Eurowizja: Znamy finalistów polskich preselekcji

Nasi czytelnicy są w szoku. Znów będzie klapa?

 

Szykuje się niezły skandal, bowiem kolejny raz Telewizja Polska podczas organizacji polskich preselekcji do konkursu Eurowizji daje powody do plotkowania. Chodzi oczywiście o łamanie regulaminu, manipulacji i nieczystej grze. Tym razem ludzie mają dość i mówią otwarcie "TO JEDEN WIELKI PRZEKRĘT". 

 

Regulamin regularnie zmieniany

Zaczęło się od tego, że TVP zastrzegło sobie prawo do wprowadzania zmiany w regulaminie (skąd my to znamy) polskich preselekcji. Z tego przywileju skorzystano dwa razy. Pierwszy raz, gdy okazało się, że przewidziany czas na przesłuchania kandydatów jest zbyt krótki i zmieniono datę ogłoszenia wyników z 9 na 25 listopada. Drugi raz komisja powołana do wyłonienia polskiego reprezentanta zmieniła regulamin dopuszczając do finału KE nie pięć, nie dziesięć piosenek, a tylko cztery. TVP poinformowała o tym dopiero wczoraj, czyli w dniu ogłoszenia finalistów.Wybuchł skandal.

 

 

Pojawiły się plotki - co się zarzuca Telewizji Polskiej?

Nasi czytelnicy zarzucają TVP przede wszystkim brak kompetencji przy organizacji KE, których żenujące efekty musimy oglądać co roku, patrząc na polskiego kandydata. Po drugie mówi się o regulaminie polskich preselekcji, który jest nieczytelny i zmieniany w czasie trwania konkursu. Dla przykładu - w konkursie mogą brać udział tylko te piosenki, które nie były eksploatowane przed 1 października. Efektem tego zapisu jest dyskwalifikacja piosenek, która powtarza się co roku. To świadczy o tym, jak komisja konkursowa podchodzi do swej pracy - po prostu kandydatury są niesprawdzane rzetelnie. 

 

Gazetawirtualna.pl twierdzi zaś, że skandalem jest sam skład komisji, w którym zasiada dziesięciu członków, z czego tylko dwóch ma coś wspólnego z Eurowizją (komentator konkursu Artur Orzech oraz Tomasz Deszczyński, członek OGAE Poland).

 

Sara May, która także brała udział w konkursie, ale jej piosenka nie dostała się do finału, o jury konkursu mówi tak: 

Radzę nie ekscytować się tymi wynikami i faktem, że szanowna komisja jak była głucha tak i nadal jest. Emeryci powinni być na emeryturze, a nie decydować w sprawach reprezentanta Polski - czytamy na blogu Sary.

 

 


 

 

Kim są kandydaci? Kogo odrzucono?

Czwórka artystów wyłoniona przez komisję konkursową wzbudza tyle samo emocji, co przebieg konkursu. Według fanów Eurowizji znów zostały wybrane piosenki niemające jakichkolwiek szans na wygraną w 55 konkursie piosenki dla Europy

 

Finaliści KE do Eurowizji są następujący artyści:

 

CASH BOX - Dziewczyny - Posłuchaj
LOVE ME - Anna Cyzon - Posłuchaj
Aneta Figiel - MYŚL O TOBIE

PIN - PIN LADY

 

Według eurowizjer.blog.pl, który skupia fanów Eurowizji skandalem jest odrzucenie Marcina Mrozińskiego:

Największym przegranym jest chyba Marcin Mroziński, którego Legenda zdobyła uznanie za granicą, a wielu DOŚWIADCZONYCH fanów Konkursu w Polsce upatrywało w nim jedyną nadzieję na jakikolwiek sukces w Oslo. 

 

 

 

 

Więcej o:
Komentarze (31)
Eurowizja: Znamy finalistów polskich preselekcji
Zaloguj się
 • nighty_amy

  Oceniono 36 razy 26

  eeeeee tam, po co my tam wogóle jedziemy? Znowu zająć 25 miejsce na 24 kraje?

 • kn15

  Oceniono 24 razy 20

  ehhh...nie sadzicie ze powinnismy juz przyzwyczaic sie do przegranej ;/ ? nie mamy szans z takim wyborem ;/

 • amadi1989

  Oceniono 25 razy 19

  jak zwykle przegramy ;/

 • lionela

  Oceniono 20 razy 18

  Piosenka Mrozińskiego rzeczywiście jest świetnym utworem na Eurowizję. Mam takie pytanie: dlaczego wyłoniono tylko czwórkę, przecież rok temu była dziesiątka, zmienili regulamin? Propozycja Anny Cyzon też jest niezła. Gdyby zrobić do tego jakiś fajny show...

 • gandalf15

  Oceniono 22 razy 16

  jak zwykle nie wygramy z takimi badziewiami. ;/

 • tomex

  Oceniono 37 razy 15

  Eurowizja to dno,nigdy nie będziemy mieli szans na wygranie jeśli nie bedzie nas reprezentował ktoś kto zawojuje i da świetne show! Tą osobą jest Doda ! Skoro zajeła 2 miejsce w Europie ma ogromne szanse na wysokie miejsce w Eurowizji !
  Doda albo nikt,nie ma sie co oszukiwac!

 • mileyxhannah

  Oceniono 26 razy 14

  Mam radę. NIE OGLĄDAJMY TEGO I NIE GŁOSUJMY.

 • pluszbezpluszu

  Oceniono 17 razy 13

  Faktycznie ten Marcin Mroziński wydaje się najbardziej trafiać w Eurowizyjną stylistyke a jednocześnie nie robić zbyt wielkiego odpustu

 • ninnare

  Oceniono 14 razy 12

  Kurde piosenka Marcina Mrozinskiego jest na serio dobra! Dlaczego polskie dupy musza wszystko spartolic (chodzi mi o tych w komisjach)i jak zwykle na eurowizje "poleci" jakas sentymentalna piosenka czyli jednym slowem POŚCIELÓWA !! zamiast piosenki ktora by pokazala ze jednak ta nasza Polska jest dynamiczna i tez potrafimy dobre kawalki stworzyc. Nie no ja niektorych nie rozumiem. Co oni tą 4 z pod kamienia wyciągneli?? poddaje sie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX