Top Trendy zawyża poziom - Brak Dody i Feela

Koniec ery festynów? Oczywiście, że nie! Zobacz dlaczego.

 

Polsat, który kojarzy nam się z całorocznym odpustem może okazać się najbardziej ambitną telewizją w te wakacje. Festwial TOP Trendy, które "słoneczko" organizuje będzie alternatywą dla Opola i Sopot festivalu.

 

W koncercie TOP wystąpi 10 artystów, którzy sprzedali najwięcej płyt w zeszłym roku. I tak złotą dychę tworzą: Coma, Maria Peszek, Czesław Śpiewa, Ania Dąbrowska, Anna Maria Jopek, Kasia Nosowska, Waglewski z Fiszem i Emade, Piotr Rubik, Patrycja Markowska oraz Maryla Rodowicz. Gościem specjalnym będzie jednak Feel, ale "specjalny" w tej sytuacji znaczy "gratisowy".

 

Wyjątkiem jest Waglewski z synami, którzy z powodu wcześniejszych zobowiązań nie pojawią się na scenie sopockiego amfiteatru. Nie zmienia to faktu, że Polacy kupują dobre płyty. Możemy sobie gratulować? Raczej nie.

 

Koncert TOP przewiduje artystów, którzy sprzedali najwięcej płyt i muszą spełniać jeden warunek - wydać płytę w roku, który bierze się pod uwagę podczas liczenia sprzedanych egzemplarzy. Jak wiemy w zeszłym roku płyty nie wydała Doda, Feel, Kombii, Boys czy Mandaryna. Gdyby jednak tak się stało, koncert TOP obfitowałby w taką właśnie muzykę.

 

Co trzeba zrobić, aby wysoki poziom festiwali pozostał? Nie wydawać płyt tych mniej ambitnych. Tylko, po co? Przecież lubimy pomachać nóżką.