Miejskie atrakcje

Nawet w wakacje przychodzi taki moment, gdy musimy oderwać się od rozkosznie upalnej plaży, porzucić letnie łąki, lasy, górskie szlaki i zakosztować miejskich rozrywek, czyli...pobuszować po sklepach!!!

 

Aby uatrakcyjnić  nieco mniej atrakcyjny pogodowo dzień, możemy udać się w do galerii handlowej. Takie miejsce to raj dla miłośniczek zakupów. Może jednak stać się też jednym z punktów zwiedzania okolicy - galerie handlowe to przecież nie tylko miejsca zakupów. Można w nich wypić kawkę w przytulnej kafejce, pograć w kręgle, poznać nowych ludzi, spróbować kuchni z różnych stron świata. Jeśli więc podczas wakacyjnych wojaży przytrafił Ci się dzień, na którego zagospodarowanie nie masz pomysłu - pobuszuj po sklepach w poszukiwaniu jesiennych trendów. W niektórych centrach, jeśli uważnie się przyjrzysz znajdziesz nawiązania do regionu, w którym się znajduje.

 

Dziś dla zainteresowanych krótki kurs po najpopularniejszych i największych galeriach handlowych w Polsce i ich atrakcjach.

 

Silesia City Center - czyli witamy na Śląsku! Śląskie klimaty są tu widoczne już na zewnątrz, ponieważ kompleks handlowy powstał na miejscu starej kopalni węgla kamiennego. O tym fakcie przypomina zachowany do dziś, oryginalny, charakterystyczny kopalniany szyb. Znajdziesz tu ponad 250 sklepów, kino Cinema City, fitness, egzotyczne restauracje oraz świetne centrum rozrywki Fun City, które oferuje dyskotekę, kręgielnię, bilarda i mnóstwo automatów do gier itd. W lecie SCC przygotowało wielkie plażowanie! Przed głównym wejściem powstała piaszczysta plaża w środku miasta. Jest na niej nie tylko słonecznie, ale również muzycznie z Radiem Planeta, którego audycji można słuchać tam przez cały dzień, przy okazji opalając się lub grając w siatkówkę plażową czy badmintona.

 

Galeria Krakowska - jeśli dawno nie byłaś w Krakowie nie poznasz dworca kolejowego - tuż przy nim wyrosło potężne trzypiętrowe centrum handlowe "Galeria Krakowska" - czyli 262 sklepy, mnóstwo kafejek i restauracji. W środku mnóstwo zieleni i piękne fontanny! A wieczorem na zewnątrz - niespodzianka - podświetlenie fasady zmienia kolor co 15 minut, przechodząc z niebieskiego przez fioletowy i czerwony do zielonego, i z powrotem do niebieskiego.

 

Złote Tarasy w Warszawie - to wielka galeria godna stolicy. Nazwa nawiązuje do ulicy Złotej i architektury budynku. Kaskadowo rozmieszczone tarasy obejmują dwa place miejskie - wewnętrzny z fontanną i zewnętrzny, otoczony restauracjami. To centrum to kwintesencja miejskiego szyku i elegancji. W Złotych Tarasach można nie tylko zrobić zakupy w ponad 200 sklepach, ale też spotkać się z przyjaciółmi czy pójść na koncert, albo umówić się na randkę w Multikinie.


Madison w Gdańsku - w tym centrum znajdziesz chyba najwięcej nawiązań do lokalnej architektury i tradycji starego Gdańska. Już przy wejściu stoi rzeźba w kształcie kuli, ozdobiona gdańskimi elementami zdobniczymi, która przypomina lokalną baśń o olbrzymie Tułaczu. Każdy może sprawdzić swoją siłę, próbując ją obrócić. Niedaleko znajduje się rzeźba "Papuga mistrza Heweliusza", w ten sposób uczczono historycznego sąsiada galerii - wielkiego astronoma. Na parterze powstał pasaż w stylu staromiejskiej uliczki, której klimat podkreślają specjalnie dobrane elementy dekoracyjne, m.in. herby rodów gdańskich, płaskorzeźby. Oprócz tych miejscowych smaczków można zakosztować współczesnych atrakcji - restauracje, fitness i sklepy, sklepy, sklepy..

 

Lubicie odwiedzać galerie handlowe?

 

Więcej o: