Świąteczny nastrój

To cudowne, że każdy rok kończy się tak miłym akcentem jakim są Święta! Mimo mrozów panujących na zewnątrz w tym świątecznym czasie człowiekowi na sercu jakoś cieplej. Ludzie częściej się uśmiechają, są dla siebie milsi i wszyscy czekają na Gwiazdkę jak małe dzieci.
olga_l

 

Coś takiego dzieje się w grudniu, że ogarnia nas ten jedyny i niepowtarzalny świąteczny nastrój. Jeszcze go nie poczułaś? Nie przejmuj się - możesz go wyczarować sama - już najwyższy czas! A jak to zrobić?

 

Po pierwsze coś, co wpływa na nastrój człowieka najbardziej - czyli muzyka. Najlepsza muzyka to sprawdzone, świąteczne przeboje. Stacje radiowe nam w tym pomagają, grając wciąż nieśmiertelne "Last Christmas", romantyczne "All I want for Crhristmas", czy polskie świąteczne przeboje takie jak "Chcę z Tobą spędzić święta" lub "Gdy Wigilia jest" grupy Feel.

 

Po drugie, jeśli dotąd tego nie zrobiłaś - koniecznie zajmij się zakupem prezentów. Jeśli odwiedzisz centrum handlowe, czy świąteczny jarmark, obejrzysz przepiękne ozdoby świąteczne, spotkasz Aniołki sprzedające opłatki, Mikołajów i ludzi spieszących po prezenty dla swoich bliskich na pewno wczujesz się w klimat! Nie zapomnij o ozdobnych papierach do pakowania, torebkach i wstążeczkach!

 

Teraz weź się za stworzenie świątecznego klimatu także w domu! Dekoracje świąteczne to nie tylko choinka - zrób stroiki ze świeżych gałązek, udekoruj ściany słodkimi aniołkami, Mikołajkami i dzwoneczkami, wybierz serwetki, świeczki, lampki i inne drobiazgi - to właśnie one budują ten niepowtarzalną scenerię świąteczną!

 

Pamiętaj, że Święta mają też swój zapach. Najczęściej pachną korzennymi przyprawami dodawanymi do piernika, goździkami, suszonymi owocami, gałązkami świerku, zapachowymi świecami i mieszaniną zapachów z kuchni. Jeśli chcesz szybko wyczarować zapach świąt - połóż na kaloryferze plasterki pomarańczy - szybko wyschną i roztoczą piękny zapach. Możesz też powtykać w całą, nieobraną pomarańczę goździki, tworząc przy okazji różne wzorki - takie kule zdobią i niesamowicie pachną!

 

Na koniec - zadbaj o siebie. Musisz przecież być piękna w Święta! Zrób maseczkę, pachnącą lasem kąpiel, zaparz korzenną, świąteczną herbatkę i pomyśl, w co ubierzesz się w Wigilię i jakie życzenia złożysz najbliższym!

 

Poczułaś już świąteczny nastrój?