Isabel o Polańskim: Osoba winna powinna ponieść konsekwencje

Wypowiedzieli się już prawie wszyscy. CZEKAMY NA SARĘ ŻAL.

 

Sprawa Romana Polańskiego (przypominamy - zgwałcił 13-latkę) podzieliła świat na dwa obozy: oskarżycieli i obrońców reżysera. Najwięcej tych, którzy nie widzą nic złego w stosunku seksualnym z 13-letnią dziewczynką mieszka na terenie Polski. To przykre, bowiem pokazuje nasz kraj w złym świetle. Świetle tak drażniącym, że powoduje nudności.

 

W Polsce środowisko artystów poczuło tak dziką potrzebę wypowiedzenia się o gwałcie, że  przeobraziło się to w ogólnopolską debatę. Gwałt 13-latki stał tematem spotkań w telewizji, na bazarach a nawet w barach z piwem. Dziś słyszymy kolejny głos w tej sprawie - głos Isabel Marcinkiewicz:

Z jednej strony czemu się dziwić, że rodak wstawia się za rodakiem. Należy chwalić. Jednak warto też oddzielić dwie sfery: prawno-moralną od dorobku, osiągnięć zawodowych osoby. Przestępstwo jest przestępstwem i osoba winna powinna ponieść konsekwencje.

Przeczytaj cały wpis Isabel o Polańskim i wypowiedz się na forum poświęconemu tej sprawie.

 

Hołdys, Holland, Stalińska czy Zanussi to soby najbardziej poruszone sprawą Polańskiego. Do dziś chodzą po studiach telewizyjnych i niestety dzielą się swoją opinią o (przypomnę raz jeszcze) gwłacie na 13-LATCE. BLE...

 

Mrock