Cejrowski wyrzucony z TVP

Za bardzo zaangażował się politycznie i dostał karę?

Wojciech Cejrowski atakowany jest z każdej strony. Dwa dni temu pisaliśmy, że Kampania Przeciwko Homofobii wystosowała apel do prezesa Waltera z prośbą o usunięcie podróżnika z TVN Style. Dla przypomnienia: chodziło o kontrowersyjne wypowiedzi Cejrowskiego, który namawiał do wytykania gejów palcami i mówił, że ich (pederastów) zachowanie wzbudza obrzydzenie u niego i u Boga.

 

Czy prezes Walter przejął się sprawą, nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że Cejrowski został zaatakowany z innej strony. Jego podróżniczy program "Boso przez świat" został zdjęty z anteny TVP - pisze Dziennik.pl. Prawdopodobnym powodem usunięcia Cejrowskiego jest jego udział w spocie popierającym Marka Jurka. 

 

Skandaliczny przykład cenzury - Cytuje Dziennik.pl słowa Jurka za "Rzeczpospolitą". - Sytuacja byłaby groteskowa, gdyby nie była tak groźna dla wolności słowa - dodał. 

Użytkownik Alert24.pl donosi, że program już zniknął z programu telewizyjnego:

- TVP jeszcze nie zmieniło programu na swojej stronie internetowej, ale już w telegazecie zamiast "Boso przez świat" widnieje dokument "Wyznania... organizatorzy wesel" - informuje Alertowicz.

 

 

W tym wypadku powiem szkoda, bo ten program był jedną z ciekawszych pozycji w TVP.