20 lat temu Aneta Kręglicka została Miss Świata!

Dokładnie 22 listopada 1989 w Hongkongu po raz pierwszy i jak dotąd jedyny Polka dostała koronę najpiękniejszej kobiety na świecie. Aneta wracała do kraju bogatsza o 8 tysięcy dolarów. W tym samym roku w Polsce upadł komunizm, a w Niemczech obalono mur berliński.
Rocznica Kręglickiej 20 lat temu Aneta Kręglicka została Miss Świata! 22 listopada 1989 r. w Hongkongu po raz pierwszy i jak dotąd jedyny Polka dostała koronę najpiękniejszej kobiety. Aneta Kręglicka wracała bogatsza o 8 tys. dol. Dokładnie 22 listopada 1989 roku w Hongkongu po raz pierwszy i jak dotąd jedyny Polka dostała koronę najpiękniejszej kobiety na świecie. Aneta wracała do kraju bogatsza o 8 tysięcy dolarów. W tym samym roku w Polsce upadł komunizm, a w Niemczech obalono mur berliński. 22 listopada 1989 roku zapisał się w historii jako dzień triumfu Anety Kręglickiej w konkursie Miss Świata. Jako pierwsza i jedyna Polka zdobyła koronę najpiękniejszej kobiety. O jej zwycięstwie napisały media na całym świecie. Aneta w dniu historycznej wygranej miała 24 lata. Miała 171 centymetrów wzrostu (większość modelek ma więcej), obecnie Wikipedia.org podaje, że ma 174 (urosła?). Wcześniej została Miss Polonia oraz zdobyła tytuł pierwszej wicemiss Miss International 1989 podczas wrześniowego konkursu w Tokio. W nagrodę za tytuł Miss Świata Kręglicka dostała 8 tysięcy dolarów i kontrakty warte 40 tysięcy. W Polsce witana była jak bohaterka narodowa. Musiała objechać cały kraj z przyklejonym uśmiechem do ust. Na spotkaniach z misską pojawiały się tłumy. Wybór Kręglickiej na Miss Świata jeszcze bardziej zwrócił oczy ludzi i polityków z całego świata na sytuację w naszym kraju - zmianę ustroju. Rok 89 był symboliczny. Polska jako pierwszy kraj bloku komunistycznego odzyskała niepodległość. W tym samym roku zaledwie kilkanaście dni wcześniej w Niemczech zburzono mur berliński. Dzięki wielkiemu sukcesowi Aneta rozpoczęła karierę zagranicą. Przez dwa lata pracowała jako modelka. W 1991 roku powróciła do Polski i zajęła się biznesem. Od lat bryluje na warszawskich salonach. Jest jedną z muz Macieja Zienia.

22 listopada 1989 roku zapisał się w historii jako dzień triumfu Anety Kręglickiej w konkursie Miss Świata. Jako pierwsza i jedyna Polka zdobyła koronę najpiękniejszej kobiety. O jej zwycięstwie napisały media na całym świecie. 

Aneta w dniu historycznej wygranej miała 24 lata. Miała 171 centymetrów wzrostu (większość modelek ma więcej), obecnie Wikipedia.org podaje, że ma 174 (urosła?).  Wcześniej została Miss Polonia oraz zdobyła tytuł pierwszej wicemiss Miss International 1989 podczas wrześniowego konkursu w Tokio. Śmiesznie wygląda Kręglickiej zestawienie dzisiejszego wizerunku  i tego sprzed 20 lat. Widać jak zmieniły się kanony urody i moda.

W nagrodę za tytuł Miss Świata Kręglicka dostała 8 tysięcy dolarów i kontrakty warte 40 tysięcy. W Polsce witana była jak bohaterka narodowa. Musiała objechać cały kraj z przyklejonym uśmiechem do ust. Na spotkaniach z misską pojawiały się tłumy.

Wybór Kręglickiej na Miss Świata jeszcze bardziej zwrócił oczy ludzi i polityków z całego świata na sytuację w naszym kraju - zmianę ustroju. Rok 89 był symboliczny. Polska jako pierwszy kraj bloku komunistycznego odzyskała niepodległość. W tym samym roku zaledwie  kilkanaście dni wcześniej w Niemczech zburzono mur berliński.  

Dzięki wielkiemu sukcesowi Aneta rozpoczęła karierę zagranicą. Przez dwa lata pracowała jako modelka. W 1991 roku powróciła do Polski i zajęła się biznesem. Od lat bryluje na warszawskich salonach. Jest jedną z muz Macieja Zienia.

Poniżej możecie zobaczyć artykuł z 1989 roku informujący o sukcesie Kręglickiej i kompilację nagrań z wyborów Miss Świata i Miss Polonia.

 

W "Gazecie Wyborczej" z dnia 23.11.89 na temat wygranej Polki pojawiła się krótka notka na pierwszej stronie wraz ze zdjęciem.

 

Kompilacja nagrań z 1989 roku z kolejnych konkursów i powrotu Anety do Polski.

Zobacz metamorfozy Miss World - Anety Kręglickiej! GALERIA!

Więcej o: