Słowiki Sopot Festival 2009 rozdane!

Oceana zdobyła Słowika Publiczności! Bursztynowy Słowik trafił do rąk Brytyjki, Gabrielli Cilmi.

Zacznijmy od początku. Sopot Festival 2009 zaczął się od występu Dody, która szczególnie nie zaskoczyła. Zapowiadała, że razem z Lubertem przygotują coś extra, a skończyło się na "normalnym" występie. Maniera śpiewania Dody jest z festiwalu na festiwal coraz bardziej drażniąca, ale na szczęście to już ostatni w te wakacje.

 

Polskie eliminacje były na zadziwiająco dobrym poziomie. Bardzo korzystnie wypadli Bracia i Marcin Czyżewski, o którym Robert Kozyra powiedział - polska publiczność jeszcze nie jest na ciebie gotowa. Znany z ciętego języka juror nie pozostawił na zespole Manchester suchej nitki, ale sam był w wyjątkowo dobrym humorze. Oczywiście pochwalił Afromental, jednak decyzją jury w finale z gwiazdami zagranicznymi zmierzyła się Kasia Wilk.

 


 

Koncert  finałowy miał swoje momenty, ale ogólnie zalatywał kiczem. Niejaka Verona z Czech czy E.M.D. powinni mieć pozwolnie na granie jedynie na dożynkach. Na faworytkę od samego występu wyrosła Oceana. Nic dziwnego - jej przebój "Cry, cry, cry" grają wszystkie stacje radiowe w całej Polsce, a ludzie lubią to, co znają.

 

Tym sposobem Oceana postawi sobie na półce Słowika Publiczności. Laureatką Bursztynowego Słowika, dość niespodziewanie, została Gabriella Cilmi. Do Amy Winehouse to jej daleko...