Ranking najładniejszych polskich aktorek

Piękne, seksowne, inteligentne, zgrabne, stwórz ranking 8 najpiękniejszych polskich aktorek. 
 Anna Przybylska    Anna Mucha 

 

Rocznik 78, te oczy, ten uśmiech i wszystko jasne. Między innymi dzięki nim została międzynarodową twarzą marki Astor. Polska pokochała ją za rolę Marylki w serialu "Złotopolscy".

 

Dwukrotnie pozowała dla "Playboya". Choć jest matką dwójki dzieci, figury mogą zazdrościć nastolatki. Przez ostatnich kilka lat grała mniej. Towarzyszyła mężowi na kontrakcie w Turcji.  


 

 

Rocznik 80, początek kariery miała wymarzony, najpierw Wajda, a później Spielberg. Jednak z biegiem lat utknęła w serialowym bagienku spod znaku "M jak miłość".

 

W 2002 roku była radną gminy Warszawa Centrum z ramienia PO. Lubi skandalizować prowokującymi wypowiedziami. Wygrała proces z "Faktem" po publikacji zdjęć toples z wakacji w Egipcie.


 Izabella Miko    Katarzyna Maciąg

Rocznik 81, z Polski wyjechała w wieku 14, rozpoczęła naukę tańca w Nowym Jorku, jednak kontuzja pokrzyżowała jej plany. Szczęścia postanowiła szukać w aktorstwie.

 

Do kraju wróciła, wystąpić u boku Mateusza Damięckiego w "Kochaj i tańcz". Jednak szybko wróciła do Stanów, na stałe mieszka w L.A. W 2001 roku była na liści "Maxima" stu najgorętszych kobiet świata.

 

 

 

Rocznik 82, Polska usłyszała o niej w dzięki serialowi "Teraz albo nigdy!" i pokochała naturalną i niewymuszoną Basię Jasnyk. Jej bezpretensjonalna uroda to główny atut.

 

Współpraca z TVN-em otwiera przed nią spore możliwości. Kolejne produkcje z Maciąg w roli głównej są tylko kwestią czasu. Nie epatuje seksem a jest seksowna, tak potrafią nieliczne kobiety.

 

 Marta Żmuda Trzebiatowska
   Marietta Żukowska

Rocznik 84, szturmem zawojowała  ekrany polskich telewizorów. Pierwszą większą rolę zagrała w "Magdzie M.". Było jej wtedy więcej, od tamtego czasu dużo schudła.

 

Jej partnerem jest Adam Król, wspólnie tańczyli w VIII edycji "Tańca z gwiazdami". Trochę na wyrost dostała nagrodę Elle Style Awards dla najlepszej aktorki. Nie mniej urody ciężko jej odmówić.


 

Rocznik 82, góralka z Żywca. Zrobiło się o niej głośno po roli w thrillerze erotycznym "Nieruchomy poruszyciel", u boku Jana Frycza. Można ją w nim zobaczyć w śmiałych scenach.

 

Fani seriali kojarzą ją z roli w "M jak miłość". Filigranowa i seksowna tak w dwóch słowach najłatwiej scharakteryzować Żukowską.

 

 Weronika Książkiewicz    Weronika Rosati

 

Rocznik 81, urodziła się w Moskwie, dzięki swojej urodzie trafiła na rozkładówkę "Playboya". Próbowała sił w niemal wszystkich reality show. Z marnym skutkiem.

 

Udział w "Tańcu z gwiazdami" niemal przypłaciła kalectwem. Jak sama stwierdziła w jednym z wywiadów ma skłonności autodestrukcyjne. Ale nie umiała wyjaśnić, o co dokładnie chodzi

 


 

Rocznik 84, jej matka jest projektantką mody a tata politykiem. Od początku więcej emocji wzbudzało jej życie uczuciowe niż dokonanie aktorskie. Jak dotąd nie udało się jej przebić.

 

Przez wiele miesięcy plotkowano o jej związku z Andrzejem Żuławskim, przyjacielem rodziny starszym o kilkadziesiąt lat. Próbowała sił w USA i wciąż marzy o karierze w Hollywood.

 


 

Ułóż 8 najładniejszych polskich aktorek w rankingu, od numeru 1 do 8 i kliknij głosuj:

PYTANIE Ułóż listę ośmi najpiękniejszych polskich aktorek

  • Anna Przybylska
  • Anna Mucha
  • Izabela Miko
  • Katarzyna Maciąg
  • Marta Żmuda Trzebiatowska
  • Marietta Żukowska
  • Weronika Książkiewicz
  • Weronika Rosati