Słowiki Sopot Festival 2009 rozdane!

Oceana zdobyła Słowika Publiczności! Bursztynowy Słowik trafił do rąk Brytyjki, Gabrielli Cilmi.

Zacznijmy od początku. Sopot Festival 2009 zaczął się od występu Dody, która szczególnie nie zaskoczyła. Zapowiadała, że razem z Lubertem przygotują coś extra, a skończyło się na "normalnym" występie. Maniera śpiewania Dody jest z festiwalu na festiwal coraz bardziej drażniąca, ale na szczęście to już ostatni w te wakacje.

 

Polskie eliminacje były na zadziwiająco dobrym poziomie. Bardzo korzystnie wypadli Bracia i Marcin Czyżewski, o którym Robert Kozyra powiedział - polska publiczność jeszcze nie jest na ciebie gotowa. Znany z ciętego języka juror nie pozostawił na zespole Manchester suchej nitki, ale sam był w wyjątkowo dobrym humorze. Oczywiście pochwalił Afromental, jednak decyzją jury w finale z gwiazdami zagranicznymi zmierzyła się Kasia Wilk.

 


 

Koncert  finałowy miał swoje momenty, ale ogólnie zalatywał kiczem. Niejaka Verona z Czech czy E.M.D. powinni mieć pozwolnie na granie jedynie na dożynkach. Na faworytkę od samego występu wyrosła Oceana. Nic dziwnego - jej przebój "Cry, cry, cry" grają wszystkie stacje radiowe w całej Polsce, a ludzie lubią to, co znają.

 

Tym sposobem Oceana postawi sobie na półce Słowika Publiczności. Laureatką Bursztynowego Słowika, dość niespodziewanie, została Gabriella Cilmi. Do Amy Winehouse to jej daleko...

 

  

Więcej o:
Komentarze (88)
Słowiki Sopot Festival 2009 rozdane!
Zaloguj się
 • skye

  Oceniono 47 razy 25

  Nareszcie, sztuka przez duże "S" zwyciężyła. A szanownemu jury radzę wybierać bardziej wartościowych wykonawców, a nie wyżywać się na chłopakach ze Szwecji, czy tego zespołu z Czech. Wybierzcie samych artystów pokroju Oceana i wtedy poziom festiwalu będzie godny zazdroszczenia. Przecież to Pan Kozyra w Radiu Zet wybiera ewentualnych kandydatów. Czyżby wtedy nie wiedział co wystawia do konkursu? A rozpoczęcie przez Dodę festiwalu mnie rozczarowało. Zaśpiewała , bo chyba musiała. Trochę nie podoba mi się to lekceważące podejście do publiczności i widowni. Może być w ekstazie samo - ekscytacji, ale szacunek dla widza się należy. Naprawdę , duże rozczarowanie Dodzia. I jeszcze to zapomnienie tekstu i "zajebiście" naprawdę było żenujące. Feel bez komentarza, już mi się przejadł. Za często ich puszczali wszędzie i promowali. Teraz jak ich słyszę dostaję ataku alergii. Co za dużo, to nie zdrowo. Stachurski - dno. A Pectus z kolei mnie przynudził. Jedyne co, to wykonawcy mogliby zaprezentować jakieś show,a nie kiwać się z nogi na nogę. Głos, głosem, ale show też dużo daje. Tego mi brakowało, ale wynik naprawdę zadowalający.

 • majselbaum

  Oceniono 29 razy 21

  może do Amy jej daleko, ale ma fajny głos, jest dużo ładniejsza (DUŻO DUŻO) i nie jest z niej ćpun.

 • senioritta19

  Oceniono 36 razy 20

  no a Dodoa rzeczywiście nie zaskoczyła swoim występem...nic specjalnego...za dużo się popisuje

 • senioritta19

  Oceniono 34 razy 18

  a moim skromnym zdaniem OBIE PANIE ZASŁUŻYŁY NA NAGRODĘ. Były świetne !

 • twojekiwi

  Oceniono 23 razy 17

  a mi szkoda trochę Josefa Hedingera on ma śliczną tą piosenkę... :(
  ale ten kto wygrał to wygrał :) a Doda strzeliła gafę ;P

 • altesse

  Oceniono 45 razy 17

  Wreszcie Słowiki trafiły do odpowiednich rąk!! Gabriella i Oceana były najlepsze. A Kasia Wilk jest moim zdaniem nudna jak flaki z olejem...

 • ehehehehe

  Oceniono 25 razy 15

  Doda jak zwykle pokazała że jest zerem i beztalenciem. Ja jej do gwiazdek nawet bym nie zaliczał. Mam jej serdecznie dość!

 • mistletoe

  Oceniono 23 razy 15

  Gabriella Cilmi jest australijką a nie brytyjką, i jest o wiele lepsza od Amy Winehouse i nie daje sobie pięc razy dziennie w żyłę !!!

 • motoholiczka.pl

  Oceniono 26 razy 14

  Doda nawet nie zna swoich piosenek na końcu się pomyliła i zachowała jak prostak ... Pokazała się z Nergalem jakby to coś dało ...
  Natomiast co do Kasi Wilk ... ona to się nadaję na rzut młotem ... straszna i bezsensowna piosenka jaką wykonała nie zachwyciła nikogo poza jury na co wskazał wybór publiczności i słowik dostała Oceana to chyba coś znaczy prawda?
  co do jury .. to komentarze Ewy Bem nie trzymały się kupy i gadała jak potrzaskana ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX