Jaką porą roku jesteś?

Istnieje wiele podziałów na określone typy urody. W różnych poradnikach możesz przeczytać między innymi o tych ze względu na typ sylwetki czy kształtu twarzy. Ta wiedza jest bardzo przydatna, jeśli chodzi o dobór ubrań czy fryzury.

 

Jeśli jednak chcesz dowiedzieć w jakich kolorach będziesz wyglądała dobrze, to najbardziej uniwersalnym i rozpowszechnionym , stał się podział na pory roku i odpowiadające im cechy wyglądu.

 

Każda pora roku ma swoje barwy, rodzaj cery i urody, do każdego też typu pasuje inny makijaż i kolory. Aby poznać swoją porę roku, znajdź w opisach swój kolor oczu, włosów, cery i oceń jak Twoja skóra reaguje na słońce.

 

 

PANI LATO - to chłodna kobietka (nie z charakteru rzecz jasna;)), głównie z powodu koloru włosów, które są popielate, jasnobrązowe lub w platynowym odcieniu blond. Ma szaroniebieskie, piwne lub ciemnozielone oczy. Opala się wprawdzie na czerwono, ale opalenizna szybko zyskuje ładny, brązowy odcień. Słońce też często oznacza dla pani lato piegi. Ma jasną, lub bardzo jasną cerę i rzadko się rumieni.

 

W czym dobrze wygląda? Najlepiej w kolorach pastelowych, bieli, różu, wrzosach. Powinna unikać czerni, która gasi jej urodę. Jeśli makijaż, to raczej delikatny. Uwaga na podkłady - nigdy za ciemne - najlepiej w kolorze kości słoniowej, lub bardzo jasny beż. Róż także w jasnym kolorze, podobnie jak błyszczyk. Cienie pastelowe. Srebrna biżuteria podkreśli jej atuty.

 

PANI WIOSNA - jej uroda ma ciepłą aurę - jasne włosy, ale w ciepłym, złotym odcieniu, ewentualnie ciemny blond. Jej oczy są niebieskie, jasnozielone lub jasnobrązowe. Opala się powoli, jednak od razu na delikatny brąz, a pamiątką po lecie są piegi. Także cera ma ciepły, brzoskwiniowy odcień i skłonność do rumieńców.

 

W czym dobrze pani wiośnie? Także w ciepłych kolorach - beż, różowy, żółty, pomarańczowy, ecru. Wiosna nie może przesadzać z makijażem - brzoskwiniowy podkład, jasne cienie w kolorze brązu, beżu, moreli i pomadka w podobnej tonacji w zupełności wystarczą. W ubraniach powinny dominować te same barwy co w makijażu. Biżuteria w kolorze złota.

 

 

PANI JESIEŃ - ma jasną cerę ,często usianą piegami. Niestety, cera ta niezbyt dobrze toleruje promienie słoneczne, które powodują u niej zaczerwienienia a nawet poparzenia. Oczy pani jesieni są zielone lub piwne. Jej atutem są włosy, przeważnie w oryginalnym, rudym, miedzianym lub kasztanowym kolorze. Często na jej buzi widnieją rumieńce.Jej kolory to wszelkie brązy, rudości, złoto, turkus. Kolor zakazany to róż. Jesień wygląda też zjawiskowo w zieleni. W makijażu - brązy, złoto, beże i wspomniana już zieleń. Dla odważnych -eksperymenty z mocnym niebieskim. Brzoskwiniowy podkład i róż w podobnym odcieniu. Biżuteria naturalna - np. drewno, koral.

 

PANI ZIMA - czyli powiew chłodu. Pani zima składa się z kontrastów - jasna, wręcz porcelanowa cera i czarne lub bardzo ciemne włosy. Oczy szare, niebieskie lub czarne. Pani zima piegów nie ma, podobnie jak rumieńców:) Dobrze wygląda w zdecydowanych kolorach, a najlepiej w czerni, bieli, żółtym, granacie, ładnie też wypadają szarości. Kolor zakazany to pomarańcz. Na wielkie wyjścia - koniecznie czerwień - to jej kolor! Makijaż -jasny podkład, mocno podkreślone tuszem oko, cienie szare, fioletowe, różowe. Pomadka czerwona, śliwkowa, bądź tak jak policzki w chłodnym różu. Srebrna, duża biżuteria podkreśli urodę zimy.

 


Opis nie musi się oczywiście zgadzać z Twoimi cechami w 100%, wystarczy większość, oraz Twoje własne odrobina intuicji. Jeśli więc ustaliłaś już, do której grupy się zaliczasz, przejrzyj szafę, kosmetyczkę i poeksperymentuj. Może odkryjesz swój kolor, którego dotąd nie brałaś pod uwagę? Najlepiej testy kolorów robić przy użyciu kolorowych apaszek, przed lustrem w dziennym świetle. Zakładaj apaszki w różnych kolorach i obserwuj w którym kolorze Twoja buzia wygląda najkorzystniej. Dobrej zabawy!

 

Jaki jest Twój wybór?