Bóg czy Budda, czyli w co wierzą gwiazdy?

Björk twierdzi, że religia jest nużąca, a Madonna robi wszystko by publicznie znieważyć przedmioty czci religijnej chrześcijan. W co w takim razie wierzą gwiazdy? 

Świadomość tego, że na drodze życia towarzyszy nam jakaś wyższa siła powoduje, że czujemy się bezpieczniejsi. Osoby popularne tak samo jak my wszyscy potrzebują jakiegoś wsparcia "z góry". Jedni wierzą w Boga, drudzy w Buddę. Jeszcze inni należą do sekty, której całkowicie podporządkowują swoje życie. Robią to z potrzeby serca czy dla popularności?

 

1) Dewotki i dewoci rodem z show-biznesu

 

 

 

Tom Cruise i John Travolta to najpopularniejsi wyznawcy "kościoła" scjentologicznego. Ta filozofia religijna pomogła im ponoć uwolnić się od problemów i uleczyć ( w przypadku Toma ) z depresji. Aktor wciągnął do sekty Willa Smitha i jego żonę, Jennifer Lopez oraz Katie Holmes. Wyznawcy tej religii wierzą, że mają na swoim koncie już tysiące galaktycznych wcieleń.

 

 

Centralną praktyką w scjentologii jest "audytowanie" czyli rozmowa z doradcą. Członek "kościoła" w obecności kamer opowiada doradcy wszystkie swoje traumatyczne przeżycia. Po kilku takich sesja - gwiazda śmieje się ponoć z tych doświadczeń. Z racji tego, że każda sesja jest nagrywana, gwiazdy muszą liczyć się z tym, że ich wyznania mogą być upublicznione. Dlatego też boją się odejść...

 

 

 

Problem w tym, że ten kontrowersyjny "kościół" nie uznaje chorób psychicznych. Ich zdaniem to kara za grzechy człowieka. John Travolta, którego syn cierpiał na autyzm, nie zdecydował się go leczyć. Zabraniał mu tego "kościół". Pół roku temu jego 16-letni syn zmarł podczas rodzinnej wyprawy na Bahamy. Nie przeżył zawału serca.

 

Z polskiego podwórka:

 

 

 

 

 

Anna Samusionek należy do kościoła będącego odmianą protestantyzmu. Przynależność do tego kościoła odbija się na jej pracy zawodowej. Ania odmówiła udziału w "Jak oni śpiewają", ponieważ nagrania programu odbywają się w soboty. Aktorka musiałaby na potrzeby show złamać zasady biblijnego sabatu, który wyraźnie zabrania pracy w sobotnie wieczory.

 

Kościół przyjął ją do swojego grona, gdy związała się z Krzysztofem Zuberem. Aktorka trzyma się z daleka od wszelkiego rodzaju używek. Nie może pić, palić, nie wspominając już o narkotykach. Nasuwa się pytanie - co ona robi w show-biznesie?


2) Gwiazdy obrażające uczucia religijne

 

Sinead O'Connor to niepokorna irlandzka wokalista, która w 1992 roku na antenie jednej ze stacji telewizyjnych podarła zdjęcie Jana Pawła II. Ten incydent spowodował, że stała się bardzo popularna na całym świecie. Wokalista chciała zaprotestować w ten sposób przeciwko wykorzystywaniu seksualnym dzieci przez księży.

 

Katolickie stacje radiowe przestały grać jej utwory, a ona w jednym z wywiadów przeprosiła papieża za swoje zachowanie. Z kolei w 2002 stwierdziła, że nic by w swoim występie z 1992 roku nie zmieniła. 

 

 
 
Madonna jest od ośmiu lat wyznawczynią kabały. Wokalistka nosi czerwoną nitkę, która ma chronić ją przed złymi i obłudnymi ludźmi. Choć według niektórych teorii nurty kabały wywodzą się z chrześcijaństwa, Madonna jest wielką przeciwniczką Kościoła Katolickiego.
 
 

 

Wokalistka często była oskarżana o znieważanie uczuć religijnych. Tak naprawdę to dzięki skandalom, które wywoływała na swoich koncertach - stała się Królową Popu. Podczas występu w Rzymie zawisła nawet na krzyżu. Co zrobi w Polsce? Aż strach się bać. Już 15 sierpnia czyli w dzień Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny wystąpi na warszawskim Bemowie.

 

Kto w Polsce odważył się znieważyć kościół?

 

Nergal jest założycielem grupy Behemoth, która świeci triumfy głównie poza granicami naszego kraju. Obecnie imię i nazwisko wokalisty pojawia się w polskich mediach tylko w kontekście jego romansu z Dodą . Kiedyś pisało się również o jego ulubionych koncertowych rytuałach.
 
 
Według Ryszarda Nowaka szerzy on satanizm i obraża uczucia religijne. O co chodzi? Podczas jednego z koncertów podarł Biblię, a później powiedział, że Kościół katolicki to największa grupa zbrodniarzy na świecie! Babcia Dody z pewnością zaprosi go na niedzielny obiad. 
 
 

3) Niezdecydowane gwiazdy:

 

 

Maria Wiktoria Wałęsa pochodzi z bardzo tradycyjnej i katolickiej rodziny.. Dziewczyna nigdy nie ukrywała swojej przynależności do Kościoła Katolickiego. Przeżyliśmy szok, gdy na jej nadgarstku zobaczyli czerwoną nitkę czyli symbol rozpoznawczy wyznawców Kabały. Marysia w wywiadzie dla "Faktu" powiedziała, że ta nauka nie koliduje z wiarą chrześcijańską.

 

 

 

 

Michael Jackson wychował się w rodzinie Świadków Jehowy. Jego ojciec nie był zachwycony teledyskami syna, w których tańczyły roznegliżowane kobiety. Religia, którą wyznawała jego rodzina zupełnie do niego nie trafiała. Pod koniec ubiegłego roku brytyjski "The Sun" napisał, że Michael został muzułmaninem podczas ceremonii w domu swojego znajomego. Jacko przeszedł ponoć na Islam i zmienił imię na Mikaeel.

 

 

 

 

 

 

 

Britney Spears pochodzi z chrześcijańskiej rodziny, ale ostatnio postanowiła przejść na judaizm. Dlaczego? Takiego wyznania jest jej agent Jason Trawick, którego wokalistka chce ponoć poślubić. To już nie pierwszy raz gdy Spears eksperymentuje z różnymi religiami. Kiedyś po rozmowach z Madonną zdecydował się nawet studiować Kabałę. Kobieta zmienną jest...

 

 

Poza konkurencją: Sting i jego fascynacja seksem tantrycznym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O co chodzi? Seks tantryczny wywodzi się z buddyzmu tantrycznego. Jest to pracą z energiami. Tantra polega na stosowaniu takich praktyk jak medytacja czy joga.

Miłośnikiem tej magicznej praktyki jest wokalistka Sting, który już od wielu lat praktykuje z żoną te ćwiczenia. W jednym z wywiadów przyznał, że potrafi opóźniać orgazm o pięć godzin! Adepci tej sztuki miłosnej uważają, że seks tantryczny jest pełen duchowości, a nie tylko pociągu seksualnego.


Są popularni, bogaci i niezwykle przesądni. Mają w sobie dużo determinacji i energii. Jedni czerpią ją z czerwonej nitki inni jak np. Sting z seksu tantrycznego. Nie warto jednak oceniać ich przez pryzmat tego w co wierzą ( lub też w co nie wierzą), a skupić się na tym co robią i co dają nam od siebie. 

Czemu gwiazdy mówią głośno o swoich religiach?