5 najgorszych polskich seriali

Zdarzają się gorsze filmy, beznadziejne piosenki, płyty, występy. Seriale nie są wyjątkiem i tu kilka razy trafiło się na tzw. klopsa.

 

Agentki - serial telewizji Polsat

Serial "Agentki" był emitowany od 1 października 2008 roku. Doczekał się 10 odcinków i został zdjęty z anteny. ''Agentki'' zajmują w naszej subiektywnej wyliczance piąte miejsce. Dlaczego najlepszy z najgorszych? Ten serial oglądały średnio 2 miliony widzów, co nie jest tragicznym wynikiem, ale i tak nie zmieni to faktu, że był po prostu nudny. Nie pomogła ani rola Ani Guzik, ani Magdy Jaroszek łudząco podobnej do Kasi Cichopek. Nie pomogła także postać mężczyzny przebierającego się za kobietę, z czego najpierw robiono ogromną tajemnicę, a potem podkreślano na każdym kroku. Serial okazał się porażką.

 

 


 

Pierwsza Miłość - serial telewizji Polsat

Telenowela nadawana od 2004 roku. W ciągu 5 lat w tym serialu zdarzyło się już chyba wszystko. Było porwanie, zażywanie narkotyków, prostytuowanie się, zabójstwo, niechciana ciąża, utrata pamięci przez główną bohaterkę, bicie żony, więzienie i tak dalej. Wszystkie te historie przeżyło osiem, może dziesięć osób. Gdyby tak podliczyć skrupulatnie wszystkie wątki, okazałoby się, że na jednego bohatera przypadło chyba 6 nieszczęść naraz. Dziś zastanawiające jest to, że większość akcji rozgrywa się przy... stole. W kuchni, w pokoju, w barze. Czyżby zmęczenie ekipy podczas realizacji? Może urlop? Najlepiej bez biletu powrotnego. 

 

 


 

Sąsiedzi - serial telewizji TVP

Brąz w plotkowym zestawieniu otrzymuje jeden z najbardziej sztucznych seriali w Polsce, czyli ''Sąsiedzi''. Już ''Lokatorzy'', którego bohaterowi później wystąpili w tym serialu, byli praktycznie nie do wytrzymania. ''Sąsiedzi'' byli jeszcze gorsi. Żenujący dowcip, humor bohaterów komedii bez polotu, a sam scenariusz był tak oderwany od rzeczywistości, że wyśmiewane przez scenarzystów absurdy życia codziennego były... z kosmosu? Oglądając ''Sąsiadów'' chciało się naprawdę płakać. Do tego przez wszystkie odcinki musieliśmy znosić popisy wokalne Michała Milowicza, który grał jedną z głównych ról. TVP męczyła nas przez 5 lat ponad 150 odcinkami. 

 

 


 

 

Plebania - serial TVP

Przerażająca fabuła, która potrafi zdołować dialogami bohaterów. Akcja rozgrywa się na tytułowej plebani. Cała wioska żyje tym, co dzieje się w kuchni księdza. Czasem akcja przenosi się do baru, zwanym także pijalnią piwa. Smutny obrazek polskiej wsi. Jedyną barwną bohaterką Plebanii jest Grzybowa - wiejska plotkara, która wprowadza odrobinę kolorytu do scenariusza. Nie wiemy, czy to zamierzone, ale bohaterowie mówiąc "zaciągają". Jakby starali się mówić "po wiejsku". Coś okropnego. Taki "wiejski dla każdego" - niby się zaciąga, ale nie za mocno, żeby widz zrozumiał. KOSZMAR NA MIEJSCU DRUGIM. 

 

 TRZY PO TRZY  - serial TVN

Jeżeli nie kojarzycie tego "pożal się boże serialiku", to was pocieszę - nic nie straciliście. Serial z gatunku sketch comedy. Każdy odcinek składał się z kilkunastu krótkich skeczy odkrywanych przez tych samych aktorów. Mało wysublimowany dowcip zamiast bawić, doprowadzał widza do rozpaczy. Na nieszczęście stacji TVN, serial był emitowany o późnej godzinie. Teraz wyobraźcie sobie zmęczonego po całym dniu pracy człowieka, siadającego z herbatą (albo procentowym napojem) wygodnie w fotelu, oglądającego ''Trzy po trzy'' z humorem a la Karol Strasburger. Ile "herbat" trzeba wypić, aby skecze tego serialu mogły śmieszyć? Tak ze trzy po trzech. Serial był tak słaby, że został zdjęty z anteny po pierwszym sezonie. I dobrze.

 

 


 

Ciekawostka: Najgorszy polski serial ever (?):

Dylematu 5 - serial TVP doczekał się tylko trzech odcinków z trzynastu planowanych. Miał być współczesnym odpowiednikiem kultowego serialu "Alternatywy 4", uwielbianego przez miliony Polaków. Ponoć ciekawość fanów tamtego serialu przełożyła się na oglądalność, ale opinia krytyków i niezadowolonych widzów o ''dalszym ciągu'' była tak miażdżąca, że zdjęto serial bardzo szybko. 

 

 

Zagłosuj w sondzie na najgorszy polski serial.

 

Mrock

Najgorszy Polski serial to: