W Święta podaruj siebie!

W Twoim domu na pewno pachnie już choinką i pierwszymi świątecznymi potrawami, jeszcze tylko ostatnie zakupy i porządki, żeby jutro można było spokojnie i bez zmęczenia zasiąść do wigilijnego stołu...
olga_l

 

Pod choinką na pewno znajdzie się choćby drobny prezent dla każdego. Poświęciłaś dużo czasu, żeby wybrać dla rodziny rzeczy z których się ucieszą. Myślisz, że to koniec podarunków? Nie! Bo w Święta najważniejsze jest to, żeby podarować bliskim siebie.

 

To nie prezenty, choćby najpiękniejsze, ani najsmaczniejsze na świecie, wigilijne potrawy ani nawet stylowo przystrojona choinka nie są najważniejsze w Święta. Najważniejsze jest to, żeby być razem! Nie tak na niby - wszyscy w domu, a jednak każdy zajęty sobą, tylko tak naprawdę.

 

Otwórz się więc na bliskich, poświęć im swój czas i uwagę - na pewno odwdzięczą Ci się tym samym. Cały rok mijacie się w pośpiechu, wszyscy zajęci swoimi obowiązkami - nie ma czasu na długie rozmowy, a świąteczny czas sprzyja bliskości. Wspólny, pięknie udekorowany i zastawiony smakołykami stół, światło świec i nastrojowa muzyka łączą. Nie okazuj zatem zniecierpliwienia, jeśli przyjdzie Ci wysłuchać opowieści babci o jej młodości, lub historii o tym jak poznała dziadka, choć słyszałaś ją już z tysiąc razy. Pomóż mamie w lepieniu pierogów, wciągnij w to zajęcie siostrę - kiedy kuchnia zamieni się w miejsce babskich pogaduszek, lepienie na pewno pójdzie sprawniej! Zagraj z dziadkiem w szachy, albo z bratem w jego ulubioną grę na kompie - nawet, jeśli wiesz z góry, że jesteś skazana na przegraną. Pożartuj z tatą, obejrzyjcie wspólnie fajny film - najlepiej dobrą komedię! Zobaczysz jak szybko poczujecie rodzinny, niepowtarzalny świąteczny nastrój. I koniecznie pobaw się w dzieciakami, jeśli masz młodsze rodzeństwo lub kuzynostwo - zabawa ze starszą siostra to dla nich nie lada gratka, na pewno poznasz to po uśmiechu wymalowanym na ich buźkach.

 

Koniecznie też przemyśl, jakie życzenia złożysz najbliższym, dzieląc się z nimi opłatkiem - niech nie będzie to tradycyjna formułka, tylko szczere i osobiste życzenia płynące z serca. Połączone ze szczerym uściskiem na pewno wzruszą całą rodzinę. A to przecież rodzina jest najważniejsza - nie tylko w Święta!

 

Jak najczęściej spędzacie czas w Święta w rodziną?