Który festiwal muzyczny był najlepszy? SONDAŻ

Każda szanująca się stacja telewizyjna musi mieć swój festiwal muzyczny.W tym roku oglądaliśmy aż cztery festyny z udziałem największych polskich gwiazd. Wybierzcie w sondażu imprezę, która najbardziej wam się podobała.

Wakacje dobiegają końca, więc nadszedł czas podsumowań. Od czerwca do sierpnia odbyły się aż cztery festiwale muzyczne. Trzy w Sopocie, jeden w Opolu. Spokojnie można powiedzieć, że Sopot stał się stolicą polskiej muzyki rozrywkowej. 

 

1) Opole

Średnia oglądalność: 3,8 mln widzów.

 

Ocena: 4

 

Gwiazdy: Edyta Górniak, Justyna Steczkowska , Anna Wyszkoni


Największy zwycięzca: Andrzej Piaseczny. Otrzymał dwie SuperJedynki i porwał opolską publiczność do zabawy. Dla Piaska skończyły się wreszcie chude lata. Polacy zapomnieli w końcu o Eurowizji.  


Skandal: Edyta Górniak "rzucająca się" na Darka Krupę. Kilka tygodni później mówiła, że zabierał jej pieniądze, przetrzymywał w domu i niszczył jej dobre kontakty z prasą.

 

Podsumowanie: Organizatorzy festiwalu w Opolu udowodnili, że nie trzeba zapraszać Dody, by osiągnąć sukces. Publiczność dopisała, sławy przyjechały i świetnie zaśpiewały. Obyło się bez fajerwerków i sztucznych uśmiechów.

 

   

 

Przypominamy występ Piaska:

 

 

2) Top Trendy

Średnia oglądalność: 2,8 mln widzów.

 

Ocena: 4,5


Gwiazdy: Czesław Mozil, Coma.

 

 

Największy zwycięzca: Paulla. Wygrała w głosowaniu widzów i akredytowanych dziennikarzy. Jej kariera nabrała rozpędu. Śpiewa jak Górniak, wygląda jak Rihanna. W Polsce nie trzeba mieć charyzmy i pomysłu na siebie, żeby osiągnąć sukces. 

 

Skandal: Rafał Olbrychski grożący Przemkowi Pukowi. Ostrzegał go, że nie wyjedzie żywy z Sopotu. Obaj przeżyli, żaden z nich nie wygrał konkursu.

 

Podsumowanie: Maria Peszek i Czesław Mozil nie reprezentują muzyki alternatywnej, ale ciężko wrzucić ich do jednego worka z i Dodą i Gosią Andrzejewicz. Festiwal miał dobrą oglądalność, więc śmiało można powiedzieć, że Polacy nie gustują tylko w muzyce disco-polo czy muzyce pop. 

 

 

 

  

 

Przypominamy ciekawe fragmenty festiwalu:

 

3) Sopot Hit Festiwal 

 

Średnia oglądalność: 3,2 mln widzów.

 

Ocena: 3

 

Gwiazdy: Doda, Ewa Farna, Denzel. 

 

Największy zwycięzca: Ewa Farna. Jej utwór "Cicho" został okrzyknięty hitem tego lata. Bez najmniejszych problemów pokonała dużo starszych i bardziej utytułowanych od siebie artystów. Ma dziewczyna power. 


Skandal: Marius "śpiewający" z playbacku. To smutne, że "artysta" tego pokroju wystąpił na scenie w Operze Leśnej. Żenujący playback, żenujący występ, żenujący utwór.  

 

Podsumowanie: Dwójka zaprosiła polskich i zagranicznych artystów lansowanych przez radio Eska. Nie zaskoczyły nas wysokie słupki oglądalności, ponieważ festiwal miał świetną promocję. Oglądając drugi dzień festynu miałam wrażenie, że ciągle występuje ten sam artysta.  Wszystkie konkursowe piosenki były jednakowe.  

 
  

 

 

Przypominamy występ Ewy Farny:

 

4) Sopot Festival 


Średnia oglądalność: 2,2 mln widzów

 

Nasza ocena: 3,5

 

Gwiazdy: Kayah, Kasia Kowalska,Kasia Wilk. 


Największy zwycięzca: Oceana. Otrzymała Słowika Publiczności. Powinna podziękować radiowcom za to, że do znudzenia puszczali jej utwór "Cry, cry, cry".


Skandal: Tym razem obyło się bez skandali. Najczęściej fotografowaną osobą była oczywiście Doda, która lansowała się w Sopocie z Nergalem. Płyta jego zespołu błyskawicznie trafiła na pierwsze miejsce listy OLIS. 

 

Podsumowanie: TVN chciał stworzyć ambitny i międzynarodowy festiwal, ale niestety poniósł porażkę. Przegrał z Polsatem i Telewizją Publiczną. Nie pomogły nogi Magdy Mołek, ani biust Dody. Jedynie koncert ku pamięci Czesława Niemena można znać za udany. Stanisław Sojka, Gaba Kulka czy Kasia Kowalska pokazali klasę. 

 


  Przypominamy występ Dody:

 

Wyniki oglądalności poszczególnych festiwali świadczą o tym, że gwarancją sukcesu imprezy jest obecność znanych konferansjerów, polskich czy zagranicznych gwiazd ( niekoniecznie śpiewających na żywo!) i dobra promocja w mediach. Przyczynić się do tego może mały skandalik, romansik, kłótnia czy plotka. Takie są prawa show-biznesu. Nie przestrzegasz ich - giniesz w tłumie innych artystów.  

 

 

Ewelina Zadrożna

Który festiwal był najlepszy?
Więcej o:
Komentarze (54)
Który festiwal muzyczny był najlepszy? SONDAŻ
Zaloguj się
 • miki12

  Oceniono 12 razy 10

  Co Wy z tą Paulą...
  Przecież to kompetne dno bez talentu i wyobraźni.
  Kopiować kogoś i ubierać się jak inna gwiazda....
  Tylko czy Paula wie że Rihanna ma swój styl i dlatego tak daleko zaszła. Górniak też...Ciekawe które miejsce ona by zajęła na eurowizji.Ale to tylko moje skromne zdanie;-)

 • kajusia000

  Oceniono 10 razy 8

  jeśli chodzi o moją opinię to najbardziej podobał mi się Sopot Hit Festiwal i widzę że w głosowaniu wygrywa ;D

 • lili_eh

  Oceniono 12 razy 8

  oczywiście ze sopot hit...

 • volki

  Oceniono 11 razy 7

  bosz. co tu się dziwić że festiwale na TVNie i Polsacie miały mniejszą oglądalność, skoro TVP mają prawie wszyscy, a taki Polsat czy TVN już mniej ludzi?

 • karolz95

  Oceniono 25 razy 7

  Sopot hit festival ;d

 • diamond22

  Oceniono 14 razy 6

  Sopot Hit festiwal... supwer wypadła Doda... inne gwiazdy też nie tak zle..

 • agat69

  Oceniono 30 razy 6

  Sopot Hit Festiwal oczywiście :) Ewa najlepsza ! :D

 • lol5

  Oceniono 15 razy 5

  jest jeden najważniejszy festiwal z sopocie, ten TVN!!TVP wymyśliło sobie podróbe sopockiego festivalu zeby ludzie mysleli ze to wlasnie oni prowadzą tą impreze,SOPOT HIT FESTIWAL to wielka ściema!!!szczególnie ze teraz bylem w sopocie na wczasach i pytalem sie ludzi pracujących w operze leśnej o festival!!i wszyscy mi odpowiedzieli ze jedynym prawdziwym festiwalem w sopocie jest 46 MIEDZYNARODOWY SOPOT FESTIVAL TVN który byl w poprzedni weekend!! a wszyscy sie nabierają na to oszustwo TVP

 • any1

  Oceniono 17 razy 5

  nie będę oceniać bo oglądałam tylko sopot festival.. :P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX