Powrót do przeszłości

Dzisiejszy odcinek sponsoruje literka S :)

 

Pamiętajcie, że ten przegląd jest subiektywny, Wasze propozycje możecie dodawać na forum (TUTAJ). Kotek czeka na Wasze sugestie i życzy miłej lektury :)

 

STAR WARS

 

Czy jest ktoś, kto nie słyszał o "Gwiezdnych Wojnach"? Chyba nie :) Ich twórcę, George'a Lucasa, zna każdy. Pomysł na "Star Wars" narodził się w latach 70, pierwszy film z tego cyklu miał swoją premierę w 1977 roku i od razu stał się hitem. Warto wiedzieć, że kolejne produkcje powstawały w dziwnej kolejności (np. część pierwsza miała swoja premierę w roku 1999 roku...). "Gwiezdne Wojny" mają swoich fanów na całym świecie, powstają oddzielne subkultury, ludzie mówią językiem bohaterów...

 

 

 

STAR TREK

 

"Star Trek" to kolejna produkcja, o której powinniśmy pamiętać. "Star Trek" - serial, filmy - na stałe wpisały się w historię SF. Fikcyjny świat został stworzony przez Gene'a Roddenbery'ego w latach 60., a przygody bohaterów możemy oglądać do dziś. Motto produkcji "Śmiało kroczyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek" przyświeca ludziom na całym świecie :) Warto wiedzieć, że już niedługo na ekrany kin wejdzie nowa wersja kultowej produkcji (klik).

 

 

FRANK SINATRA

 

Francis Albert Sinatra to amerykański piosenkarz i aktor. Kojarzymy go raczej dzięki muzyce, a nie filmom, chociaż bohaterów, których zagrał, nie sposób zapomnieć. Sinatra został uznany najlepszym wokalistą wszech czasów. Kotek mógłby pisać o muzyku w nieskończoność, lepiej będzie jeśli po prostu posłuchacie jego głosu :)

 

 

 SMERFY

 

Ktoś nie zna Smerfów? Niebieskie ludziki w białych czapeczkach zna chyba każdy :) Smerfy stworzył belgijski rysownik komiksowy Peyo w 1958 roku. Mimo, że Smerfy mają już ponad 50 lat, nadal bawią małych i dużych na całych świecie. W przeróżnych głosowaniach zdobywają pierwsze miejsce - czy to w rankingu na bajkę wszech czasów, czy na ulubioną dobranockę. To chyba o czymś świadczy :)

 

 

 

 

SPICE GIRLS

 

Spice Girls to chyba najpopularniejszy girls band ostatnich czasów. Formacja powstała w 1994 roku, swoją działalność zakończyła w 2000 roku, powróciła na chwilkę w 2007 roku. Scary Spice, Posh Spice, Sporty Spice, Baby Spice i Ginger Spice były idolkami dziewczyn na całym świecie. Odbywały się specjalne przedstawienia, podczas których fanki udawały Spoice Girls - wyglądało to całkiem fajnie :) Spice Girls wystąpiły w filmie ("Spiceworld"), w reklamie Pepsi, nagrały dwie fajne płyty. Ich spotkanie z Księciem Karolem do dziś powoduje, że niektórzy mimowolnie się uśmiechają. Chociaż lata świetności już dawno za nami, a cześć dziewczyn postawiła na kariery solowe, to i tak popularności nie możemy im odebrać. Spice Girls to jedna z ikon kultury masowej i jeszcze długo będziemy o nich pamiętać!

 

  

Kotek czeka na Wasze propozycje!