Weekend przyjemności

Czym osłodzić sobie pogodę, która sprawia, ze nie chce nam się rano wstawać, wlec się do szkoły pod parasolem, stawiać się w szkole z potarganą fryzurą i przysypiać na lekcjach?

 

Nawet nauczycielka, zwykle pełna energii ziewa i spogląda w okno. Potem znów deszczowa droga do domu, obiad, lekcje i wieczór na kanapie. Bo jak tu gdzieś wyjść? Na szczęście mamy piątek! Trzeba więc zrobić coś, żeby chociaż weekend był udany!

 

Daj się skusić na drobne przyjemności, które poprawią Ci nastrój natychmiast i nie wymagają wiele kasy, przygotowań i czasu. Do roboty - oto Twój plan weekendowy - do zrealizowania od piątkowego wieczoru, zaraz po odrobieniu lekcji (żeby mieć z głowy)!


Piątkowy wieczór - trzeba odpocząć! Zamknij się w pokoju, puść ukochaną muzę, rzuć się na stos poduszek z laptopem lub ulubioną gazetką, i zapowiedz, ze nie ma Cię dla nikogo! Wieczorkiem może ulubiony serial, dobra kolacyjka, zabawa z psem lub kotkiem;), a potem ciepła, długa kąpiel w pachnącej piance, ciepła piżamka, chwila lektury lub pogaduchy z rodzinką i dobranoc!


Sobota - ....no właśnie - rano? A może już południe? Nie spiesz się, szaruga na dworze sprzyja wylegiwaniu się. A może śniadanko i znów myk do łóżka? Pamiętaj o całym przyszłym tygodniu porannych pobudek! Kiedy już wyśpisz się na maxa, zjesz śniadanko - pamiętaj o świeżych owocach, żeby dostarczyć sobie dawkę energii i witamin. Czas na zaplanowanie reszty dnia. Pamiętaj - to Twój weekend przyjemności, dlatego spędź go tak, jak lubisz najbardziej. Popołudnie i wieczór - zależy więc od Twojej fantazji - warunek jest jeden - to musi być coś, co gwarantuje poprawę jesiennego nastroju. Może zaprosisz kumpele, wcześniej zaopatrując się w cukierni w wielkie ptysie lub słodkie eklery? A może "wynajmiecie" od mamy kuchnię i zrobicie ogromna pizzę? Na każdym kawałku możecie ułożyć inne ulubione przysmaki. Jeśli nie macie zamiaru spędzić popołudnia w kuchni, zamówcie pizzę i wypożyczcie płytę z ulubionym serialem komediowym - maraton kilku, albo kilkunastu odcinków, z zabawnymi komentarzami przyjaciół na bieżąco pozwoli Wam się oderwać od szarej rzeczywistości.


Niedziela - zazwyczaj niedzielny ranek i pora obiadowa upływa w rodzinnej, leniwej atmosferze? Niech tak zostanie - kapcie i szlafrok aż do obiadu, potem pyszne jedzonko. A co z resztą dnia? A może wciągniesz rodzinę do jakiegoś fajnego zajęcia? Warunek jest jeden - to musi być coś, co lubicie robić wszyscy razem - bo jeśli trafi się maruda, która wolałaby w tym czasie grać na kompie - zepsuje całą zabawę! A co robić? Scrabble, Twister, karty - przypomnij sobie jaka to frajda! Koniecznie zapisujcie punkty i ustalcie stawkę - na przykład, kto przegra, zmywa po kolacji, albo wygrany wybiera co będziecie oglądać w TV wieczorkiem. Przygotuj jeszcze ubrania na jutro, tak, żeby nie tracić rano cennych minut snu na prasowanie czy nerwowe szukanie w szafie bluzki. Po takim weekendzie na pewno będziesz wypoczęta i w dobrym nastroju. A w poniedziałkowy ranek - głowa do góry, niedługo znów weekend!

 

A jak Ty przeważnie spędzasz weekendy?