

Nie psujcie nam tego nasi drodzy artyści. Mój drogi artysto! Nie bierz kasy. Wyluzuj. Weź - to co ci się należy - zwrot kosztów podróży.

 

Najwięcej chciał Szymon Wydra - 30 tysięcy złotych, ostatecznie za występ wziął 10 tysięcy. Na liście artystów pomagających za kasę znaleźli się jeszcze De Mono - 22 tysięcy, Arka Noego - 12, bracia Cugowscy - 10 tysięcy.

 

W tym roku nic nie wiadomo na temat stawek gwiazd, które wspomagają XVIII finał WOŚP. Na głównej imprezie na placu Defilad w Warszawie zagra między innymi Arka Noego, Ewelina Flinta, Kasia Kowalska, gwiazdą wieczoru będzie Justyna Steczkowska, a całość poprowadzi Irek Bieleninik. Sprawdź spis imprez w całym, kraju pod tym linkiem.

 

Gwiazdy nie tylko wspierają WOŚP swoimi twarzami i występami. Największy dochód przynoszą aukcję rzeczy podarowanych przez znane osoby. W tym roku można licytować między innymi:

citroen C5 przekazany przez Tomasza Lisa (dostał za Dziennikarza Roku),

mercedes G klasa od Mateusza Damięckiego (był nim na Syberii),

zaproszenie do jubileuszowego odcinka "Szkła Kontaktowego",

Paweł Małaszyński wraz z Marcinem Bosakiem i Tomaszem Karolakiem posprzątają mieszkanie,

epizod w serialu "Ojciec Mateusz",

przejażdżka harleyem z Kamilem Durczokiem,

sesja fotograficzna z Martą Żmudą Trzebiatowską,

kolacja z Anną Wyszkoni z zespołu Łzy,

wizyta w operze i kolacja z Justyną Steczkowską,

szpilki Prady od Moniki Olejnik,

ciasto upieczone przez Joannę Liszowską.

 

W tym roku także PLOTEK przygotował specjalną aukcję z paczką, z której dochód zostanie przeznaczony na akcję WOŚP. Pod tym linkiem możecie zobaczyć ile niespodzianek znajduje się w paczce.