Grzegorz Turnau wyszedł z pudła

Ale został w paczce. Dowiedz się, o co chodziło.

Historia z zamknięciem Grzegorza Turnaua okazała się chwytem marketingowym. Czytelnicy zostali wprowadzeni w błąd, ale w szczytnym celu. Muzyk wspomógł swoją osobą akcję szlachetnej paczki. 

 

Faktycznie, byłem zamknięty w pudle - ale na szczęście nie w tym więziennym! Do tego pudła trafią tysiące osób, jeśli tylko zechcą. Tym samym staną się członkami swoistej PACZKI. Mowa tutaj oczywiście o SZLACHETNEJ PACZCE!


Zaangażowanie Grzegorza Turnaua jest związane ze spotem telewizyjnym dla SZLACHETNEJ PACZKI, w którym wychodzi z pudła. W akcję zaangażował się bezinteresownie.

 

Pobudki mojego uczestnictwa są proste: robię to, by udowodnić, że każdy - nawet wrażliwy artysta - nadaje się do pomagania innym! Dałem się zamknąć w PACZCE, żeby zachęcić do niesienia pomocy, czyli do wyboru jednej z tysiąca rodzin w Polsce i przygotowania właśnie dla niej prezentu, który zaspokoi ich potrzeby. Dziś jest to możliwe, bo dzięki SZLACHETNEJ PACZCE znam marzenia tych ludzi.

 

Krakowski artysta podkreśla, że jeszcze nigdy skuteczne pomaganie nie było tak proste:

 

Wchodzę na stronę, wybieram rodzinę i już mogę poznać jej potrzeby, by pojechać na zakupy - tylko tyle wystarczy, by podarować komuś radosne święta.

 

Wziąć udział w akcji można w bardzo prosty sposób. Turnau wyjaśnił jak pomóc potrzebującym.

 

Chciałem pokazać, że powinniśmy się dzielić tym, co mamy najlepszego - nie opróżniać swojej szafy z niepotrzebnych rzeczy, ale zrobić coś wartościowego, co ma szanse zmienić życie innych, dać im siłę i nadzieję. Wyszedłem z pudła - ale zostałem w PACZCE! Zachęcam wszystkich do wybierania rodzin i pakowania dla nich świątecznych prezentów! Zachęcam wszystkich, aby przyłączyli się do SZLACHETNEJ PACZKI!

 

***

 

SZLACHETNA PACZKA to organizowana od 2001 akcja społeczna łącząca darczyńców i rodziny w potrzebie. Wolontariusze w całym kraju szukają rodzin w trudnej sytuacji. Informacje o potrzebach umieszczają w internetowej bazie danych. Darczyńcy wybierają jedną z nich i przygotowują dla tej konkretnej rodziny pomoc. W 2008 roku w akcję zaangażowało się prawie 100 tys. (darczyńcy, obdarowani i wolontariusze). Wartość przekazanej pomocy wyniosła 3,4 mln. zł.  www.szlachetnapaczka.pl