Największe przeboje Disco-Polo

Mamy listę 10 największych przebojów muzyki chodnikowej. Czekamy na wasze propozycje.

 

Serwis widelec.pl opublikował listę 10 największych przebojów muzyki Disco-Polo. Dziś w Polsce króluje Doda ale to do Shazzy należały lata 90-te. Oto lista od miejsca 10 do 5 według widelec.pl:

 

10: Toples - Sąsiadka


W moim zestawieniu zespół Topless zajął miejsce 10 ale jakże bardzo ważne. Ich przebój do dziś grany jest w remizach i o dziwo... na imprezach studenckich, bankietach czy zlotach. Muzyka Disco Polo jest wiecznie żywa! A sąsiadkę każdy ma.

 


 

 

9: AKCENT - GWIAZDA


Zakurzony i zapomniany hicior wiejskich imprez. Gwiazda była wtedy tylko jedna - Akcent.

 

8: Marek Kondrat - Mydełko Fa


Mało kto wie, ale the best of disco Polo, czyli Mydełko Fa śpiewał ten sam człowiek od przegonionej kiełbasy - Marek Kondrat. I można się spierać latami, ale faktu nie zmienimy - to jest piosenka chodnikowa (czytaj - Disco Polo)

 

 

 

7: SHAZZA BIERZ CO CHCESZ


Królowa Disco Polo - Shazza. W jej chórkach śpiewała niegdyś Kasia Klich. Ponoć Maria Jopek także. Ale królowej się nie odmawia.

 

6: Bohdan Smoleń - Ani be, ani me, ani kukuryku


Smoleń w nurt Disco-Polo wpisał się idealnie. Z tą różnicą, że Smoleń robił to dla jaj a Boys na poważnie. Ale jak nie wiecie o co chodzi, to ja wam podpowiem - chodzi o pieniądze. W latach 90 muzyka ta była bardzo, ale to bardzo dochodowym biznesem. Dalej nie rozumiesz? Patrz miejsce 8.

 

5: Boys - Wolność


Boys - król i grono paziów sceny disco w Polsce. Chłopaki do dziś zarabiają kokosy a ich pojawienie się na scenie wprowadza ludzi w trans. Efekt - pole wzniesionych do Boga rąk. Disco-pole.

 

 

Więcej znajdziecie na Widelec.pl. Plotek jednak do tej listy dorzuciłby takie zespoły jak D-bomb czy twórców piosenki "tera mnie to wali". A wy, macie swoje propozycje?