Świadek: Bójka Majdana i Świerczewskiego z policją przez perukę

Podczas incydentu w Mielnie policjanci byli zbyt nerwowi i przestraszyli się piłkarza zdejmującego perukę? Normalnie amerykańska komedia pomyłek.

Podczas przesłuchania jednego z ostatnich świadków pamiętnego incydentu w Mielnie na światło dzienne wyszły nowe fakty. Oskarżonymi w sprawie są znani piłkarze Piotr Świerczewski, Radosław Majdan i Jarosław Chwastek. Zarzuca się im zmuszenie policjantów przemocą do odstąpienia od czynności służbowych i znieważanie ich, dodatkowo pierwszy jest oskarżony o spowodowanie u jednego z funkcjonariuszy rozstroju zdrowia trwającego powyżej siedmiu dni.

 

Jarosław K. zeznał, że całe zejście było wynikiem pomyłki.

 

Do bójki z policjantami doszło po tym, jak Świerczewski przedstawiony funkcjonariuszom przez uciszaną młodzież jako znany piłkarz, chciał zamaszystym gestem zdjąć perukę, by pokazać całą twarz-napisał Sport.pl.

 

Późniejszy przebieg sytuacji też nie stawia policjantów w najlepszym świetle.

 

Policjanci źle odczytali gest i rozpoczęli nieudolną próbę obezwładnienia. Świerczewski bez większych problemów wyrywał się. Między nim a policjantami doszło przepychanki. Podczas wymiany szarpaniny policjanci przewrócili piłkarza na brzuch. Jeden z funkcjonariuszy wymierzył Świerczewskiemu kilka ciosów w okolice głowy i karku. Świadek nie widział w jaki sposób uderzał - pięścią, czy otwartą ręką

 

Kontynuacja obezwładniania nie przebiegła pomyślnie:

 

Świerczewski cały czas się wyrywał, policjanci chcąc go uspokoić użyli gazu łzawiącego. Jednak rozpylili go czyniąc największe szkody sobie nawzajem. Oszołomiony gazem policjant dławiąc się i płacząc wezwał posiłki

 

Dopiero w tym momencie na podwórku przed pensjonatem pojawiają się dwaj pozostali oskarżeni. Majdan z Chwastkiem próbowali odciągnąć funkcjonariuszu od Świerczewskiego. Gdy im się to udało na dziedziniec wbiegły posiłki. Sąd nadal nie przesłuchał jednego z policjantów, przebywa na misji pokojowej w Kosowie.

 

Piłkarze nie przyznają się do napaści na policjantów. Twierdzą, że to oni zostali zaatakowani przez funkcjonariuszy. Złożyli doniesienie w tej sprawie, jednak śledztwo zostało dwukrotnie umorzone.

 

Opis sytuacji brzmi jak z komedii pomyłek. 

 

Janus

Więcej o:
Komentarze (12)
Świadek: Bójka Majdana i Świerczewskiego z policją przez perukę
Zaloguj się
 • vanessaaa

  Oceniono 36 razy 4

  a myślałam,że chodzi o perukę/tupet majdana

 • reki334

  Oceniono 9 razy 3

  Rzecz by można, że nieporozumienie kulturowe jak w filmie MARSJANIE ATAKUJĄ, gdy zaczęła się jatka z powodu wypuszczonego gołąbka :)

 • fucker

  Oceniono 2 razy 2

  aaa, no właśnie noni, słuszna uwaga! niech więc plotek zmieni sobie hasło "serwis o gwiazdach" na "serwis o celebrytach" którzy z byciem gwiazdą jakiejkolwiek dziedziny macją tyle wspólnego co łajno z diamentem. chociaż nie, przepraszam, rzeczywiście są gwiazdami dla całej masy podobnych im srakomózgów którzy poza oceną nowej torebki paris hilton, niewiele mają do powiedzenia. pozdrawiam! :)

 • noni

  Oceniono 1 raz 1

  ;-)

 • fucker

  Oceniono 1 raz 1

  fikumiku, jak to co? przecież to serwis o gwiazdach, a sasnal to jedna z najjaśniejszych gwiazd współczesnego, polskiego malarstwa.

 • noni

  Oceniono 4 razy 0

  "dlaczego na plotku nie ma nic o wilhelmie sasnalu?"
  Bo tu jest o CELEBRYTACH. Musiałby zagrać w serialu lub przynajmniej prowadzać się z Jolą Rutowicz albo Tomaszem Jacykowem.

 • fikumiku

  Oceniono 4 razy -2

  a co ma byc o sasnalu?

 • fucker

  Oceniono 12 razy -2

  dlaczego na plotku nie ma nic o wilhelmie sasnalu?

 • atena

  Oceniono 13 razy -3

  :)) nono niezła afera :))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX