Stuhr oddał szpik chorej dziewczynce

W sumie przetoczono mu aż 11 litrów krwi.

Takie postawy należy chwalić i pokazywać jako przykład. Maciej Stuhr oddał swój szpik kostny chorej dziewczynce. Aktor zdecydował zapisać się do banku dawców i od tamtej chwili czekał na telefon. Jak sam mówi czasem czeka się na niego latami, jego zadzwonił stosunkowo szybko.

 

Początkowo do zabiegu miało dojść we wrześniu, jednak przeniesiono go na grudzień. Ostatecznie Stuhr oddał szpik w jednym z krakowskich szpitali. Maciej zdecydował się na pobrania bez znieczulenia.

 

Są dwie możliwości pobrania szpiku. Pierwsza jest ze znieczuleniem ogólnym. Robi się punkcję z kręgosłupa. Wybrałem jednak inną metodę. Przez 5 dni brałem lekarstwo, które powoduje, że komórki macierzyste, krwiotwórcze wychodzą ze szpiku do krwi. Zabieg polegał na pobraniu krwi - opowiedział w rozmowie z "Faktem".

 

Aktor spędził w szpitalu cały dzień, w ciągu 4 godzin przetoczono aż 11 litrów krwi.

Człowiek czuje się nieco inaczej, bo w końcu przetaczane jest aż jedenaście litrów krwi. Dodatkowo trzeba się przygotować do tego, że przez te cztery godziny trzeba siedzieć nieruchomo, co niej jest za bardzo komfortowe.

 

Teraz Stuhr czeka na efekt operacji przeszczepu, jak sam mówi trzyma kciuki za jej powodzenie.

 

Janus

 


Gwiazdy wspomagają chorych na białaczkę - zobacz wideo

 

 

 

Komentarze (39)
Stuhr oddał szpik chorej dziewczynce
Zaloguj się
 • ganimedes

  Oceniono 75 razy 67

  BRAWO , BRAWO , BRAWO !!!

 • maciek90

  Oceniono 64 razy 58

  zawsze wiedziałem że gość jest w porządku

 • scan33

  Oceniono 56 razy 52

  Wielki szacunek!!

 • vanessaaa

  Oceniono 48 razy 44

  postawa godna naśladowania. już teraz wszyscy możemy pomóc-oddając honorowo krew! to nie wiele,a możemy podzielić się tym co mamy-życiem.

 • zdziwiony

  Oceniono 42 razy 38

  WIELKI , WIELKI , WIELKI SZACUNEK !!!!!!!!!!!
  BRAWO ZA ODWAGE I HUMANITARNA POSTAWE !!!!!!!

 • pewienlekarz

  Oceniono 40 razy 36

  zapiszcie się do banku dawców szpiku i oddawajcie krew jeśli możecie, ludzkie życie jest bezcenne, jest to cały wszechświat dla jednego człowieka.

 • bogumila

  Oceniono 38 razy 34

  Przynajmniej komentarze były edukacyjne i nieszkodzi, że czasami poniżej poziomu. A dla pana Maćka brawo! Takich wzorców kultury nam trzeba!

 • durden

  Oceniono 44 razy 34

  chociaż jeden normalny facet...brawo

 • kupogon

  Oceniono 50 razy 30

  Dziwne... jak ja oddawałem to nie mogłem poznać wieku, płci, ani lokalizacji, w której mój szpik zostanie wykorzystany. To jeden z warunków, na który musiałem zgodzić się jeszcze przed badaniami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX