Gonera jedzie po Mroczkach, Cichopek i innych!

"Aspekt ekonomiczny ma duże znaczenie, a nieprofesjonalni aktorzy są po prostu tańsi".

Od dawna wiadomo, że aktorzy profesjonalni w większości "gardzą" amatorami, którzy zrobili karierę. Swego czasu oberwało się Mroczkom od Jana Nowickiego. Tym razem niepochlebnie o wszelkich przypadkowych gwiazdach wypowiedział się dla portalu Dziennik.pl Robert Gonera. Niestety nikogo nie zaatakował po nazwisku, ale łatwo się domyśleć o kogo chodzi.

 

Trudno zabraniać producentom angażowania do roli, kogo tylko chcą. Aspekt ekonomiczny ma duże znaczenie, a nieprofesjonalni aktorzy są po prostu tańsi. W dzisiejszych czasach rzadko kiedy warsztat i umiejętności aktora decydują o zdobyciu roli. Wszystko rozbija się o twarz i potencjał do jej sprzedania.

 

Gonera zaproponował, by wszyscy chcący zająć się aktorstwem musieli przejść specjalny kurs zanim staną przed kamerą. Według niego obecnie od ludzi grających nie wymaga się żadnych umiejętności (liczą się zyski).

 

Nie jestem tylko pewien, czy przy poziomie aktorstwa, który u nas ostatnio obserwuję, te umiejętności są w ogóle jeszcze potrzebne...

 

Kto według was pasuje do definicji Gonery?

 

Janus

Więcej o:
Komentarze (31)
Gonera jedzie po Mroczkach, Cichopek i innych!
Zaloguj się
 • szyderca15

  Oceniono 74 razy 46

  To nie tylko jesli chodzi o aktorow. To dotyczy wszystkiego w Polsce. Piosenkarze nie potrafiacy spiewac. Trenerzy sportowi nie znajacy sie na sporcie, menadzerowie nie znajacy tabliczki mnozenia do stu, satyrycy ktorzy nie sa smieszni, ksieza rozpustnicy i zboczency, glupi w 99% politycy etc. Polska kraj przecietnych ludzi bez ambicji. A jesli nawet jestes troszke madrzejszy od reszty spoleczenstwa czy masz wiecej ambicji, i tak niebawem glupszy od Ciebie majacy wieksze koneksje i tak Cie zdzieli w leb, po to zebys sie nie wychylal... Jedna rada uciekaj z tego wiesniackiego kraju a Twoj potomek w drugim pokoleniu bedzie wstydzil sie ze ma polskie pochodzenie. Brutal Truth.

 • ben_oni

  Oceniono 58 razy 36

  Kto pasuje do tego opisu?? 90% obsady "Tancerzy" np. Takiego nagromadzenia amatorszczyzny nie widziałem w żadnym innym serialu.

 • martynkka

  Oceniono 52 razy 34

  ludzie!!
  jaka z herbus aktorka, nie powinna nawet lizac butow takim ludziom jak np: Nowicki.... jak nie będziemy mowili o nich ze sa aktorami to sami tak o sb nie powiedzą.....sami tworzymy takie "hollywoodzkie" gwiazdy z takich ludzi jak Mroczki i Herbusie i mamy teraz za swoje !!! dla mnie mroczki i inne takie "star'y" po prostu nie istnieja...

 • madalena

  Oceniono 38 razy 34

  zgadzam się! te nasze polskie gwiazdki seriali... sa po prostu żałośni, a później mamy polskie kino takie jakie mamy, z całym szacunkiem do wykształconych aktorów.

 • fanfaronada

  Oceniono 48 razy 34

  Zgadzam się z p. Gonerą. Amatorzy pokroju Mroczków, Cichopek, Herbuś czy Kamińskiej skutecznie obniżają poziom aktorstwa w Polsce. A widoczną chęć zysku pokazał ostatnio Teatr Komedia zatrudniając naprawdę kiepską Julię Kamińską (z całym szacunkiem dla fanów BrzydUli - ona jest bardzo słabą aktorką), która nigdy nie powinna znaleźć się na scenie, podobnie jak Herbuś.

 • andante

  Oceniono 48 razy 32

  Gonera ma trochę racji, ale z drugiej strony do seriali telewizyjnych typu opera mydlana nie ma potrzeby angażować wybitnych profesjonalnych aktorów, bo to nie są produkcje adresowane do koneserów sztuki filmowej, tylko do szarej gawiedzi. Poziom aktorstwa jest więc adekwatny do jakości produktu końcowego. Problem jest w tym, że ten produkt jest mało ambitny.

 • vernic

  Oceniono 35 razy 29

  Prawda jest taka, że do ról jakie grają te wszystkie obecne pseudogwiazdy nie trzeba być aktorem z Oskarem na koncie. Takie produkcje idą jak świeże bułeczki i o to chodzi producentom. A widz? Co tam widz, pieniądze są najważniejsze.
  Jak powtarzają film w starej dobrej obsadzie to mimo że po raz setny z chęcią chłonę grę aktorów. Dobrych aktorów.

 • ktosktosiowy

  Oceniono 42 razy 28

  no jakby nie patrzeć to ma sporo racji !

 • mua

  Oceniono 44 razy 26

  ma racje. no bo np. te całe zasrane mroczki to kompletnie nie potrafią grać, na aktora powinno się CHCIEĆ patrzeć, a z nich sie chce po prostu śmiać. takie sztuczne, nienaturalne zachowania

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX