Powrót do przeszłości

Dzisiejszy odcinek sponsoruje literka Z :)

 

Pamiętajcie, że ten przegląd jest subiektywny, Wasze propozycje możecie dodawać na forum (TUTAJ). Kotek czeka na Wasze sugestie i życzy miłej lektury :)

 

ZZ TOP

 

Formacja ZZ Top powstała w 1969 roku i ciągle działa! Muzyczne trio, od zawsze w tym samym składzie, ma swoich fanów na całym świecie. Różne odmiany rocka, blues, boogie - w tym czują się dobrze. Nie boją się śmiać sami z siebie i może dlatego tak ich lubimy?

 

 

 

 

 

 

ZORBA

 

Tak naprawdę, taniec, który znamy pod nazwą Zorba, nazywa się Sirtaki. Dlaczego więc Zorba?Wszystko przez pewnego Greka. Greka Zorbę :) To dzięki temu bohaterowi jednego z bardziej znanych filmów, ludowy taniec stał się bardzo popularny. Co tu więcej pisać, zobaczcie!

 

 

 

 

ZORRO

 

Kotek nie mógł się powstrzymać :) Zorro, to postać wymyślona przez pisarza, Johnstona McCulley'a w 1919 roku. Jednak mało kto, zna bohatera w masce właśnie z książek. Większość z nas kojarzy go z filmów. Zorro, to obrońca uciśnionych, ze szpadą w ręku walczy w ich imieniu. Chyba nie ma osoby, która nie zna maski Zorro i jego znaku...

 

 

 

 

ZPT

 

Na zakończenie tajemniczy skrót :) ZPT, popularne "zetpety" to zajęcia praktyczno-techniczne. Dziś (przeważnie) w szkołach króluje technika i plastyka, dawniej rządziły właśnie ZPT. Budowa domków dla ptaków, szycie poduszeczek na igły, czy przygotowywanie pysznych sałatek - każdy mógł nauczyć się czegoś pożytecznego. Macie w szkołach zetpety? Czy na dobre odeszły do lamusa?

 

Kotek czeka na Wasze propozycje!