Największe zbrodnie show biznesu

Spis gwiazd, które zostały zamordowane i odeszły przedwcześnie w makabrycznych okolicznościach. Poznaj historię wstrząsających zbrodni.

Morderstwo w świecie gwiazd, brzmi bardziej jak scenariusz kiepskiego filmu niż prawdziwe życie. Jednak i wśród celebrytów dochodzi do morderstw i to nawet bardzo brutalnych. Większość z nich nie jest przypadkowa, a ich autorzy chcą sławy, zemsty, pieniędzy.

 

Zaledwie kilka tygodni temu została zabita modelka "Playboy'a" Jasmine Fiore, podejrzanym jest jej były mąż Ryan Jenkins, który popełnił samobójstwo w kilka dni po morderstwie. By utrudnić identyfikację odcięto jej palce i wybito zęby. Zidentyfikowaną ją po wkładkach silikonowych.

 

Stworzyliśmy listę najgłośniejszych morderstw gwiazd. Niektóre z nich są mniej lub bardziej znane w Polsce.

 

1. John Lennon 09.09.1940-08.12.1980

 

 

 

Sławę Lennonowi przyniosły występy z The Beatles i solowe płyty. Zapisał się na stałe w historii muzyki. Jego hit "Imagine" zna chyba każdy na świecie. Muzyk w 1980 chciał wrócić na scenę po kilkuletniej przerwie spowodowanej uzależnieniem od heroiny i kłopotami w małżeństwie z Yoko Ono. Nagrał płytę "Double fantasy" będącą swoistym dialogiem z żoną. Nie zdążył zrobić nic więcej. 

 

Został zastrzelony przed swoim domem w Nowym Jorku. Dosięgły go 4 kule wystrzelone przez chorego psychicznie fana. Mark Chapman miał obsesję na punkcie Lennona. Postanowił upodobnić się do niego i ożenił się z Japonką. Z czasem obok fascynacji pojawiło się uczucie obrzydzenie do eks Beatlesa. 08 grudnia spotkał muzyka, wziął od niego autograf i uścisnął mu dłoń. Później przez kilka godzin czekał pod jego domem aby go zamordować. Chapman nadal odsiaduje karę dożywocia.

 

2. Andrzej Zaucha 12.01.1949-10.10.1990

 

 

 

Zaucha choć muzyczny samouk był jednym z największych talentów polskiej sceny. Jego piosenki szczególnie uwielbiały kobiety. Przez to miał opinię kobieciarza, która w ostateczności go zgubiła. W końcówce lat 90ych muzyk ugruntował swoją pozycję jednej z największych gwiazd polskiej estrady. Jego największe przeboje to "Czarny Alibaba", "Byłaś serca biciem" i nagrane wspólnie z Ryszardem Rynkowskim "Baby, ach te baby".

 

Piosenkarz zginął śmiercią tragiczną 10 października w Krakowie. Zaucha wychodził wspólnie z Zuzanną Leśniak-Goulais. Jej mąż reżyser Yves Goulais podejrzewał ją o romans z muzykiem. Zastrzelił oboje, aktorka zasłoniła Zauchę własnym ciałem, a później oddał się w ręce policji. Został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. W więzieniu nagrywał filmy z osadzonymi, za które był nagradzany. Przez jego zazdrość odszedł jeden z większych talentów polskiej sceny.

 

3. Gianni Versace 02.12.1946-15.07.1997

 

 

 

Gianni urodził się na samym czubku włoskiego buta w Regio di Calabria. Rejonie tradycyjnie rządzonym przez miejscową mafię. Był synem ubogiej krawcowej, a doszedł do jednego z największych modowych imperium przełomu lat 80-ych i 90-ych. Pierwszą sukienkę zaprojektował w wieku 9 lat, pierwszy projekt sprzedał w wieku 17, a mając zaledwie 22 wylansował własną kolekcję letniej odzieży. Tak zaczęła się historia domu mody Versace, która trwa po dziś dzień.

 

Projektant pokochał słoneczne Miami, choć miał rezydencje na całym świecie. Właśnie w tym mieście na południu USA został zastrzelony. Versace wracał ze spaceru po Ocean Drive, kule dosięgły go pod jego domem w dzielnicy Miami Beach. Zabójcą okazał się seryjny morderca Andrew Cunanan.  W kilka dni po zabójstwie Gianniego popełnił samobójstwo. Na mocy testamentu 50% udziałów domu mody Versace dostała siostrzenica projektanta Allegra. Firmą kieruje jego siostra Donatella i brat Santo.

 

4. 2 Pac 16.06.1971-13.09.1996 i  Notorious BIG 21.5.1971-09.03.1997

 

 

 

Dwie czołowe postaci hip-hopu początku lat 90-ych. Początkowo byli przyjaciółmi, a ich płyta pewnie byłaby dziś biblią rapu. Niestety nigdy nie powstała. Konflikt między nimi zaczął się od zamachu na 2 Paca w Nowym Jorku. Został pięciokrotnie postrzelony i okradziony z biżuterii o wartości kilkudziesięciu tysięcy dolarów. W kilkanaście godzin od operacji wypisał się ze szpitala. O zamach na swoje życie oskarżył Notoriousa i jego ziomka Puff Daddy'ego. Ta historia rozpoczął się konflikt na linii wschód-zachód (east coast - west coast), od nazw wybrzeży na których działali raperzy

 

Nikt nie spodziewał się, że konflikt doprowadzi do takiej tragedii (choć śmerci raperów do tej pory nie udało się wyjaśnić). Pierwszy został zabity Tupac, a sprawa morderstwa nadal nie została rozwiązana. Raper przyjechał do Las Vegas na walkę Mike'a Tysona. Później jeździł z całą świtą po stolicy hazardu. Podczas postoju na światłach do BMW w którym na miejscu pasażera siedział 2 Pac podjechał Cadillac. Z samochodu oddano 12 strzałów, pięć dosięgło muzyka. Zmarł 2 dni później. O zlecenie oskarżano ekipę Notoriousa, szefa wytwórni Tupaca Suge "Knighta" i członków konkurencyjnego gangu Crips. Do tej pory nie udało się wyjaśnić kto zlecił egzekucję.

 

BIG został zastrzelony w zaledwie kilka miesięcy później. Raper wpadł do Los Angeles, wracał z imprezy do hotelu. Jego samochód stanął na światłach, a obok podjechał czarny sedan, z którego oddano 7 strzałów. Podobnie jak w sprawie 2 Paca nie udało się dowiedzieć kto stał za zabójstwem. Podejrzewano, że to zemsta za śmierć Paca, a druga hipoteza mówi, że stał za tym sam Puff. Śmierć Notoriousa miała mu pomóc w interesach i wypromowaniu rapera po śmierci

 

5. Sharon Tate  24.01.1943-09.08.1969

 

 

 

Sharon Tate została brutalnie zamordowana w zaledwie rok od chwili gdy wyszła za mąż za polskiego reżysera Romana Polańskiego. Do willi aktorki w Beverly Hills włamał się gang ludzi psychopatycznego mordercy Charlesa Mansona. W domu oprócz Tate zastali, jej przyjaciółkę Abigail Fogler (spadkobierczynię fortuny plantatorów kawy), Wojciecha Frykowskiego (przyjaciela Poalańskiego i narzeczonego Abigail) oraz Jay Sebring (hollywoodzkiego stylistę i fryzjera).

 

Do domu wtargnęła trójka morderców, dwie kobiety i mężczyzna. Każda z ofiar otrzymała po kilkanaście ciosów nożem, a na ścianach pozostawiono napisy "śmierć świniom" i "Powstanie". Sharon Tate błagała o litość dla dziecka, w chwili śmierci była w ósmym miesiącu ciąży. Wszyscy sprawcy, oraz szef gangu Charles Manson zostali skazani na dożywocie. Sąd zaledwie kilka dni temu odrzucił podanie Susan Atkins o przedterminowe zwolnienie. Morderczyni jest śmiertelnie chora na raka mózgu.Pod tym linkiem możecie zobaczyć zdjęcia szefa gangu.

 

6. Selena 16.04.1971-31.03.1995

 

 

 

Selena została zabita w wieku zaledwie 24 lat. Już wtedy była jedną z największych gwiazd muzyki Tejano (meksykański pop). Na zdjęciu jest Jennifer Lopez, która nakręciła film biograficzny o życiu piosenkarki. Była to jedna z pierwszych produkcji aktorki, która otworzyła jej drogę do kariery. Selenę zabiła jej przyjaciółka i pracownica Yolanda Saldivar.

 

Yolanda była szefową fanklubu Seleny i kierowała jej butikami. Piosenkarka dowiedziała się, że jest oszukiwana i okradana. W następstwie tego zwolniła pracownicę. 31 marca Selena umówiła się z Yolandą na oddanie dokumentów. Gdy przyjechała do hotelu była pracownica wyjęła pistolet i postrzeliła ją. Piosenkarka umarła z powodu wykrwawienia. Zabójczyni została skazana na dożywocie.

 

7. Suzan Tamin 23.09.1977-28.07.2008

 

 

 

Jej kariera zaczęła się jak w bajce. Mając 19 lat wzięła udział w konkursie dla młodych talentów w libańskiej telewizji. Suzan wygrała i niemal od razu stała się gwiazdą w świecie arabskim. Doskonale radziła sobie w melodyjnym popie jak i klasycznych bliskowschodnich rytmach. Szybko zyskała status jednej z największych gwiazd regiony. Wraz z ilością sprzedanych płyt rosła sumka na koncie. Suzan wiedziała jak wykorzystać pieniądze dla zwiększenia popularności. Zrobiła sobie kilka operacji plastycznych powiększając biust i zmieniając kształt oczu, na bardziej kocie.

 

Za śmierć Suzane odpowiada jeden z najbogatszych egipskich biznesmenów Hishamam Moustafa. Piosenkarkę łączył ze starszym o kilkanaście lat mężczyzną romans. Odeszła od niego i związała się z ze znanym arabskim kickbokserem. Bogaty Egipcjanin nie mógł znieść odrzucenia, wynajął płatnego mordercę, byłego policjanta. Kiler odwiedził apartament Suzan w Dubaju, wszedł do niego podając się za kuriera i brutalnie wykonał wyrok (cena milion dolarów). Sprawę udało się wyjaśnić dzięki śladom pozostawionym na miejscu zbrodni. Rozgłos i oburzenie całego świata arabskiego spowodowała, że kary nie uniknie także wpływowy zleceniodawca. Obawiano się, że przesiąknięty korupcją egipski wymiar sprawiedliwości odpuści bogaczowi.

 

 

Gwiazdy nie są tylko ofiarami. Także wśród nich znajdują się jednostki, ze skłonnościami psychopatów. Mowa o Sidzie Viciousie, basiście Sex Pistols.

 

 Sid Vicious 10.05.1957-02.02.1978

 

 

 

Muzyk był uzależniony od narkotyków, jak na punkowca przystało. Na tej słabości opierał się też jego związek z Nancy Spungen, do heroiny dochodziła agresja, seks i przemoc. Ich związek zakończyła śmierć dziewczyny.

 

13 Pażdziernika 1978 roku Sid zadzwonił do obsługi hotelu aby wezwała karetkę. Powiedział, że na podłodze łazienki znalazł zakrwawione ciało swojej dziewczyny. Śledztwo wykazało, że Nancy zmarła na skutek krwotoku spowodowanego ciosem nożem myśliwskim w brzuch. Świadkowie zeznali, że poprzedniej nocy widzieli pijanego i odurzonego Sida udającego się do pokoju. Muzyk został oskarżony o morderstwo. Wyszedł z aresztu za kaucją. Zmarł dzień później w wyniku zażycia śmiertlnej dawki heroiny. Groziło mu 15 lat więzienia.