"Teraz my" z Weroniką było autoryzowane

Prawnik Marczuk-Pazury za zgodą prowadzących usunął zdanie. Nie wszyscy goście dostają możliwość poprawienia swoich wypowiedzi.

Wtorkowa spowiedź Weroniki Marczuk-Pazury w "Teraz my" raczej nikogo nie przekonała co do winy, bądź niewinności jurorki. Po programie okazało się, że część wypowiedzi ofiary agenta Tomka została wycięta na prośbę prawnika i za zgodą prowadzących.

 

Zapytany przez portal Presserwis Tomasz Sekielski potwierdził, że taka sytuacja miała miejsce.

 

Autoryzacja była warunkiem, pod jakim Weronika Marczuk-Pazura zgodziła się na tę rozmowę. Nie mogę powiedzieć, co wypadło, ale nie miało to merytorycznego wpływu na wywiad. Nie zostało wycięte żadne pytanie

 

Prawnik chciał usunąć jeszcze jedno zdanie, ale na to nie zgodzili się prowadzący. W trakcie programu, ani na koniec nie pojawiła się żadna informacja, na temat autoryzowania wypowiedzi. Okazuje się, że nie wszyscy goście "Teraz My" dostają możliwość ingerencji w swoje wypowiedzi.

 

Tylko osoby w sytuacji procesowej, kiedy uważamy, że mają opinii publicznej do powiedzenia rzeczy tak ważne, iż powinny wystąpić w naszym programie, a one boją się, że powiedzą coś, co w sądzie mogłoby im zaszkodzić.

 

Portal Presserwis poprosił o komentarz do sytuacji Amelię Łukasiak, byłą dyrektor programów informacyjnych telewizji Puls.

 

Konsultowanie materiału z prawnikiem rozmówcy i wycinanie czegokolwiek z rozmów z gośćmi takiego programu jak "Teraz my!" jest dwuznaczne, bo widz o tym nie wie. W jego świadomości ten program jest na żywo. Rolą dziennikarza nie jest chronienie osób zapraszanych do studia, lecz dochodzenie do prawdy i zdobywanie informacji. Nie można też dostosowywać metod pracy do gościa. Przecież teraz każdy polityk może poprosić o nagranie rozmowy, a potem wyciąć zdanie, które mogłoby mu zaszkodzić. Autoryzacja, zabieg nieznany na Zachodzie, jest tu absurdem.

 

Wątpliwości budzi też fakt, że Weronika Marczuk-Pazura jest współpracownicą TVN, a program "Teraz My" jest nadawany przez główny kanał tej stacji.  Reklamowane wydanie z byłą jurorką "You can dance" osiągnęło niemal 3 razy lepszy wynik oglądalności. Zazwyczaj 900 tysięcy, tym razem ponad 2,5 miliona - AGB Nielsen Media Research.

 

Zobacz zdjęcia agenta Tomka pod tym linkiem.

 

Janus

Więcej o:
Komentarze (8)
"Teraz my" z Weroniką było autoryzowane
Zaloguj się
 • klaudia84

  Oceniono 21 razy 17

  bardzo lubiłam ten program ...ale teraz się zawiodłam , nieważne czy kolega z pracy czy nie - powinni byli nie zgadzać się na jej warunki - najwyraźniej BOI SIĘ NIEWYGODNEGO PYTANIA , które mogli jej zadaćna żywo , więc może jednak ma coś na sumieniu, mam nadzieję że już nigdy jej nie zobaczę w żadnym programie jako prowadzącej , dla mnie jest spalona

 • megaxs

  Oceniono 23 razy 15

  Krótko, pisałem o tym wczoraj, dziennikarzyny cholera, straciłem dla nich szacunek, program DNO, Sekieł i Moro czytacie to!? Sumienie ruszyło? To przydupasy.

 • hotmaro

  Oceniono 20 razy 14

  TVN i jego styl bycia, kompletna kompromitacja ze strony dziennikarzy znaczy pseudo dziennikarzy którzy chcą wybronić Weronike. To ma być dziennikarz obiektywny?? Wszystko wyreżyserowane.

 • iberia3

  Oceniono 10 razy 8

  wczoraj TNV rozpoczął FAKTY od p. Marczuk. Rzeczywiście, najważniejszym problemem w Polsce jest jej sprawa. Kraj się wali, ludzie przymierają głodem, gospodarka ledwo zipie, budżet z największym deficytem - a oni o p. Marczuk. Znać, co jest dla TVN najważniejsze!

 • rewizjon

  Oceniono 9 razy 7

  od dluższego czasu mam wrazenie ze teraz my nie leci na zywo

 • celtic

  Oceniono 12 razy 6

  TVN to telewizja POpaprańców !!! Już dawno twierdziłem że to najbardziej nieobiektywna telewizja w tym kraju.Zdecydowanie wolę oglądać Wydarzenia w Polsacie czy Wiadomości w TVP niż te ich kłamliwe Fakty !!! Co do Marczukowej to było wiadomo ze będą bronić swoją gwiazdeczkę !!!

 • julka_18

  Oceniono 8 razy 4

  kurde, tylko taki temat został poruszony w tym programie i już cały świat o tym huczy! powiedźcie, co jest w tym interesującego..? nic! ; \

 • kupogon

  Oceniono 3 razy 3

  Wieczorne kupiszcze-weroniszcze pogonione. dobranoc

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX