Nietrafione prezenty

Czekamy na nie z niecierpliwością cały rok, szukamy, wybieramy z nadzieją, że sprawimy bliskim ogromną frajdę. Bo przecież dawać upominki jest równie miło, jak je otrzymywać...

olga_l

 

Czekamy na moment, gdy obdarowywany zobaczy nasz prezent i szczerze się ucieszy! No właśnie. Jak sprawić, by nasi bliscy nie musieli udawać zadowolenia i radości z odpakowanego właśnie prezentu?

 

1. Zabaw się w detektywa! Zobacz czy mamie nie kończą się ulubione perfumy, albo czy brat nie ma zniszczonego etui na komórkę, a może portfel taty nadaje się tylko do wymiany?

 

2. Uważnie słuchaj bliskich - czasem przypadkiem w rozmowie wygadają się o czym marzą, przyjaciółka przed wystawą sklepową zachwyci się fajnymi kolczykami, wtedy starannie zapamiętaj albo zapisz sobie taką informację, a najlepiej na drugi dzień pędź do sklepu!

 

3. Staraj się, żeby Twój prezent był podarowany od serca. Nie kupuj pierwszej lepszej rzeczy, idąc do sklepu najlepiej mieć już jakąś koncepcję - unikniesz wtedy bezradnego miotania się między półkami w poszukiwaniu czegokolwiek. To nie musi być droga rzecz, najważniejsze, że drobiazg będzie przemyślany i wybrany z uczuciem.

 

 

4. Prezenty nie muszą być praktyczne. A czasem nawet nie powinny - czym prędzej wykreśl więc z listy prezentów ciepłe skarpety dla brata, rajstopy dla mamy i krawat dla taty!

 

5. Upominek powinien odpowiadać gustowi obdarowywanego. To nic, że Ty nie przepadasz za ciężkimi, orientalnymi zapachami - jeśli sprawią one radość siostrze, a brokatowy pasek, który ucieszy kuzynkę zupełnie nie jest w Twoim stylu. Najważniejsze, że obdarowywany ma frajdę!

 

6. Koniecznie zadbaj o piękne opakowanie. Piękne papiery ozdobne, kokardy, torebki - puść wodze fantazji. Jeśli masz dwie lewe ręce jeśli chodzi o taką artystyczną robotę, poproś o ładne opakowanie w sklepie, lub punkcie pakowania prezentów w markecie. Niewielki podarunek, pięknie opakowany ślicznie ucieszy każdego i pięknie prezentuje się pod choinką.

 

Czy zaczęłaś już polowanie na prezenty?