Alfabet Edyty Górniak!

Plotek prześwietlił życie i karierę Edyty Górniak. Dowiedzieliśmy się, że w jej rodzinnym mieście grasował kanibal, a nękający ją szantażyści byli o krok od ujawnienia kompromitujących ją filmów. Przeczytaj co jeszcze skrywa alfabet Edyty Górniak...

 

Oto alfabet Edyty Górniak:

 

 

 

 A jak...Aleksander Kwaśniewski    B jak...Bartosz Bodnar    C jak... Cyganka

Górniak była posądzana o romans z byłym prezydentem Polski. W 2002 roku oboje polecieli na Mundial w Korei Południowej. Romans zaczął   się już ponoć w samolocie. Kwaśniewski wszystkiemu zaprzeczył. Prawda jest taka, że to kolejna plotka, która zwiększyła popularność artystki. 

  Prasa przez kilka tygodni trąbiła o romansie Bartka i Edzi. Spędzili razem wakacje i planowali wspólne interesy. Bodnar na łamach "Faktu" spowiadał się ze znajomości z artystką. Wykorzystywał każdą sytuację by zaistnieć w mediach. Dzięki piosenkarce zdobył popularność. Nie on pierwszy i nie ostatni...  

Edyta nigdy nie wstydziła się romskiego pochodzenia. Piosenkarka wystąpiła m. in. na Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku

         
     

 D jak detektyw Rutkowski    E jak...Eurowizja    F jak...Fakt

Rutkowski schwytał dwóch mężczyzn, którzy przez kilka tygodni szantażowali artystkę. Grozili, że ujawnią kompromitujące ją filmy. W zamian za kasety żądali 200 tysięcy złotych. Krupa poprosił Rutkowskiego o pomoc. Przy okazji zaprosili też TVN. Akcja się udała. Przestępcy zostali schwytani. Show Must Go On...

 

 

Był rok 1994. Edyta pojechała na Eurowizję, założyła skromną białą sukienkę, zaśpiewała utwór Jacka Cygana i rzuciła wszystkich na kolana. Zajęła drugie miejsce. Od tego momentu rozpoczęła się jej muzyczna kariera. Po latach możemy napisać jedno - to był jej największy życiowy sukces. 

 

  Edyta traktuje "Fakt" jak swój prywatny konfesjonał. Mamy wrażenie, że jest na gorącej linii z dziennikarzami tego tabloidu. Chętnie im się zwierza, choć jeszcze kilka lat temu wieszała na nich psy. Konsekwencja nie jest jej najmocniejszą cechą. 
         
     
 G jak...Gembarowski    H jak...Hymn
   I jak...Ignasiak
Jeden z wielu kochanków Edyty. W programie Kuby Wojewódzkiego artystka zdradziła, że była przez niego śledzona i podsłuchiwana. Kontrolował każdy jej krok i wiedział co artystka robi w domu. Idealna historia na scenariusz jakiegoś thrillera. Tylko Edzia mogła wymyślić coś takiego...  

Przeciwnicy Edyty Górniak do końca życia będą wypominali jej ten jeden występ. Nawet jeśli zdobędzie międzynarodową popularność, filmik z nagraniem z Mundialu zawsze będzie hitem. Edyta zaprezentowała nową aranżacje naszego hymnu. Kibice nie byli w stanie śpiewać razem z nią. Po nieudanym występie Polaków na Mistrzostwach, winą za ich porażki obarczono Górniak. 

  Śpiewa jak Górniak, wygląda jak Górniak i mówi jak Górniak. Różnica jest jednak taka, że Paulla jest teraz na szczycie, a Edzia z tego szczytu spada. Los bywa przewrotny.
         
     
 J jak...Jusia
   K jak...Krupa
   L jak...lodówka

Przyjaciółki od serca? Ponoć tak. Choć rywalizują na tym samym polu, częściej się wspierają niż krytykują. Mają też wspólnego wroga - Dodę. Ostatnio ich przyjaźń osłabła, bo Edyta wpadła w wir imprez z Kasią Sowińską. Może Jusia wyciągnie do niej pomocną dłoń?  

  To facet, który odmienił jej życie i poprawił jej wizerunek medialny. Dzięki niemu media przestały pisać o niej tylko w kontekście kolejnych skandali, a zaczęły skupiać się na karierze muzycznej. Darek to spokojny, inteligentny i rozważny facet. Ponad wszystko stawiał dobro żony i nigdy nie powiedział na nią złego słowa. Nawet gdy ona mieszała go z błotem.         Pamiętacie akcję - "Schowaj Dodę do lodówki"? Wróżka powiedziała Dodzie, że pewna polska artystka zamraża jej zdjęcie w lodówce żeby ją unieszkodliwić. Nikt nie miał wątpliwości, że tą osobą jest Edyta Górniak. 
         
     
 Ł jak...łzy
   M jak... mroczna historia    N jak...niestabilność emocjonalna
Największą atrakcją programu "Jak oni śpiewają" są wybuchy histerii Edyty Górniak. Piosenkarka nie wytrzymuje emocji i łatwo wzrusza się występami kiepsko śpiewających aktorów. Widzowie nie mają wątpliwości, że  Pierwsza Placzka Rzeczpospolitej robi to pod publikę.      Edyta Górniak pochodzi z małej miejscowości Ziębice pod Opolem. Jego najpopularniejszym obywatelem zawsze będzie Karl Denke bardziej znany jako kanibal. Ten mężczyzna w latach 90-tych "przerobił na konserwy" około 40 osób. Zanim policja znalazła w jego mieszkaniu ludzkie zwłoki, kanibal popełnił w więzieniu samobójstwo.    Pewien znany psychiatra stwierdził, że jest niestabilna emocjonalnie i potrzebuje pomocy specjalisty. Osoby z jej otoczenia otwarcie mówiły, że jest kapryśna, nadwrażliwa, ma ataki histerii i nagłe zmiany nastrojów. Tak naprawdę nigdy nie dowiemy się ile jest w tym wszystkim prawdy. 
         

 

 

 O jak...ojciec
   P jak...Kraśko Piotr    R jak...Robert Kozyra
Odszedł od rodziny, gdy Edyta miała zaledwie 5 lat. Artystka nie potrafiła mu tego wybaczyć. Zerwała z nim wszelkie kontakty. Ojciec na łamach różnych gazet błagał ją o pomoc, ponieważ po wyjściu z więzienia miał duże problemy finansowe. W 2006 roku zmarł w hospicjum na chorobę nowotworową.   Lista kochanków Edyty Górniak jest bardzo długo. Znalazł się na niej nawet prezenter telewizyjny Piotr Kraśko. To jeden z nielicznych facetów, który nie zalazł jej chyba za skórę. Nigdy nie powiedziała o nim złego słowa. Śmiało można powiedzieć, że udało im się rozstać z klasą.    Opowiedzieli o swojej wielkiej miłości na łamach jednego z kolorowych magazynów i w ten sposób załatwili sobie darmowe wakacje na Karaibach. Często się kłócili i rozstawali. Edyta nigdy nie wspominała miło tego związku, choć ostatnio znów była widziana w towarzystwie Kozyry. 
         
     
 S jak...Sowińska
   T jak...tabletki
   W jak...wróg 
Przyjaźń Górniak i Sowińskiej rozpoczęła się na planie "Jak oni śpiewają". Później był "Ranking gwiazd", wypady do klubów i na zawody jeździeckie. Sowińska poznała ją z Bodnarem, który jest ponoć jej nowym facetem. Po wyprowadzce od męża, Górniak zamieszkała z Sowińską. Prasa obarcza ją winą ze rozpad małżeństwa Górniak i Krupy.    Według autora biografii Edyty, piosenkarka próbowała popełnić samobójstwo. Taką historię "sprzedał" mu Robert Kozyra. Były narzeczony piosenkarki znalazł ją kiedyś półprzytomną w łóżku. Obok leżała pusta buteleczka po tabletkach. Szybko wezwał pogotowie, które zabrało ją do szpitala.   Edyta Górniak nie znosi Dody. W programie "Jak oni śpiewają" stwierdziła, że jej piosenka jest durna. Z kolei Doda powiedziała, że Edzia ma zawichrowania psychiczne i jest infantylna. Nazwała ją "starszą panią piosenkarką". Ich elokwentne dyskusje prowadzone oczywiście za pośrednictwem mediów śledziła cała Polska. 
         
        
Z jak zagranica
       
Miała być wielka międzynarodowa kariera, miliony sprzedanych płyt i koncerty na całym świecie. Polacy pokładali w Edycie wielkie nadzieje. Piosenkarka nie zniosła tej presji i poddała się. Do kraju wróciła na tarczy.