Gwiazdy, po których płakał cały świat

Przedstawiamy sylwetki nieżyjących gwiazd, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. 
Płakał po nich cały świat Gwiazdy, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Oto ranking najbardziej znanych nieżyjących gwiazd: Marylin Monroe, Elvis Presley, John Lennon, Freddie Mercury, Księżna Diana, Michael Jackson Choć nie żyją już od kilku czy nawet kilkunastu lat wciąż są wspominani, słuchani i uwielbiani. Często włączamy sobie ich płyty czy oglądamy wywiady, których udzielali. Gdy żyli traktowaliśmy ich jak członków naszej rodziny. Rozumieliśmy ich problemy, tłumaczyliśmy błędy. Czasem uwielbienie i zainteresowanie zamieniało się w fascynację i miłość. Oto ranking najbardziej znanych nieżyjących gwiazd: 1. Marilyn Monroe - Była ikoną mody i otoczoną kultem seks-bombą.. Uwielbiały ją miliony, lecz jej doskwierała samotność. Znaleziono ją martwą w jej willi w Los Angeles w 1962 r. Leżała naga na łóżku i trzymała w ręku słuchawkę od telefonu. Oficjalnie podano, że przedawkowała środki nasenne. 2. Elvis Presley - Był symbolem buntowniczego ducha amerykańskiego narodu. Po prostu król rock'n'rolla. Elvis zmarł na atak serca 16 sierpnia 1977 w Memphis. 3. John Lennon - zmarł 8 grudnia 1980. Najbardziej znany muzyk zespołu The Beatles. John został śmiertelnie postrzelony przed swoim domem w Nowym Jorku przez Marka Davida Chapmana. 4. Freddie Mercury - Lider grupy Queen i rewelacyjny wokalista. Zmarł w 1991 roku w Londynie z powodu powikłań wywołanych chorobą AIDS. 5. Księżna Diana - Królowa ludzkich serc i ikona mody. Pierwsza żona księcia Karola i matka jego dwóch synów. Była nieszczęśliwie zakochaną księżniczką, która przez lata żyła w zupełnie nieudanym związku. Zginęła w wypadku samochodowym podczas swojej wizyty w Paryżu. 6. Michael Jackson - Król popu, najlepszy tancerz świata, skandalista, idol milionów ludzi. Wiadomość o jego śmierci 25 czerwca 2009 r. zelektryzowała media na całym świecie. Jego płyta "Thriller" do dziś jest najlepiej sprzedającym się album muzyczny wszech czasów.

Non omnis moriar czyli nie wszystek umrę. Choć nie żyją już od kilku czy nawet kilkunastu lat wciąż są wspominani, słuchani i uwielbiani. Często włączamy sobie ich płyty czy oglądamy wywiady, których udzielali. Gdy żyli traktowaliśmy ich jak członków naszej rodziny. Rozumieliśmy ich problemy, tłumaczyliśmy błędy, identyfikujemy się z nimi. Czasem uwielbienie i zainteresowanie zamieniało się w fascynację i miłość.

 

Oto ranking najbardziej znanych nieżyjących gwiazd:

1) James Dean - zmarł 30 września 1955 w USA

 

 

Piekielnie zdolny przystojniak, któremu największą sławę przyniósł film "Buntownik bez powodu". Przez lata utożsamiało się z nim większość młodych ludzi pozbawionych prawa głosu. Jest pierwszym aktorem, który otrzymał pośmiertnie nominację do Oskara. Dean pociągał zarówno mężczyzn jak i kobiety, przez co stał się symbolem biseksualizmu. Tak naprawdę do dziś nie wiadomo czy był biseksualistą, heteroseksualistą czy gejem. W 1955 zginął w wypadku samochodowym. Miał 24 lata.  

2) Marilyn Monroe - zmarła 5 sierpnia 1962 w Los Angeles

 

 

Grała, śpiewała i bywała. Była ikoną mody i otoczoną kultem seks-bombą. Jej życie to ciągłe skandale i romanse. Uwielbiały ją miliony, lecz jej doskwierała samotność. Często mówiła - nieważne co o mnie myślą, ważne żeby mnie kochali.

 

Zmarła w momencie, gdy była u szczytu swojej aktorskiej kariery. Znaleziono ją martwą w jej willi w Los Angeles. Leżała naga na łóżku i trzymała w ręku słuchawkę od telefonu. Oficjalnie podano, że przedawkowała środki nasenne. Nikt nie wierzy jednak w tą wersję. Bardziej prawdopodobne wydaje się morderstwo.

 

3) John Kennedy - zmarł 22 listopada 1963 w Dallas

 

 

Nie nagrywał płyt, nie grał w filmach, ale był gwiazdorem. Kochały go miliony. Był prezydentem Stanów Zjednoczonych i kochankiem Marilyn Monroe. Najbardziej znany cytat jaki wygłosił to oczywiście - "Nie pytajcie, co kraj może zrobić dla was; pytajcie, co wy możecie zrobić dla kraju". Został śmiertelnie postrzelony w 1963 roku, podczas przejazdu limuzyną ulicami Dallas.  

4) Elvis Presley - zmarł 16 sierpnia 1977 w Memphis 

 

 

Według prezydenta USA Jimmiego Cartera był symbolem buntowniczego ducha amerykańskiego narodu. Śpiewał, tańczył i grał w filmach. Był po prostu królem rock'n'rolla. W ekspresowym tempie zdobywał szczyty list przebojów. Grał koncerty na całym świeci i zarabiał miliony dolarów.

 

Elvis zmarł na atak serca 16 sierpnia 1977 w Memphis. Pod koniec swojej kariery muzycznej zażywał mnóstwo lekarstw (antydepresyjnych i nasennych). Nie potrafił sobie bez nich poradzić. Oczywiście miliony jego fanów nie uwierzyło w śmierć gwiazdora. Opłakiwali go, ale z drugiej strony wierzyli, że wciąż żyje. On do dzisiaj żyje w ich sercach.  

5) John Lennon - zmarł 8 grudnia 1980 w Nowym Jorku

 

Najbardziej znany muzyk zespołu The Beatles.Jego żona Yoko Ono była oskarżana o doprowadzenie do rozpadu jego zespołu. Mówi się, że miłość do żony przypłacił uzależnieniem od heroiny. W utworze "God" śpiewał: "Nie wierzę w Hitlera, nie wierzę w Jezusa, nie wierzę w Kennedy'ego, po prostu wierzę w siebie. W Yoko i w siebie".

 

Po premierze płyty "Double Fantasy", John został śmiertelnie postrzelony przed swoim domem w Nowym Jorku przez Marka Davida Chapmana.

 

6) Bob Marley - zmarł 11 maja 1981

 

 

To on wypromował muzykę reggae. Uważał, że marihuana wpływa na rozwój duchowy człowieka i jednoczy ludzi. Miał tylko jedno marzenie: "Mam tylko jedną rzecz, którą chciałbym zobaczyć tak naprawdę. Chciałbym zobaczyć jak żyją razem - czarni, biali, Chińczycy, wszyscy - to wszystko". Zmarł w 1981 roku. Przez wiele miesięcy walczył z nowotworem skóry.

 

7) Kurt Cobain - zmarł 5 kwietnia 1994 w Seattle

 

Założyciel zespołu Nirvana, fenomenalny tekściarz, były mąż Courtney Love, jeden z najbardziej niedocenionych muzyków na świecie. Dla jednych geniusz, dla drugich dzieciak, który nie mógł dorosnąć i buntował się bez powodu. Mówił, że woli być znienawidzony za to, kim jest, niż kochany za to, kim nie jest. Był Artystą przez zdecydowanie duże A.

 

W 1994 roku popełnił samobójstwo w swoim domu w Seattle. Był pod wpływem narkotyków i strzelił sobie w głowę ze strzelby półautomatycznej. Fani, którzy nie mogli pogodzić się ze śmiercią swojego największego idola również odebrali sobie życie.

 

8) Freddie Mercury - zmarł 24 listopada 1991 w Londynie 
 

 

Lider grupy Queen i rewelacyjny wokalista. Na scenie był energiczny i spontaniczny, a poza nią spokojny, wyciszony i skryty. Często wspominał, że jest muzyczną prostytutką. Otwarcie przyznawał się do homoseksualizmu, choć spotykał się też z kobietami. Kiedyś nawet stwierdził, że można być kochanym przez wszystkich, ale mimo to być bardzo samotnym. Zmarł w 1991 roku w Londynie z powodu powikłań wywołanych chorobą AIDS.  

 

9) Księżna Diana - zmarła 31 sierpnia 1997 w Paryżu

 

 

Królowa ludzkich serc i ikona mody. Pierwsza żona księcia Karola i matka jego dwóch synów. Była nieszczęśliwie zakochaną księżniczką, która przez lata żyła w zupełnie nieudanym związku. Zdradzana przez męża, odrzucona przez rodzinę królewską. Chętnie opowiadała o swojej tragedii w wywiadach telewizyjnych.

 

Brytyjczycy nie lubili rodziny królewskiej, ale ją kochali. Za uśmiech, grację i styl, ale przede wszystkim za działalność charytatywną. Zginęła w wypadku samochodowym podczas swojej wizyty w Paryżu. Na jej pogrzeb do Londynu przyjechały miliony osób.

 

10) Michael Jackson - zmarł 25 czerwca 2009 w Los Angeles

 

 

Król popu, najlepszy tancerz świata, skandalista, idol milionów ludzi. Wiadomość o jego śmierci zelektryzowała media na całym świecie. Jego płyta "Thriller" do dziś jest najlepiej sprzedającym się album muzyczny wszech czasów. Dużo można mówić o jego odpadającym nosie, operacjach plastycznych, orientacji seksualnej czy słabości do dzieci.

 

W naszej pamięci na zawsze pozostanie genialnym tancerzem i wokalistą. Teraz płaczą po nim miliony ludzi, choć jeszcze niedawno był obiektem drwin i szyderstw. Michael zmarł w ostatni czwartek po godzinie 23 czasu polskiego. Przyczyna śmierci wciąż nie jest znana.  

 

Skandale to była ich specjalność. Ciężko radzili sobie z popularnością, popełniali wiele błędów, uciekali od problemów w alkohol i narkotyki. Warto jednak zapamiętać przede wszystkim ich muzykę, teksty i filmy.  

 

Michael Jackson - śmierć Króla Popu coraz bardziej tajemnicza...

 

 

Ewelina Zadrożna