Polański: To się po prostu przydarzyło

Głos w sprawie Romana Polańskiego zabrali: Monika Olejnik, Bartek Węglarczyk, Donald Tusk, Krzysztof Zanussi i wiele znanych postaci. Zatrzymanie reżysera było zapalnikiem w wojnie na słowa między światem sztuki a polityki. Codziennie kilka bitew przetacza się przez media, sprawa podnosi ciśnienie i wywołuje emocje u niektórych za duże. Kolejna runda na ringu?

 

Bogdan Zdrojewski w "TOK FM":

Wystąpiłem do Sikorskiego aby podjął sprawę nie przesądzając kwestii winy i kary, bo aresztowany jest polski obywatel o wielkim dorobku i Polska powinna w tej sprawie wziąć udział - wyjaśnił. I dodał. - Nie podważam samego faktu -konieczności przestrzegania prawa i ponoszenia kary. Nie wolno molestować.

 

Karolina Korwin-Piotrowska w "Magazyn 24"

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że ta pani (13-latka, z którą spał Polański-red.) bardzo często rozkładała nogi. Gdy miała 13 lat nie była już dziewicą

 

Bartosz Węglarczyk na swoim oficjalnym blogu:

Mam nadzieję, że Polański jak najszybciej stanie przed sądem w Kalifornii. Na jego korzyść działa wiele okoliczności łagodzących - nieuczciwy sędzia sprzed 30 lat, wybaczenie ze strony ofiary, nienaganne życie Polańskiego w Europie, zaawansowany wiek. Jestem przekonany, że prowadzący dziś sprawę sędzia uwzględni te okoliczności i nie skaże go na więzienie albo skaże go na symbolicznie krótki pobyt w więzieniu o obniżonym rygorze.

 

Krzysztof Zanussi w "Kropce nad I":

Gdyby nie był sławny, to fakt, że ponad 30 lat temu w Los Angeles, mieście szczególnie swobodnych obyczajów, skorzystał z usług jakiejś nieletniej prostytutki, nie miałby dzisiaj przedłużenia, ale niewątpliwie zrobił coś bardzo złego i jest to ciemna strona jego życia.

 

Donald Tusk o całej sprawie:

nie jest moją rolą rozstrzyganie winy, ona zresztą jest dość oczywista - nikt nie kwestionuje, łącznie z Romanem Polańskim i jego ofiarą, że to zdarzenie miało miejsce/gazeta.pl

 

Marek Migalski w liście do artystów:

Ale chciałbym się jedynie naszych artystów zapytać - używalibyście tych samych argumentów, gdyby wasz koleżka Romek najpierw upił a potem pobawił się doodbytniczo z waszą 13-letnia córką? I jeszcze jedno pytanie - czy macie nasrane w tych waszych głowach?!/gazeta.pl

 

Dorota Stalińska w programie "Magazyn 24 godziny":

Wiemy przecież, że dziewczynka 13-letnia może wyglądać jak 20-latka. Mam 20-letniego syna. On by powiedział, jak zachowują się 13-letnie dziewczynki i jakie uskuteczniają prowokacje i jak się pchają do łóżka nie 20-latkom, ale 40-latkom. 13-letnie dziewczynki same prowokują dorosłych mężczyzn. W Polsce się tak dzieje jak na całym świecie. Zanussi ma rację.

 

Sylwester Latkowski do Karoliny Korwin-Piotrowskiej:

Karolino, po tym, jak powiedziałaś o "13 latce rozkładającej nogi", z którą każdy może sypiać "bo je rozkłada", uznajesz pedofilię. Mówisz tak jak pedofile z Dworca Centralnego, o których zrobiłem film "Pedofile". Tak tłumaczyli się z tego, że sypiają z nieletnimi chłopcami. To, że dziecko jest zdemoralizowane, upośledzone, że nie zajmuje się nim rodzina, szkoła, społeczeństwo nie może dawać przyzwolenia na jego seksualne wykorzystywanie. Czy mogę się przespać z Twoim dzieckiem? Gratulacje!

 

Monika Olejnik w "Dziennik Gazeta Prawna":

Roman Polański dopuścił się ohydnego czynu. Zgwałcił trzynastoletnią dziewczynkę. I nie ma żadnego znaczenia, czy ona chciała tego, czy nie. Miał wtedy 45 lat. Dorosły mężczyzna nie chodzi do łóżka z dzieckiem.

 


Agnieszka Holland w programie "Magazyn 24" z dnia 30.09.09: 

Stało się to 32 lata temu i nie była to tajemnica. Roman Polański wielokrotnie pojawiał się w krajach europejskich jako autorytet i filmowiec. My wszyscy, także ci ludzie, którzy teraz na niego plują i są podnieceni, że go wreszcie złapano, przez ten cały czas mieli milion okazji, żeby wyrazić swoje oburzenie.

Zbigniew Hołdys z programie "Magazyn 24" - 30.09.09:

Stało się źle, a ta sprawa poprzez list nabrała takiego pędu, że obróciła się przeciwko środowisku artystów w opinii społecznej. Teraz będzie trudno to zreperować i wyjaśnić.

Lew Starowicz w "Faktach po Faktach":

Pedofilia to pociąg do ciała dziecka, a w tym przypadku był to pociąg do ciała rozwiniętej kobiety.

 

Roman Polański o "gwałcie" - wywiad z 1987 roku:

To się po prostu przydarzyło... W tamtym czasie trudno było mi przekonać samego siebie, że to było niewłaściwe. Myślałem, że w końcu nikomu nie dzieje się krzywda... Dlaczego mam być ukarany za moją skłonność do młodych dziewczyn?/ efakt.pl

 

Czekamy na twój komentarz

 

Przeczytaj koniecznie: Prawdziwa historia Romana Polańskiego.

 

Więcej o:
Komentarze (34)
Polański: To się po prostu przydarzyło
Zaloguj się
 • vernic

  Oceniono 38 razy 28

  13 latka bez względu na to czy bawi się lalkami, czy ubiera wyzywająco i prowokuje mężczyzn w obu przypadkach jest jedynie dzieckiem!!!! Jeżeli dorosły wykorzystuje fakt, że dziecko idzie złą drogą (może nie ma dobrego wzorca) jako usprawiedliwienia dla swojego postępowania to znaczy że ma problem. Unikanie kary to brak honoru. Dziwię się niektórym obrońcom którzy tak łatwo rozgrzeszają Polańskiego. W tym wypadku brak im wyobraźni. Z pewnością grzmieliby w odwrotną stronę gdyby ktoś tak samo postąpił z ich dzieckiem.

 • onyx

  Oceniono 34 razy 26

  kategoria "młode dziewczyny" dotyczy nieletnich? jaka jest granica, panie romanie, "młodości"?

 • astarte

  Oceniono 30 razy 20

  gdyby Polańskiemu udało sie wymigać , powstałby groźny precedens , z którego ochoczo korzystaliby pedofile... Na szczęście prokurator w Kalifornii jest wybierany w wyborach a nie z mianowania i tamtejsza opinia publiczna nie będzie mu obojętna!:)

 • p2

  Oceniono 21 razy 15

  Ku... ta baba co powiedziala ze ta dziewczynka juz wczesniej rozkładała nogi i juz niebyla dziewica to h... ja to obchodzi,bo isc z kims do lozka dala przyjemnosci czy gwałat to sa 2 rozne sprawy i nie powinna uzywac tego do obrony Polańskiego!!!!!!!!!!!!!!!!Ona pewnie tez sie łoji to gdyby ktos ja ==zgwałcil to tez uznała by to za normalne bo wczesniej juz sypiała z innymi?????Pierdzolnij sie w łeb głupia starucho!!!!!!!!!!!!!!!!11

 • vlinder

  Oceniono 24 razy 12

  Padają te nasze polskie "autorytety" jak świerki na wycince. Czytam i jest mi coraz smutniej, ale najpierw ogarnia złość, potem żal i niezrozumienie, a na końcu smutek. Nie rozumiem, czemu artyści, ludzie o ponadprzeciętnej wrażliwości wyrachowany gwałt przy użyciu narkotyków i alkoholu nazywają czymś normalnym w tym środowisku, zdeprawowaną (nie z własnej winy) dziewczynkę-młodocianą prostytutką, a gwałciciela i tchórza, który ukrywa się od lat-ofiarą. Jak można broniąc go, zasłaniać się jego talentem reżyserskim? Jak można nadal mężczyznę, który wykorzystał sytuację, nazywać wielkim i wspaniałym człowiekiem? Jak można mówić, że wielkiemu artyście wolno? To co mają w głowie te nasze "gwiazdy" i "elity" wspaniale prezentuje, że żyją oni nadal w epoce prymitywej XIII-wiecznej moralności i etyki. Bez względu na fakt, czy Polański stanie czy nie stanie przed sądem, ta fala "szmbo-etyki" i morlaności nie powinna być im wszystkim nigdy zapomniana.

 • dracco

  Oceniono 29 razy 9

  "Dlaczego mam być ukarany za moją skłonność do młodych dziewczyn?" No ja pier... Polański ty PEDOFILU!!!!! Zebyś zgnił w więzieniu!!! Żeby Cię wydymali i powiedzieli "dlaczego nie skoro podobają mi się stare trupy!!???"

 • omajgad

  Oceniono 17 razy 9

  Polański powinien stanąć przed sądem i mieć uczciwy proces. Nie ulega wątpliwości, że odbył stosunek z dzieckiem i w świetle prawa polskiego i amerykańskiego jest to przestępstwo.
  Mnie swego czasu prowokował szesnastolatek, a byłam od niego dwa razy starsza, i jakoś nie uznałam za właściwe skorzystać z sytuacji. Bo mam rozum!!!

 • wysuszek

  Oceniono 9 razy 7

  cholera; moze nie rozumien slowa pedofil za to ty nie rozumiesz ze kazdy moze miec swoje zdanie na ten temam. Obrazajac innych nie dodasz sobie inteligencji. Mialas sie juz nie wypowiadac na ten temat. Rozumiem ze sadzisz inaczej ale nie narzucaj swojej opini innym

 • koralik

  Oceniono 10 razy 6

  A na dowód jaki plotek jest cyniczny przeczytajcie sobie artykuł Popielewicz nie wie jak nazywa sie Polański:)
  cytat ''Roman Polański to wybitny reżyser, który jest laureatem Oskara oraz Złotej Palmy w Cannes. Zna go całe Hollywood i szanuje za filmy m.in. "Pianista" czy "Dziecko Rosemary". To jednak za mało żeby zostać zapamiętanym przez byłą dziewczynę Mroczka, Agnieszkę Popielewicz. W ostatni weekend Polański przyjechał do Sopotu na uroczystość odsłonięcia rzeźby "Dwaj ludzie z szafą". Tak go plotku szanowałeś a może dowiedziałeś się dopiero niedawno o jego mrocznej przeszłości?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX