B jak Bzykanie czyli Alfabet Dody!

(...) B jak Bzykanie, (...)G jak Gumki, (...) K jak Kibel. Przeczytaj cały Alfabet Dody!

   
A jak... Ameryka
 B jak... Bzykanie  C jak... Ciechanów
Niejednokrotnie mówiło się o planach podbicia przez Dodę Ameryki. Niestety, "Dod" tam pod dostatkiem. Skończyło się tylko na lanserskich wakacjach w Stanach.  Bardzo ważna rzecz w życiu Dody. Słowo, którego w trakcie wywiadów użyła już setki razy. "Bo mi się bzykać chciało", "Boże, to jest proste jak bzykanie", "Od religii ważniejsze jest dobre bzykanie!" - to tylko kilka z licznych jej wypowiedzi na temat bzykania.  Rodzinne miasto Dody. Chodziła tam do najlepszej szkoły, śpiewała na ciechanowskich galach. Bardzo szybko przeniosła się z Ciechanowa do Warszawy. Jako 14-latka zaczęła występować w Teatrze Buffo. Niedawno mówiło się o tym, że jedna z ciechanowskich ulic ma zostać nazwana imieniem Dody.
     
    
D jak... Debiut E jak... Elektroda
 F jak... Faceci
Za medialny debiut Dody należy uznać jej udział w drugiej edycji programu "Bar". Wokalistka zasłynęła dzięki skąpym strojom, wulgarnym wypowiedziom i... seksowi w kibelku. 
 Końcowy element niektórych układów lub urządzeń elektrycznych, przewodnik elektryczny wysyłający ładunek elektryczny lub przyjmujący go z otoczenia, albo kształtujący pole elektrostatyczne w swoim otoczeniu. (źródło: Wikipedia)
 Kilku ich było. Najpierw poznaliśmy lalusia z Ciechanowa, z którym Doda zabawiała się w "Barowym" kibelku. W tym samym programie zaprzyjaźniła się z jednym z uczestników - Adrianem. Później zagrał on w jej teledysku. W klipie Dody wystąpił też Radek Majdan - jej ówczesny mąż. Ostatnio gwiazda spotyka się z Nergalem. Wydaje się, że to coś poważnego. 
     

 
 
G jak...Gumki H jak... Horoskopy
 I jak... IQ
Doda miała z nimi kilka przygód. I wcale nie chodzi tu o łóżkowe ekscesy. W klipie do piosenki "Katharsis" Doda zareklamowała prezerwatywy Taboo. Od firmy dostała nawet "kondomowóz". Później produkt zaczął reklamować Radek Majdan. Na bilbordach pojawił się on z sobowtórem Dody. 
 Doda twierdzi, że bardzo w nie wierzy.  Uważa też, że znak zodiaku wiele mówi o człowieku. "Zawsze wybierałam swoich narzeczonych pod kątem znaku zodiaku" - powiedziała. Ona sama jest zodiakalnym Wodnikiem.
 W listopadzie 2004 r. Doda poddała się testom na inteligencję, uzyskując wynik 156 IQ. Nikt nie chciał w to uwierzyć do momentu, kiedy wstąpiła do Stowarzyszenia Mensa Polska, a na swojej stronie pokazała oficjalny certyfikat. Wyszedł więc na jaw mocno skrywany fakt, że... Doda jest inteligentna. 
     

 
 
J jak... Jury
 K jak... Kibel
 L jak... Lody
Najpierw oceniała śpiewających amatorów w programie VIVY "Shibuya". Później zasiadła w jury programu "Gwiazdy tańczą na lodzie", gdzie ze swojego różowego tronu oceniała jazdę figurową upadłych gwiazdek. To w tym właśnie programie skierowała do Przemka Salaty słynne już słowa "Hej Saleta, ciągnij fleta!" i ubliżała Justynie Steczkowskiej. 
 Miejsce, w którym Doda z pewnością już nie raz uprawiała seks. Najsłynniejszy numerek w kiblu zaliczyła ze swoim chłopakiem w programie "Bar". Wtedy usłyszała o niej cała Polska, a ona zrobiła to "bo jej się bzykać chciało!". 
 Chodzi oczywiście o lody do jedzenia. Doda została twarzą i ciałem reklamowym lodów Koral. Firma nawet wypuściła na rynek specjalnego loda o nazwie "Doda" w kształcie mikrofonu. Wątpimy jednak, by o tego typu lody chodziło kibicom wykrzykującym w kierunku broniącego bramki Majdana "Doda, Doda, zrobi loda!"
     

 
 
M jak... Majdan
 N jak... Nagie foty
 O jak... Operacje plastyczne
Wielka miłość Dody. Wyszła za niego 5 marca 2005 roku. Dość szybko rozpoczęły się wspólne wywiady, sesje zdjęciowe, występy w telewizji. Radek Majdan wystąpił nawet w teledysku do piosenki "Dżaga". Sielanka nie trwała długo. W 2007 Rabczewska złożyła do sądu pozew rozwodowy, a o zdradzie, do której posunął się Majdan poinformowała w programie "Dzień Dobry TVN". 
 To kolejna rzecz, która sprawiła, że o Dodzie stało się głośno. Zaraz po udziale w "Barze" wokalistka pojawiła się na okładce magazynu "CKM". Nie odsłoniła jednak wszystkiego. O wiele odważniejsze były jej kolejne dwie sesje dla "CKM-u" i "Playboya". Do tych fotek Doda nie tylko zdjęła biustonosz, ale i majtki...
 Choć się ich wypiera, to każdy wie, że je przeszła. Na pytania dotyczące powiększenia biustu Doda odpowiadała zawsze, że ma silikonowy mózg, a nie biust. Mówiło się także o operacji nosa i powiększeniu warg. Patrząc na Dodę raczej ciężko stwierdzić, że jest naturalna. 
     

 
 
P jak... Podróbki
 R jak... Reklamy
 S jak... Sablewska
Dziś raczej nie może sobie pozwolić na noszenie tanich ciuchów podrobionych marek, ale na początku swojej kariery Doda słynęła ze straganowego stylu i tandetnych podróbek D&G czy Gucci.
 Wystąpiła w reklamach Big Stara i lodów Koral. Jednak niejednokrotnie w swoich klipach przemycała tzw. product placement - reklamowała między innymi napoje Irn-Bru i prezerwatywy Taboo. Łatwo się domyślić, że zarobiła na tym niezłą kasę. 
 Menedżerka i przyjaciółka gwiazdy. Nie do końca wiadomo, kto komu zawdzięcza więcej - Doda Mai czy Maja Dodzie. Pewien czas temu Maja została okrzyknięta jednym z najlepszych marketingowców w Polsce. W końcu świetnie wypromowała produkt, jakim jest Doda.
     

 
 
T jak... Tatuaże
 V jak... Virgin
 W jak... Wojna
W fazie wielkiej miłości z Radkiem Majdanem oboje postanowili wytatuować sobie na przedramieniu swoje imiona. Doda sprawiła sobie też w miejscu intymnym inicjały Radzia otoczone sercem. Kolejne były skrzydła na plecach, które po dwóch latach Doda znacznie powiększyła. 
 Na wokalistkę zespołu Dodę wybrano spośród tysięcy kandydatek, które przyszły na casting. Zespół wydał trzy płyty. Ostatnia z nich - "Ficca" - biła rekordy popularności. Po sześciu latach doszło do nieporozumienia pomiędzy Dodą a Tomkiem Lubertem. Ich współpraca dobiegła końca. Początkowo Doda z nowymi muzykami nadal występowała jako Virgin. Szybko jednak została po prostu Dodą - solową wokalistką.  Osobę, która ją obrazi musi spotkać kara. Doda nie pozwala sobie na zaczepki i na każdą z nich prędzej czy później opowiada. Stąd biorą się jej konflikty m.in. z Kubą Wojewódzkim, Grupą Operacyjną, Edytą Górniak, Justyną Steczkowską a ostatnio także z Elżbietą Zapendowską. 
     

    
Z jak... Zapendowska
    
Słynna jurorka "Idola" i "Jak oni śpiewają" była niegdyś nauczycielką śpiewu Dody. Do dziś pani Ela twierdzi, że ma ona kawał świetnego głosu, ale w jednym z wywiadów uznała teksty Dody za banalne i głupie. Stwierdziła też, że wokalistka powinna umieć godnie się starzeć nawet w tym wieku. Riposta Dody była ostra: "Jak ja powinnam się umieć godnie starzeć, to ona już powinna polerować lakierki do trumny".