Kącik mola książkowego

Zapraszam do czytania :)

natalia_

 

W ciągu ostatniego miesiąca przeczytałam kilka książek o podobnej tematyce -  "Historyka" Elizabeth Kostovy, "Draculę" Brama Stokera, "Miasteczko Salem" Stephena Kinga, "Nieumarłego" Dacre'a Stokera i Iana Holta, "Świat Nocy" L.J. Smith oraz "Miasto kości" i "Miasto popiołów" Cassandry Clare...Kilka chwil temu zakończyłam podróż z "Uwięzionymi" (ostatni wydany tom "Pamiętników Wampirów").

 

L.J. Smith, "Pamiętniki Wampirów", Wydawnictwo Amber

 

Nie chcę zdradzić Wam szczegółów fabuły, postaram się ograniczyć do niezbędnego minimum :) "Pamiętniki Wampirów" to opowieść o Elenie - pewnej siebie dziewczynie, która jest królową szkoły, przebiera w chłopakach niczym w rękawiczkach i liczy się tylko ze swoim zdaniem. Elena pragnie zdobyć Stefano, który jest nowym uczniem w szkole i jako jedyny mężczyzna nie ulega urokowi dziewczyny. Okazuje się, że Stefano skrywa pewną tajemnicę, a jego śladem podąża Damon - jego brat, który nie cofnie się przed niczym...

 

Sześć tomów "Pamiętników Wampirów" pochłania się błyskawicznie - chce się wiedzieć, co wydarzy się dalej, jak rozwiną się wydarzenia. Inspirująca jest przemiana Eleny, którą możemy zaobserwować - od zimnej kobiety, do kochającego anioła.

 

"Pamiętniki Wampirów" mogę Wam polecić z czystym sercem - jestem pewna, że wciągniecie się w tę opowieść i nawet nie zauważycie, kiedy dotrzecie do ostatniej części. Wtedy pozostanie tylko czekać na kolejne tomy (chciałabym, aby już niedługo pojawiły się w zasięgu...) :)

 

I jeszcze: książka a serial. Przyznam, że zanim sięgnęłam po książki, obejrzałam kilka odcinków telewizyjnej produkcji. "Pamiętniki Wampirów" z książki, a te z małego ekranu to zupełnie dwie różne rzeczy. Oczywiście główne założenia są takie same, ale wiele rzeczy jest całkowicie odmiennych. Jeśli czytaliście książki i boicie się obejrzeć serial (lub odwrotnie) nie martwcie się - nie powinniście się zawieść, po prostu zobaczycie "co by było, gdyby..." :)

 

Co ostatnio czytaliście?